Сьогодні помідор – це звичний овоч на столах багатьох сімей. Достаток цього овоча дозволяє людині грати зі смаками і, виходячи зі свого настрою, віддавати переваги м’яким або більш твердим сортам томатів. До вашої уваги помідори на будь-який колір і смак: маленькі, великі, довгасті і овальні. З плином часу люди навчилися не тільки заправляти ними різноманітні салати, а й навчилися готувати пасту, маринувати, солити, запікати і смажити. Цей овоч надає стравам вишуканий смак і свіжість. По весні покупка помідорів в супермаркеті турбує нас не тільки своєю цінною, але і оманливим якістю. Вибір необхідного сорту часто заводить покупця в тупик. Ми рекомендуємо вам помідори сорту Ямал.
Невисокий Ямал томат виглядає дуже декоративно при початку цвітіння і в період плодоношення, досить часто висаджується на клумбах
Трошки історії про сорт томата Ямал
Не всі люди знають досить про цей продукт. Цей сорт помідора під назвою Ямал «прішагал» до нас з південноамериканських тропічних лісів. Тільки до XVIII століття його почали впізнавати на нашій території. Такий собі іноземець став «своїм», і він не поспішати поступатися за смаковими якостями іншим сортам. Цей томат нагадує томат «Санька», але популярність його не настільки велика. Не варто його плутати, адже це справжня знахідка для любителів томатів.
Опис сорту
Офіційний опис цієї культури стверджує, що томати Ямал – впізнаваний сорт. Висота рослини близько 35 сантиметрів, з міцним стеблом. Зовнішній вигляд томатів вельми привабливий. Зелене листя середнього розміру і помідори, немов грона великого винограду. Нестиглі плоди світло-зеленого кольору, а ось стиглі – яскраво-червоного. Плоди томата Ямал дрібні, при транспортуванні вони не тріснуть.
Урожай такого сорту Вас чекає вже на 100 день після посадки. З одного квадратного метра Ви можете отримати до 17 кілограмів помідорів. Перші плоди більш важкі до 115 грамів, наступні до 80 грамів. Та й збирати ці помідори одне задоволення, так як в долоньку поміститися 4 помідори.
Технологія вирощування
Посадивши його на грядці, Ви легко зможете знайти його серед інших сортів.
Ямал висаджують тільки тоді, коли земля добре прогрілася. Можна скористатися насінням. Засіяти ними потрібно в спеціально приготовлені грядки. В цьому випадку стиглі плоди варто очікувати пізніше зазначеного вище терміну. Дозрівання плодів затримається на 30 днів, а то і більше. Такий безрассадний спосіб найбільше підходить для тих регіонів, де переважає м’який клімат. Уже в травні Ви зможете посіяти насіння помідора у відкритий грунт.
Перед посадкою у відкритий грунт розсади на ділянці викопують лунки і добре проливають їх водою
У разі використання розсади плодоношення настане раніше. Посадивши помідори, не поспішайте складати руки і трепетно чекати, поки з’являться довгоочікувані плоди. Догляд за ним не припиняється. Своєчасний полив, видалення бур’янів піде йому тільки на користь. Не буде зайвим і підгодівля у вигляді мінеральних добрив. Рослині потрібні сили, це допоможе йому зміцніти.
З цим видом томатів Ви можете забути про підв’язці і пасинкуванні. Міцні стебла витримають вітер і стиглі плоди. Потрібно своєчасно звільняти рослину від стиглих помідорів. Ще помідори такого сорту дуже люблять сонце. Насичений вітаміном D помідор буде смакувати ще смачніше.
Плюси сорту Ямал
Такий сорт має цілий перелік плюсів:
- Томати Ямал добре переносить перепади температури. Так що не варто переживати, якщо вас зненацька застали заморозки.
- Догляд за сортом таких помідорів вельми нескладний. З обов’язковими процесами вирощування впоратися навіть дитина шкільного віку.
- Томати Ямал мають стійкість до таких захворювань, як: верхова та коренева гниль.
- Тривалий період плодоношення. Такий сорт помідорів порадує вас своїми плодами і в вересні, а при гарній погоді навіть в жовтні зможете зібрати невеликий урожай.
- Такий сорт томатів можна вирощувати так на відкритому грунті, так і в теплиці.
- Помідори такого сорту зможуть якийсь час обходитися без поливу. Виїхавши в гості, ми можете бути впевнені, що вашим «улюбленцям» це не загрожує.
Але цим списком переваг не варто зловживати. Якщо Ви справжній садівник і городник, то неодмінно будете поливати, прополювати і удобрювати гібридний сорт Ямал. При такому правильному підході помідори віддячать Вас хорошим урожаєм.
Щоб розсада добре росла, була міцною і здоровою, дуже важливо її правильно поливати
Томатне шоу з Ямал
Використовуючи плоди Ямал на кухні, Ви будете вражені від достатку страв, які можна приготувати. Ямал відмінно підійде для приготування томатів на зиму, консервування цілком, і у вигляді пасти. Овочеві нарізки до святкового столу не обійдуться без такого помідора. Ямал вбереже вас від використання шкідливого кетчупу, яким часто змащують піци і пироги. Любителі гострого зможуть порадувати себе аджикою і овочевим асорті.
Якщо ви не можете уявити свій город без такого помідора? Тоді швидко заносите цей гібрид в список обов’язкових сортів, які необхідно посадити. Сподіваємося, томати Ямал стануть вашою гордістю, а догляд за ними принесе задоволення.