Техніка і тонкощі вирощування лантан в домашніх умовах

Лантану – одне з рідкісних тропічних рослин, адаптованих для вирощування в домашніх умовах. Секрет цієї декоративної культури в надзвичайній живучості та силі. Вона невибаглива і здатна за короткий термін розростися і прикрасити собою будинок, балкон або веранду.

Опис рослини

Лантану відноситься до дводольних квітковим культурам і входить в сімейство Вербенові.Сорту. У природі росте у вигляді чагарнику або напівчагарника з здеревілими ділянками на гілках. На пагонах зустрічаються шипи. Інші характеристики лантан:

  1. Висота дорослого куща, пристосованого для вирощування в домашніх умовах, в середньому 70-80 см, максимум – до 1,5 м. Росте він повільно.
  2. Листя на гілці розміщуються по спіралі або супротивно. Жорстка поверхня може бути як гладкою, так і шорсткою. Кромка має щербини. Забарвлення – сіро-зелений. Довжина – 5 см.
  3. Під час цвітіння бутони лантан виділяють приємний запах.
  4. Після в’янення утворюється плід-ягода з кісточкою, всередині якої знаходиться пара насіння.

кімнатні рослини

Декоративне перевага лантан – в рясному і тривалому цвітінні. У головковідних суцвіттях одного примірника безліч дрібних бутончиків різного тону. Створюється враження, що в горщику росте кілька однакових культур. Забарвлення квітів лантан залежить від підвиду культури.

Найбільш розповсюджені:

  • Лантану шипувата або склепінна. Вона ж – камара. Найбільш поширений гібрид для культивації в домашніх умовах. Забарвлення бутонів – жовтий, оранжевий, червоний і рожевий.
  • Лантану Любава. Виведений на основі Камари. Квіти змінюють забарвлення з помаранчевого на червоний (рожевий). Найвищий в категорії, тому обов’язково потребує опори або ампельних способі вирощування. Цвіте з квітня до листопада.
  • Лантану біла. Сортовий клас з декількох різновидів з виключно білими пелюстками.

Увага! На відтінок бутонів впливає стадія вегетації чагарнику. Тільки розпустилися пелюстки набагато світліше тих, які вже готуються до в’янення. Наприклад, жовтий стає помаранчевим, а потім насичено-червоним.

Вирощування декоративної культури: з чого почати

Відразу підберіть для лантан місце з хорошим рівнем освітлення. Їй до вподоби прямі промені сонця. У будь-який час року рослина має висвітлюватися ними не менше 5-6 годин на день. Квітникарі рекомендують притенять тільки молоді екземпляри: на пару годин в полудень під час пікового літньої спеки. Тоді лантану порадує вас рясним цвітінням і яскравими фарбами. Для постійного розміщення підійдуть підвіконня південній, південно-східній і південно-західної сторін.

кімнатні квіти

В кінці весни лантану виносять на балкон, лоджію, веранду або прямо в сад. В ампельних варіанті рослина прекрасно підійде для декорування альтанок, арок або інших місць на прибудинковій території. Умови утримання ті ж. Опадів чагарник не боїться, а ось температуру навколишнього середовища доведеться контролювати. Літній похолодання і спека від + 30ºС зашкодять квітці.

Увага! І в домашніх умовах, і на вулиці простежте за рухом повітря. Лантану вкрай не любить протягів і сильного вітру. Це важливо враховувати при провітрюванні приміщення і розташуванні чагарнику на відкритій ділянці.

Оптимальний склад субстрату для вирощування екзота в домашніх умовах – суміш з рівних часток:

  • листового грунту;
  • дернової грунту;
  • перегною;
  • крупного піску.

Підійде поживна і пухкий грунт з магазину. Обов’язкова наявність хорошого дренажу, 3-4 см. Краще вирощувати квітку в світлому керамічному горщику – корінці будуть менше страждати від перегріву.

квіти на підвіконні

Технологія утримання квітки

Правильний догляд за лантану складається з таких особливостей:

  • Температура влітку. Сприятливий тепловий режим для тропічного екзота з весни до осені – від + 18ºС до + 25ºС.
  • Період відпочинку. З кінця осені плавно знижуйте нагрівання атмосфери в кімнаті до +15 оС. Критичний мінімум для лантан становить + 8ºС. Правильна зимівля забезпечить рясне цвітіння в наступному сезоні.
  • Полив в теплу пору року. Лантану необхідно багато води навесні і влітку. Мінімум 2 рази на тиждень поливайте її відстояною водопровідної, фільтрованої або дощовою водою. Переливати теж шкідливо – підвищується ризик утворення грибка на стеблах і грунті. Критерій для внесення нової порції води – просихання верхнього шару на 2 см. Після поливу обов’язково рихлите землю в горщику.
  • Починаючи з осені поступово зменшуйте водну підживлення до 1 разу на 10-12 діб. Просихання грунту буде відбуватися повільніше, але пересушувати її не можна.
  • Лантану любить високу вологість, але не постраждає і від сухості кімнатного повітря. До бутонізації допускається купання під душем, з початку фази – протирання листя змоченою матерією і обприскування.
  • Підживлення. Влітку вносите рідкі мінеральні суміші для квітучих рослин. Для цього вдвічі зменшите дозу, зазначену в інструкції.

Щорічно в квітні лантану пересаджують в новий горщик. Субстрат повністю оновлюють. Спосіб пересадки – перевалка з прикореневим грунтовим грудкою. Ця процедура важлива для цвітіння. Для адаптації після неї залиште екзот в затіненому місці на 3-5 днів.

Розмноження лантан виробляють за допомогою напівздеревілих пагонів. Живці заготовляють на початку весни і укорінюють в парничках при + 20ºС. Коріння з’являться протягом місяця. Після цього парник провітрюють частіше, а температуру знижують до + 12ºС. Також лантану добре відгукується на обрізку. При належній увазі вона прикрасить і будинок, і сад.

А Ви вирощуєте тропічні культури на своєму підвіконні?

Розмноження лантан: відео