Трісульфон – інструкція із застосування в домашніх і фермерських господарствах

Трісульфон – антибактеріальний ветеринарний препарат, призначений для сільськогосподарських тварин, включаючи птицю. З його допомогою власники невеликих господарств і великих ферм попереджають мор поголів’я від різних інфекцій. У статті представлена ​​інструкція із застосування препарату.

Характеристика і склад

У ветеринарних аптеках трісульфон зустрічається в 2-х формах:

  1. Сухий, білий порошок. Нічим не пахне. Маса стандартної упаковки – 1 кг.
  2. Світло-кремового кольору суспензія. Виробник розливає рідкий трісульфон в скляні ємності об’ємом 100 мл. Для великих господарств випускають пластикові каністри. У них міститься 1 л трісульфона. До всіх упаковках обов’язково додається інструкція із застосування.

Основними складовими, що зумовлюють лікувальну дію, є:

  • сульфамонометоксин;
  • триметоприм.

антибіотик для домашніх вихованців

Перераховані речовини не дають можливості ділитися шкідливим мікроорганізмам. В результаті кількість патогенних бактерій не може збільшуватися і хвороба швидко згасає. Трісульфон показав ефективність проти таких збудників:

  • сальмонели;
  • ешерихії;
  • стафілококи;
  • стрептококи;
  • пастерелл.

Відповідно препарат застосовують при кокцидіоз, сальмонеллезах, пастеріллезах тварин. Компоненти швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і з током крові проникають в усі тканини і клітини організму. Протягом доби після прийому спостерігається максимальна концентрація в крові. Виводиться трісульфон з сечею і жовчю.

Увага! При недотриманні термінів і умов зберігання суспензія розшаровується. У такому вигляді ліки не можна давати вихованцям. Його слід утилізувати.

Як лікувати кроликів

В інструкції зазначено, що трісульфон дають маленьким кроликам як профілактичний і лікувальний засіб проти інфекційних уражень травної, сечостатевої та нервової систем. Маленьким крольчатам приписано давати препарат у відповідності з наступними правилами:

лікування маленького кролика

  1. Обов’язково випаюють трісульфон всьому поголів’ю, а не окремим особам.
  2. Порошок або досипають в сухий корм, або розчиняють у воді.
  3. Суспензію завжди змішують з водою.
  4. Малюків випаюють 5 днів поспіль розчином 8 г порошку на 1 л води.
  5. Суспензію розводять трохи інакше: при кокцидіоз – 1 мл на 1 л води, при інших інфекціях – 1 мл на 32 кг ваги.
  6. Лікування продовжують від 3 до 5 діб.

Дорослих кроликів лікують препаратом на ранніх стадіях захворювання. Трісульфон тварини отримують в розчині з водою. Термін лікування дорослих особин такий же, як і для молодняка, але в разі застосування емульсії його скорочують до 3-х днів.

Увага! Забивати минулий курс лікування особина можна тільки через 10 днів після закінчення курсу. Коли це з об’єктивних причин роблять раніше, м’ясо згодовують тваринам.

В анотації зазначено протипоказання для кроликів та інших тварин.

  1. Проблеми з печінкою або з нирками.
  2. Отримання препаратів вітаміну В.
  3. Вагітність і лактація.

Якщо перераховані стану відсутні, трісульфон застосовують точно дотримуючись дозування.

Лікування курей

Виробник дає окремі вказівки з приводу лікування трісульфоном курей. Згідно з інструкцією із застосування робити це можна 2 способами:

ніж хворіють кури

  1. Певну дозу суспензії вливають в рот кожної особини. Для цього курей по черзі відловлюють, крила і лапи фіксують щільною тканиною і розтискають дзьоб, затиснувши пальцями з боків. Трісульфон вводять піпеткою або шприцом без голки. Для курчат рекомендують використовувати тонкий шприц для інсуліну. Після того, як птах проковтнула ліки, її відпускають в окремий вольєр. Прийом не дозволить знову влити препарат однієї і тієї ж курки.
  2. При роботі з порошком засіб розчиняють у воді і замінюють ліками питну воду в курнику.

Увага! Розчин слід готувати перед застосуванням.

Дозування залежить від захворювання і віку птахів:

  1. При ураженні кокцидіозом використовують розчин в концентрації 10 мл порошку на 5 л води.
  2. Доза при інших інфекційних захворюваннях 0,1 мл на 3,3 кг ваги птиці.

Якщо випаюють підростаючий молодняк порід м’ясної спрямованості – дозу знижують на 1/3. Для молодих несучок достатньо зменшення вдвічі. Коли готують розчин для маленьких курчат, а їм трісульфон дозволяється давати у віці 1 місяця, кількість порошку або суспензії зменшують в 3 рази.

Трісульфон – препарат, здатний побороти більшість відомих захворювань сільськогосподарських тварин і птахів. Але тільки правильне застосування ліків принесе істотну користь.

Лікування курей: відео