Урсіна – одне з найулюбленіших рослин серед садівників. Все через його невибагливості, привабливого зовнішнього вигляду і відмінною приживлюваності, адже рослина здатна вижити навіть на обедненном грунті. Далі про особливості вирощування Урсіна у відкритому грунті: посадка, догляд, основні сорти (з фото і інструкцією).
Урсіна: характеристика, опис сортів
Урсіна – трав’яниста рослина, яке буває як однорічним, так і багаторічним. У деяких випадках зустрічаються напівчагарники. У висоту рослина витягується максимум до 0,4-0,6 м. Листя Урсіна відрізняються невеликими розмірами і темно-зеленим забарвленням. Форма листя пір’яста, розсічена або зубчасто-надрізана. Для листя Урсіна характерний тонкий аромат, за зовнішнім виглядом вони трохи нагадують морквяні.
Квітки рослини зовні дуже схожі на ромашки, але мають більший розмір (в діаметрі досягають 5-6 см) і інший забарвлення – найчастіше пофарбовані в насичений жовтий колір. У ботаніці прийнято подібні квітки називати суцвіттями з тієї простої причини, що вони представлені з’єднанням двох різних за будовою квіток: язичкових – по краю і трубчастих (дуже дрібних) – в центрі.
Багато садівники дуже люблять вирощувати Урсіна через її тривалого періоду цвітіння: перші суцвіття з’являються на рослині з приходом перших літніх днів і радують своїм яскравим забарвленням аж до глибокої осені і перших заморозків.
Існує близько 60 основних різновидів Урсіна, але в садівництві широко поширені такі сорти (фото для ознайомлення нижче):
- Разноцветковая. Досить росле рослина – у висоту досягає півметра. Листя має неймовірно привабливий вигляд, а пелюстки квіток пофарбовані в яскравий помаранчевий колір. Квітки великі – діаметр близько 6 см.
Разноцветковая Урсіна
- Красива. Декоративна рослина, стебла якого досягають у висоту 30-40 см. Листя має привабливий вигляд, чому застосовуються при оформленні квіткових букетів.
красива Урсіна
- Карликова. Мініатюрний сорт, який рідко витягується у висоту більше ніж на 20 см. Зростає на ділянках густим яскравим килимом. З цієї причини часто використовується в якості солітера для прикраси невеликих рівнинних ділянок.
- Кропова. Середньорослий кущуватий однолетник, що досягає у висоту півметра. Пагони у рослини досить потужні, густорастущей, частково оточені (іноді голі). Суцвіття поодинокі, в діаметрі можуть досягати 5-6 см, яскраво-помаранчеві, з червонуватим відтінком в центрі. Цвіте кропова різновид досить довго – протягом усього літа.
кропова Урсіна
Посадка рослини у відкритий грунт
При виборі відповідного місця для висадки Урсіна перевагу краще віддати сонячному ділянці з родючим легкої водопроникним ґрунтом. Оптимальний варіант – легкий піщаник, а ось суглинистой важкої грунту краще уникати.
Що стосується вітру і протягів, то рослина їх абсолютно не боїться, тому підійде навіть вітряний відкриту ділянку.
Насіння необхідно висаджувати безпосередньо в грунт, причому не можна їх занурювати в грунт: досить розкидати насіння прямо по поверхні грунту. Зверху бажано присипати їх невеликим шаром грунту або піску.
Порада. Якщо ви хочете добитися раннього цвітіння, вирощувати Урсіна краще розсадним методом. Посів насіння в цьому випадку здійснюється в невелику ємність з піщаним ґрунтом. При цьому ніяких плівкових укриттів не буде потрібно. Після появи перших невеликих паростків їх пікірують і проріджують. Висадку в грунт здійснюють в кінці весни, коли розсада досягне близько 20 см у висоту.
Розмноження рослини
Процес розмноження Урсіна здійснюється переважно насінням. У другій половині весни насіння висіваються прямо в грунт. Досить просто розкидати їх по поверхні грунту і присипати зверху невеликим шаром піску.
Зручніше розмножувати Урсіна насінням
Для прискорення процесу вирощування та отримання великого відсотка схожості насіння можна спробувати рассадний метод. В цьому випадку в березні насіння висіваються в ємності з підготовленим піщаним ґрунтом. Молоді рослини пікірують раз при висоті саджанців близько 15 см. У кінці весни паростки висаджують у відкритий грунт на відстані близько 20 см один від одного.
Тонкощі догляду за Урсіна (поливи, підгодівлі, боротьба з шкідниками)
Урсіна – рослина невибаглива. Проте воно має певні особливості, які необхідно враховувати, і тоді ви зможете виростити розкішний квітучий килим в своєму саду. Отже, для повноцінного розвитку Урсіна необхідні:
- Поливи. Оскільки рослина звично до спеки і посухи, не слід поливати його занадто часто і інтенсивно. Бажано зволожувати грунт на ділянці, де росте Урсіна, в особливо спекотні періоди. Пам’ятайте: рослина не любить перезволоження. Коли воно повністю сформується, поливи необхідно мінімізувати до 1 разу на тиждень.
- Підживлення. Урсіна не особливо потребує добривах: лише в період формування бутонів і активного цвітіння бажано підживити рослину комплексними мінеральними підживлення. Після цього про внесення добрив можна забути.
- Обрізка. Оскільки кущоподібні сорти рослини можуть розростатися в ширину, краще їх періодично обрізати (зайві стебла краще зовсім обрізати).
- Боротьби з хворобами і шкідниками. Хвороби не уявляють практично ніякої загрози для рослини. Лише в рідкісних випадках на Урсіна може з’явитися попелиця. Боротися з нею, на жаль, немає сенсу, тому після закінчення цвітіння уражені екземпляри відразу видаляються з ділянки.
Урсіна не потребує частих підгодівлі
Поєднання з іншими рослинами
Урсіна часто використовують в якості групового рослини з огляду на її невибагливості і декоративності. Чудове поєднання рослини спостерігається в тандемі з однорічними або багаторічними яскраво квітучими рослинами.
Чудово підходить рослина для декорування бордюрів, газонів і рабаток. Урсіна – відмінний варіант для будь-якої альпійської гірки або саду, оформленого в японському стилі. Можна висадити Урсіна в тандемі з будь-якими ліанообразниє рослинами в кашпо, великих вазонах. Навіть просте поєднання Урсіна з волошками або лобелією може перетворити саму скромну клумбу на витвір мистецтва. Також оригінально виглядають червоні жоржини в парі з Урсіна.
Ось і всі тонкощі, які слід враховувати при вирощуванні Урсіна у відкритому грунті. Успіхів!