Піноплекс – нова і прогресивна розробка для утеплення житла. Матеріал міцний, майже не проводить тепло, не схильний до накопичення вологи. Утеплення Піноплекс однаково ефективно як зовні, так і зсередини будівлі. Важливо лише дотримуватися правильної технології процесу.
Особливості пеноплекса: що потрібно знати перед утепленням
Піноплекс отримали з полістиролу. Для цього матеріал пройшов процедури спінювання і обробку високою температурою під тиском (пресування). Всередині є дрібні повітряні осередки (0,1-0,2 мм). Вони наділяють Піноплекс міцність і низьку теплопровідність.
Інші якості матеріалу:
- Низький показник влаговпітиваемості. Максимум плита може набрати 0,6% вологи від своєї маси. Піноплекс не потрібно покривати вологостійким шаром.
- Стійкість при стисненні. Матеріал не змінює структуру навіть під впливом великих навантажень.
- Низька паропроникність. За цього параметру Піноплекс аналогічний руберойду.
- Довговічність. Науково доведено, що в якості утеплювача екструдований пінополістирол може прослужити близько 50 років, не втрачаючи своїх якостей.
- Зручність монтажу. Розрізати, обробити і встановити плити дуже просто.
- Екологічність. З речовин з сумнівною репутацією для виготовлення утеплювача використовують тільки фреони. Але їх різновид безпечна – не горюча, не виділяє отруйних сполук і побічних продуктів, що руйнують озон.
- Хімічна пасивність. Спирт, солі, луги та багато інших речовин не викликають реакції матеріалу. Це ж стосується бактерій і грибків. Порушити структуру пеноплекса можуть лише:
- масляні фарби;
- бензол, толуол і т. п .;
- бензин, гас, дизельне паливо;
- формальдегід і формалін;
- дьоготь кам’яного вугілля;
- ацетон та інші розчинники класу кетонів;
- ефіри.
Увага! Всі ці властивості Піноплекс демонструє тільки при певних умовах температури повітря. Яких – підкаже фабричний паспорт конкретного виробу. Порушення може призвести до деформації плит і навіть їхнього займання. Враховуйте це при підготовці до утеплення Піноплекс.
Різновиди екструдованого пінополістиролу
При утепленні Піноплекс не можна використовувати матеріал огульно. Виробник випускає конкретні моделі для різного виду поверхонь:
- Покрівля або Піноплекс 35. Утеплювач для дахів будь-якого типу і горищ. Має підвищену вогнетривкість і міцність. По ньому можна не тільки вільно ходити, але ставити стаціонарно важкі предмети.
- Стіна. З його допомогою зручно утеплювати фасад і стіни. Матеріал піддається обштукатурюванню.
- Фундамент. Такий Піноплекс підходить для обшивки підвалу і фундаменту. Менш вогнестійкий, зате краще гідроізольовані. Утеплювач перешкоджає виникненню кірки льоду на стіні і містків холоду.
Матеріал для утеплення стін
- Комфорт. Вважається універсальним варіантом. Не самий міцний і стійкий до деформації, зате за іншими параметрами має підвищені показники. Годиться для утеплення саун, балконів, котеджів.
- Піноплекс 45. Найміцніший із сімейства. Виробник стверджує, що він здатний витримати масу літака. У будівництві житлових приміщень застосовується рідко через відсутність необхідності і високої вартості.
Увага! Як правило, господарі практикують зовнішнє утеплення Піноплекс. До внутрішньої обшивки звертаються тільки тоді, коли зробити зовнішню з яких-небудь причин не можна.
Зовнішня обшивка Піноплекс
Процес обшивки теплоізоляційними плитами майже не відрізняється при внутрішньому і зовнішньому застосуванні і складається з таких кроків:
- Підготуйте стіни. Очистіть їх від бруду і, якщо потрібно, від старої обробки. Місця з грибковим нальотом додатково обробіть бактерицидним засобом.
- Вирівняйте поверхню, щоб плита не зламалася при установці. Будь-яким будівельним способом закладіть поглиблення і опуклості. Прогрунтуйте стіну.
- Забезпечте плитам додаткове зчеплення. Для цього обробіть їх поверхню металевою щіткою або голчастим валиком. Перед початком монтажу укоси, відливи і підвіконня повинні бути зафіксовані.
- Встановіть цокольний профіль. Плити повинні на нього спертися. Товщина профілю повинна збігтися з товщиною пеноплекса.
- Приготуйте клей. Вимоги до нього можна знайти в паспорті утеплювача. Як правило, така речовина має склеювати і керамічну плитку. Важливо використовувати клеїть протягом 2-4 годин після розведення.
- Приступайте до обшивки Піноплекс. Клей слід наносити смугою в 10 см по центру і контуру плити. Обклеювання стіни починайте з нижнього краю, бажано від будь-якого отвору, оскільки двері, вікна потрібно облямовувати тільки цілісними фрагментами. Для підгонки потрібного розміру плиту можна різати звичайною ножівкою.
- При фіксації матеріалу не тисніть на нього занадто сильно. Зайвий клей підчищати.
Порада. Стикування кутів у укосу може принести чимало головного болю. Будівельники радять клеїти плити в цьому отворі з виступом близько 1 см. Згодом ви легко зможете їх підрізати, виходячи з нерівностей укосу.
Клеїть буде висихати не менше трьох діб. Після цього плити пеноплекса зажадають закріплення на металеві або пластикові дюбелі-парасольки. Для них просвердлите отвори в стіні ширше на 1 см і глибше на 2 см (без обліку 6 см товщини утеплювача). На одну плиту будівельники радять витрачати 5-6 парасольок (у краю стіни – більше), рівномірно притискаючи всі частини.
Фінальні роботи. Особливості внутрішньої і зовнішньої обробки під різні матеріали
Монтаж завершується заповненням стиків за допомогою утеплювача або монтажної піни. Дочекайтеся повного висихання цих складів. На фініші утеплення Піноплекс зафіксовані плити слід армувати. Для цього:
- нанесіть на висохлі кути шар клею в 2 мм;
- прикріпіть і розгладьте шпателем щелочеустойчівий сітку (альтернатива – пластикові куточки);
- аналогічну процедуру виконайте на інших ділянках стіни, залишаючи для нахлеста сітки трохи місця по краях.
Нанесіть на поверхню грунтову і декоративну штукатурку. Якщо на будівлі передбачається сайдинг ПВХ, то спочатку на стіну монтується дерев’яна обрешітка з теплоізолюючих стрічкою в місці стиковки з поверхнею. А вже між брусами розміщуються плити Піноплекс.
Внутрішнє оздоблення цим матеріалом відрізняється від зовнішньої тільки відсутністю цокольного каркасу. При монтажі під гіпсокартон враховуйте і залишайте місце під несучі рейки. На останні також потрібно наклеїти спеціальну стрічку. Тоді теплоізоляція вашої стіни буде цілісною і надійною.