Нуклеопептід – ветеринарний препарат біологічної природи. Його властивості дозволяють нормалізувати вироблення гормонів і обмінні процеси в організмі тварин. Давати вихованцям Нуклеопептід просто. Протипоказань у нього практично немає. Потрібно лише дотримуватися нескладної інструкції і норм дозування.
Опис і властивості препарату
Нуклеопептід – біологічний імуностимулятор, який:
- допомагає сформувати в організмі тварини працездатний механізм протидії вірусам і інших збудників захворювань;
- зміцнює здоров’я печінки і посилює антитоксичну функцію цього органу;
- покращує засвоюваність кормів;
- збільшує зростання і вага тварини;
- підвищує тонус організму, покращує стан шкіри і вовни;
- підсилює терапевтичний ефект при лікуванні хронічних хвороб.
Основа Нуклеопептіда – екстракт з бичачої селезінки. У ній містяться натуральні складові: пептиди, нуклеїнові і органічні кислоти, інші біоактивні компоненти. Нуклеопептід випускається у формі розчину для ін’єкцій. Він виглядає як майже непрозора рідина жовто-коричневого забарвлення: яскравіше або блідіше.
Увага! Склад діючих речовин в 1 мл розчину – не менше ніж 1 мг.
При струшуванні розчин спінюється, а потім на кілька хвилин випадає в пухкий осад. Виробник фасує Нуклеопептід в скляні баночки з гумовими кришками і алюмінієвими фіксаторами герметичності. Обсяг – 5, 10, 100 або 200 мл. Флакони з інструкцією із застосування пакують в картонні коробки. Також ліки випускають в ампулах по 1 мл.
Показання та протипоказання
Нуклеопептід призначають свиням, жуйним і хутровим тваринам, домашній птиці, кішкам і собакам. Препарат допомагає вирішити такі завдання:
- Корекція і зміцнення імунітету.
- Стимулювання росту молодняка.
- Нарощування м’язової маси (дорослі тварини).
- Збільшення живої ваги представників м’ясних порід.
- Лікування отитів, дерматитів, поліпшення якості вовни у декоративних вихованців.
- Боротьба з інтоксикацією, токсикозом.
- Коригування відставання в розвитку.
- Стимуляція швидкості розпаду гемоглобіну в печінці (при кровепаразітарнимі недугах).
- Боротьба з хронічними млявими хворобами.
Протипоказань у Нуклеопептіда мінімум:
- алергічна реакція;
- загострення хронічного захворювання на перших етапах прийому ліків (пізніше симптоми слабшають).
Інструкція по застосуванню забороняє давати Нуклеопептід під час гострої фази захворювання і відразу після вакцинації. Небажано лікувати препаратом фізично виснажених особин. Біостимулятор не конфліктує при одночасному прийомі з іншими хіміотерапевтичними, антимікробними препаратами, вітамінними добавками. Якщо планується вживання м’яса в їжу, зупиніть лікування Нуклеопептідом за 10 днів до забою.
Рекомендації щодо дозування
Зберігати препарат слід строго в температурних рамках від +2 до +25 оС, в темному і сухому місці. Нуклеопептід вважається безпечним. Термін придатності нерозкриті флакони або ампули – 24 місяці. Після відкриття ліки потрібно повністю використовувати за одну добу, це зазначено в інструкції по застосуванню.
Увага! Пухкий осад при струшуванні – норма. Якщо він вже не розбивається при збовтуванні, то розчин застосовувати заборонено.
Рекомендовані дози:
- Телятам. Щодня по 100-150 мл з питвом. Курс – 3 дні.
- Поросятам, ягнятам. Одноразовий прийом з водою – 25-30 мл.
- Дорослій ВРХ, жуйних тварин і свиней щоденні ін’єкції в основу шиї. Дозування – 0,15 мл / кг живої ваги. Курс при першому прийомі – 3 дні. Після 2-тижневої перерви кількість уколів збільшують до 4-6 шт.
- Птахам. В цьому випадку Нуклеопептід застосовується виключно як імуностимулятор. Доза: 0,5-2 мл на одну особину. Вводиться через рот. Курс – не довше 1 тижня.
- Хутровим тваринам. Основна мета – поліпшення якості вовни. Для цього звірам проводять серію ін’єкцій протягом 5 днів за 4-6 тижнів. до забою. Норма – 0,3 мл / кг. Спосіб введення – будь-хто.
- Собакам і кішкам. Новонародженим кошенятам і цуценятам Нуклеопептід вливають через рот: 3 дня по 2-10 мл (залежить від породи і маси).
Тваринники позитивно відгукуються про препарат. Досвідом встановлено: використання Нуклеопептіда відповідно до інструкції по застосуванню збільшує щодобове збільшення маси на 12-25%. Також зменшується падіж худоби, терміни відгодівлі та собівартість м’яса знижуються, а зовнішній вигляд і здоров’я вихованців стають краще.
А Ви використовували подібні препарати для своїх тварин?