Енростін – протимікробний ветеринарний препарат широкого спектру дії. Його застосування виправдане при респіраторних і шлунково-кишкових інфекціях у сільськогосподарських тварин та свійської птиці. Інструкція містить список показань і ряд нюансів. З ними слід ознайомитися перед початком лікування вихованців.
Опис і властивості препарату
Енростін є комплексним антибактеріальним засобом. Він володіє системним впливом на організм тварини або птиці. Особливо ефективний ветпрепарат в лікуванні молодняка. Ще за допомогою енростіна можна боротися із захворюваннями микоплазменного походження.
Згідно з інструкцією із застосування до складу Енростіна входить пара діючих речовин:
- енрофлоксацин (0,1%);
- колістіна сульфат (5,3 мкг в 1 мг речовини).
Порада. У міжнародному реєстрі непатентованих найменувань препарат значиться як колістин і енрофлоксацин.
Частка, що припадає на допоміжні складові: бензиловий спирт, молочну кислоту та ін. Їх робота спрямована на легке засвоєння і продовження ефекту від ліків. Енростін випускається в єдиній формі – розчин для прийому з питвом. Це блідо-жовта або жовта рідина. При довгому зберіганні мутніє, але після струшування знову стає чистою.
Виробники випускають Енростін в скляних або пластикових флаконах. Фасовка від 5 до 200 мл. Дрібні пляшечки, до 20 мл, продають поштучно або в картонних упаковках по 10 шт. Тару більшого обсягу – тільки поштучно. Є у продажу скляні бутлі або пластикові ємності від 0,5 до 5 л.
Фармакологічні властивості ветпрепарати
Енростін надає комбіноване вплив на мікроорганізми. Енрофлоксацин на генному рівні гальмує розвиток і зростання чисельності будь-яких мікробів. Після потрапляння в організм він швидко всмоктується в кров через стінки шлунково-кишкового тракту і поширюється майже по всіх внутрішніх органів і тканин. Виводиться речовина в незмінному вигляді через сечу і фекалії.
Колістіна сульфат пригнічує життєві процеси всередині шкідливих клітин і призводить до загибелі бактерій. Речовина негативно діє на стінки одноклітинних мікроорганізмів. Воно практично не всмоктується в шлунку і кишечнику, не залишається в тканинах і органах. Виводиться в первісному вигляді разом з фекаліями.
Енростін відноситься до помірно небезпечних ліків. Слід строго дотримуватися рекомендованого дозування. В цьому випадку інструкція із застосування гарантує відсутність місцево-подразнюючої ефекту, погіршення самопочуття тварини, алергічної реакції, негативного впливу на плід вагітної особини. Препарат не токсичний ні для тваринного або птиці, ні по відношенню до людини.
Лікувальні якості протимікробного засобу
Згідно з інструкцією із застосування Енростін використовують в терапевтичних цілях для курей і курчат м’ясного напряму птахівництва, для гусячого, качиного і індичого молодняка, взрослихі молодих особин великої рогатої худоби, свиней, коней, овець, а також для кішок і собак. У птиці і тварин на фермі за допомогою Енростіна лікують:
- сальмонельоз;
- мікоплазмоз;
- стрептококозу;
- ентерит;
- колибактериоз;
- гемофільозу і ін. захворювання.
При цьому Енростін протипоказаний:
- несучкам, оскільки енрофлоксацин накопичується в жовтку;
- дорослим жуйних тварин з рубцевим типом травлення;
- поросятам до 20 кг ваги;
- поросним свиноматкам, які годують свиней;
- тваринам з хворими нирками або печінкою, патологіями хрящової тканини.
Увага! При передозуванні Енростіна фіксують побічну реакцію: блювоту, розлад координації, відмова від їжі. У цьому випадку терапію зупиняють і приймають оздоровлюючі заходи.
Згідно з інструкцією із застосування Енростін слід зберігати в оригінальній тарі в закритому вигляді, далеко від світла, надмірної вологості, кормів і їжі. Місце має бути захищене від доступу тварин і дітей. Рекомендована температура – від +5 ° С до +25 ° С. У правильних умовах Енростін здатний зберігатися 2 роки з дати випуску.
Дозування і варіанти використання препарату
Норми і дози Енростіна:
- Всі види птиці. Необхідний пероральний розчин з розрахунку 1 мл на 1 л води. Стандартний лікувальний курс – 3-5 днів. При сальмонельозі, хронічних формах хвороб і при інфекціях з ускладненнями – 5-7 днів. Кури, гуси, качки та індики під час лікування п’ють тільки воду з Енростіном. Щоденною нормою птахів випоюють протягом дня.
- Свині, телята, ягнята, лошата. Розраховуйте по 0,3 мл на кожний кг маси. У воді дозу розчиняють 1: 1 і дають з питвом. При важких формах і норму збільшують до 0,5 мл / кг. Базовий терапевтичний курс – 3-5 діб. При сальмонельозі – удвічі довше.
Увага! Лікарський розчин слід готувати кожен день.
При одночасному застосуванні Енростін конфліктує з деякими антибіотиками і іншими антибактеріальними речовинами: левоміцетином, тетрациклінами, протизапальними ліками нестероидного типу, макролідами, теофіліном, а також з препаратами з катіонами магнію, кальцію або алюмінію в складі. Спільний прийом цих ветпрепаратів викличе негативну реакцію здоров’я у вихованців, різке зниження ефективності діючих компонентів. Через особливості енрофлоксацину виробляти забій птиці дозволяється не раніше 12-х діб. після останнього прийому препарату, худоби – не раніше 15-х діб. В іншому випадку в м’ясі збережуться шкідливі для людини продукти. Однак таке м’ясо можна згодувати тваринам або переробити на борошно.
Енростін вважається дієвим препаратом при лікуванні цілого списку ветеринарних недуг. Щоб повною мірою реалізувати корисні якості цього кошти, слід строго дотримуватися інструкції по застосуванню.
А які протимікробні препарати здаються ефективними Вам?