Угорська різновид бузку: посадка і догляд за чагарником, використання в ландшафтному дизайні

сорту бузкуБузок угорський – ідеальне поєднання краси і універсальності. У період цвітіння чагарник, який має кілька сортів, покривається буйним цвітом. При цьому він залишається компактним і акуратним. Вирощування бузку у відкритому грунті не відрізняється складністю: культура не вимоглива до посадки, складу грунту і догляду.

Опис: сорти та різновиди

Цей представник роду Бузок відрізняється від інших видів і сортів більш пізнім цвітінням. Він менш поширений в окультуреному вигляді, ніж бузок звичайний. Хоча по догляду вони майже не відрізняються. Бузок угорський має густу яйцеподібну крону, практично не схильна до хаотичного розростання і не втрачає форму куща. У висоту доросла рослина досягає 4 м.

Характеристики культури:

  1. Листя – еліптичні, завдовжки до 12-13 см. Нижня сторона пластини має Війчастий край і невелику ворсистість. Забарвлення – насичено-зелений, восени жовтіє.
  2. Діаметр крони – до 4 м.
  3. Цвітіння настає на 1-2 тижні пізніше, ніж у бузку звичайного, і триває близько 3-х тижнів.
  4. Квіти – трубчасті, яскраво-лілового забарвлення, діаметром до 1 см, об’єднані в пірамідки-суцвіття завдовжки до 30 см. Вони менш щільні і ажурні, з більш вузькою формою і чітким поділом на яруси. Це робить їх по-особливому декоративними. Сорти відрізняються відтінками. Є такі види:

вирощування красивою бузку

  • белоцветковая;
  • красноцветковими;
  • розовоцветная;
  • бліда (з дуже світлим тоном лілових бутонів).

Увага! Термін життя чагарнику будь-якого з сортів при правильному догляді становить до 90 років.

Посадка рослини

Початковий набір сприятливих умов для бузку угорської – важливий фактор її успішного вирощування на довгі роки. Проводити розмноження і посадку чагарнику в відкритому грунті можна в період з липня до початку осені. Важливо, щоб до перших заморозків залишалося хоча б пару тижнів. Кореневій системі саджанця потрібно встигнути адаптуватися в грунті.

Увага! Місце для посадки бузку має добре висвітлюватися сонцем. Нормальне вирощування чагарнику неможливо в низинах, де вода застоюється навіть на короткий термін.

Посадку бузку угорської необхідно проводити в грунт з нейтральним або слабкокислим балансом. Земля повинна бути поживною, добре розпушену і злегка зволоженою. До роботи приступайте у вечірні години:

  1. Використовуйте тільки матеріал зі здоровими корінням, довжина яких – не менше 30 см.
  2. Розміщуйте саджанці на відстані 2-3 м між собою.
  3. Розмір посадочних лунок: 50х50х50 см для родючого грунту. Стінки ямки необхідно зробити стрімкими. Якщо грунт на вашій ділянці малородючі, збільште розміри лунки вдвічі.
  4. Підготуйте живильну суміш, в основі якої буде перегній. Наточити деревну золу (до 300 г), компост в поєднанні з суперфосфатом, якщо грунт має лужний склад.
  5. Перед посадкою ще раз огляньте саджанець. Укоротите пагони на 1-2 нирки. Подрежьте коріння, якщо вони занадто довгі.
  6. Помістіть кущик по центру ями. Розправте коріння. Вільний простір заповніть родючим субстратом. Утрамбуйте місце посадки.
  7. Саджанця необхідний рясний полив (20-25 л на кущ). Через 15-20 хв. після нього – мульчування прілого листям або перегноєм (шар – 7 см).

догляд за бузком

Догляд за культурою. Добриво і підгодівля

Крім загальної родючості грунту бузок угорський не вимоглива до відходу в умовах відкритого грунту. Основні особливості її вирощування зводяться до таких моментів:

  1. Навесні і влітку рихлить грунт приблизно 1 раз в 2 міс.
  2. Два сезони після посадки бузок потребує тільки в азотних добривах.
  3. Чагарник любить рясний полив. Але переборщувати не варто.
  4. З 3-го року життя рослини розводите для нього гній (1: 5). При поливі цим розчином добриво не повинно потрапляти на стовбур. Вносьте 1 раз в сезон.
  5. Дорослий екземпляр також підгодовують мінеральними сумішами, що містять фосфор і калій. Наприклад, калійної селітрою (35 г / кущ), розчиненої у воді деревною золою (200 г на 8 л під кожну рослину) або іншими добривами виходячи з інструкції. Терміни – весна, до закінчення цвітіння.
  6. Угорська різновид бузку стійка до морозів. Вкривати на зиму необхідно лише молоді кущики і тільки пристовбурні кола. Застосовуйте сухий торф або листя. Товщина шару – 10 см.
  7. Омолоджуюча обрізка рослині не потрібна. Формує – за бажанням. Чагарник добре тримає заданий напрямок росту. Ранньою весною можна прорідити внутрішні гілочки, а після цвітіння – видалити зів’ялі суцвіття.

формування куща бузкуБузок потребує щорічної обрізку

Розмноження рослини. Хвороби і шкідники бузку

Характерна особливість цієї культури – відсутність нащадків, тому проводити розмноження виду складніше, ніж в інших випадках. Основний матеріал – живці. Вони вкорінюються з ефективністю до 90%. Для розмноження підійдуть як зелені, так і покрилися корою. В обробці стимуляторами вони не потребують, технологія вкорінення – стандартна. Зрізати і садити живці можна після цвітіння.

Увага! Іноді для розмноження застосовують насіння. Але їм потрібен попередній догляд: стратифікація (2 міс. При +3 ° C), підготовка грядок. Посів проводять восени або навесні.

В умовах відкритого грунту у бузку багато ворогів. Дерево хворіє різними вірусними пятнистостями і мозаїками, грибковими Філлостіктоз і бурою плямистістю. Інфекції проявляються на ранніх стадіях вегетації, переважно на листках. Звірити їх можете по фото в інтернеті.

З шкідників чагарник вражає щитівка, моль-пістрянка і кліщі. Проти всіх недуг допоможуть радикальні заходи: обробка хімічними препаратами при невеликому зараженні або видалення відмерлих частин рослини при запущених формах.

Порада. Від шкідників спробуйте народні засоби: обприскування ефірними маслами або розчином томатної гички. А краще засіб профілактики – правильний догляд за бузком.

Поєднання з іншими рослинами

У відкритому грунті бузок всюди доведеться до двору:

  • в живих огорожах;
  • в міксбордерах;

дизайн ландшафту

  • в поєднанні з іншими чагарниками і низькорослими деревами (в тому числі з сиреною іншого виду, які відрізняються за термінами цвітіння);
  • в чагарникових рабатках;
  • в клумбах.

З угорського сорту бузку можна сформувати невелику штамбові деревце з кулястої кроною на гладкому та рівному стовбурі. Така форма ефектно виглядає під час цвітіння. У березні підберіть міцний втеча не щепленого кущика, висотою від 1 м. Обріжте його коріння у вигляді квадрата 20х20 см, а на сам держак прищепити сортову бузок. Восени проведіть посадку зміцнився примірника на постійному місці, видаливши прикореневу поросль.

Вигідна відмінність угорської бузку – відсутність схильності до розростання і придушення сусідніх рослин. Чагарник виглядає дуже охайно, що з легкістю дозволяє йому стати центром практично будь-який ландшафтної композиції.

Бузок на дачі: відео