Сучасна агронаука дозволяє вирощувати тепло- і солнцелюбівие городні культури в регіонах з прохолодним кліматом. Томати – не виняток. Селекціонери Сибіру створили сорт помідорів Вельможа – гібрид такого ж холодостійких виду Будьонівка. Завдяки своїм характеристикам він адаптований до умов короткого і не дуже теплого літа. За описом або на фото цей томат нагадає вам знаменитий сорт Волове серце. Низька температура сприяє розвитку хвороб рослини. Тому, щоб воно успішно протистояло збудників і вірусів, необхідно чітко дотримуватися технології.
Опис сорту Вельможа
У Держреєстр сортів для виведення цей томат включений відносно недавно, в 2004 р Він не штамбовий, сибірські селекціонери вивели вельможі для вирощування в своєму регіоні. Але сорт підходить для будь-якого клімату. Більш того, чим тепліше, тим більше і краще виходять плоди. Вельможу можна садити і в теплиці (висота куща – приблизно від 70 до 150 см), і на грядках (виростає в середньому 55-60 см).
Цей томат має середній термін дозрівання – приблизно 3,5-4 міс. За зовнішнім виглядом і смаковими властивостями плоди дуже апетитні:
- за формою нагадують злегка витягнуте серце;
- по виду і ваги – великі і важкі, від 250 до 400 г;
- забарвлення відтінків – від рожевого до малинового;
- шкірка – тонка;
- м’якоть – м’ясиста і сахаристая;
- смак – яскравий, з кислувато-солодким відтінком.
насіння Можновладці
Ці характеристики роблять вельмож прекрасним інгредієнтом різних страв і консервації:
- салати;
- соус, домашній кетчуп або підлива;
- томатна паста, аджика або сік.
Увага! Розмір в основному не дозволяє консервувати помідори цілком, але перероблені помідори теж збережуть всі смакові і вітамінні характеристики сорту.
Як правильно посадити сорт
Вельможу прийнято висаджувати за допомогою розсади. Час для свого регіону вам доведеться розрахувати самим, враховуючи вегетаційний період і клімат. Якщо погода дозволяє вкорінювати рослини у відкритому грунті в травні, то починати займатися розсадою слід вже в березні.
- Спочатку посійте насіння в лотку.
- На всіх етапах обов’язково дотримуйтесь світловий режим. Якщо потрібно – за допомогою лампи.
- Як тільки на якомусь рослині з’явиться два листочка – пікірують його в персональний торф’яної горщик.
- Регулярно поливайте, але не заливайте рослину.
- За 2-3 тижні до висадки на грядку винесіть розсаду на балкон або в інше місце зі свіжим повітрям.
Важлива умова – не повинно бути протягів і прямих променів сонця. Можна залишати рослини там на цілий день, якщо температура дозволяє. Така процедура загартує томат. Допускається добриво розсади органічним стимулятором росту. Для висадки у відкритий грунт годяться ті зразки, у яких з’явилися квіткові кисті.
Порада. Найкраще висаджувати томат у вечірній час.
Особливості вирощування томатів Вельможа
Помідори цього сорту врожденно мають високу врожайність. У Західному Сибіру і на Уралі з 1 га можна зібрати до 500 ц. Чим південніше, тим ще більше. Крім того, томат відрізняється невибагливістю до погодної мінливості і морозостійкістю, яка одночасно допомагає боротися з багатьма відомими захворюваннями і шкідниками. Плоди вельможі прекрасно переносять перевезення – незважаючи на тонкість, шкірка не лопне.
Томати в теплиці
Щоб успішно виростити смачні помідори потрібно подбати про:
- регулярному розпушуванні грунту;
- рясного поливу і захисту від бур’янів, особливо – під час формування зав’язі;
- підгодівлі згідно з графіком;
- пасинкуванні томатних верхівок (проводиться при досягненні рослиною півметра у висоту);
- опорі або підв’язці кущів.
Увага! Для отримання хорошого ефекту фахівці радять висаджувати на 1 кв. му не більше 3-4 кущів. Це важливо для правильного розростання томата.
Відмінне розвиток рослині забезпечить підгодівля фосфорними добривами і калієм. Щоб плоди вийшли великими, городники рекомендують залишати на рослині не більше 4-5 квіток. Це допоможе сформуватися нижнім кистей. В іншому випадку, томат припинить рости після утворення 5-7 грон з майбутніми плодами.
Від багатьох шкідників томат Боярин захиститься сам, але в окремих випадках буде чекати вашої допомоги. Наприклад, при зараженні павутинним кліщем. Подбайте про помідори на грядці, і вони порадують вас своїм ніжним смаком на столі.
Сорт помідорів Боярин: відео
Томат Боярин: фото