Фоспренил – ветеринарний препарат натуральної природи. Його отримують з соснової хвої. Ліки широко використовується в терапії вірусних захворювань. Інструкція по застосуванню допоможе приймати його правильно і домогтися максимальної користі.
Опис і властивості
Діюча речовина фоспренил – динатрієва сіль. Її виділяють з екологічно чистого продукту, соснової хвої, шляхомфосфорилювання поліпренолових спиртів. Лікарські форми препарату – розчин для ін’єкцій та для перорального прийому. Понад 95% в ньому займає спеціальна вода. Головний компонент міститься в частці 0,4%. Також є допоміжні речовини: гліцерин, етанол і одержуваний з оливкового масла полісорбат 80.
Характеристики розчину Фоспренил:
- вид: прозорий або переливається;
- забарвлення жовтий або безбарвний;
- осаду немає;
- фабрична фасування: скляні пляшки об’ємом 3-10 мл і 50 мл з гумовими пробками і металевими фіксаторами герметичності.
Інструкція по застосуванню забороняє переливати рідину в іншу тару, зберігати поруч з їжею або кормами. Тримайте Фоспренил в сухому, темному, недоступному для дітей та тварин місці. Температурний режим в межах + 4 … + 25ºС. Термін придатності в такому випадку складе 24 місяці від дати випуску.
Увага! Прийом фоспренил після закінчення терміну придатності заборонений. В особливій утилізації такий розчин не потребує через свою натуральної природи.
Фармакологічні властивості препарату
Фоспренил застосовують для терапії:
- ВРХ;
- свиней;
- коней;
- норок і кроликів;
- курей;
- кішок і собак.
Розчин має противірусну ефектом. Фоспренил активує власні сили організму для боротьби зі збудниками, підсилює імунну реакцію організму при вакцинації, посилюючи її результат. Оздоровчий вплив препарату забезпечує збільшення приростів при незмінній кількості кормів. Ліки використовують для боротьби з кишковими і респіраторними інфекціями.
Після потрапляння в організм діюча речовина накопичується в репродуктивних органах, селезінці і печінці. Максимальна концентрація фоспренил досягається через 0,5-3 год залежно від виду тварини. Згідно з інструкцією із застосування виведення ліки займає 10-16 ч. Весь цей час воно зберігає корисний ефект, а потім залишає організм з сечею і фекаліями.
Увага! Фоспренил нетоксичний і безпечний для людини і його вихованців. Перевищення дозування може викликати алергічну реакцію, негативно вплинути на роботу печінки і ембріон вагітного тварини.
Дозування та рекомендації по прийому
Інструкція по застосуванню препарату залежить від виду тварини і цілей ветеринара. Для профілактики і лікування хвороб використовується щоденна доза фоспренил 0,05 мл / кг:
- Птах. Розчин вводиться перорально з питтям протягом 10 днів. Для попередження респіраторних вірусних недуг готують аерозоль: 20 мл фоспренил змішують з 0,1 л гліцерину і 1 л води. Розпорошується в курнику за допомогою аерозольних генераторів виходячи з норми 0,4 мл / кв. м.
- Свині. Вводиться з водою або внутрішньом’язово. Курс 10 днів.
- Коні. Використовується для внутрішньовенних ін’єкцій. Для профілактики захворювань дихальних шляхів – 15 діб., Кишкових – 10.
- Норки. При рецидивах алеутской хвороби – з питвом 1 раз в 5-7 діб. протягом усього лікування.
Порада. При лікуванні прийом продовжується до повного зникнення симптомів.
Як імуностимулятора Фоспренил дають молодняку протягом першого місяця життя. Доза та ж. Курс складається з 5-разового прийому ліків. Нумерація днів: 2, 5, 10, 14, 20. Спосіб введення будь-який зручний.
Для хутрових звірів нормативи відрізняються. Фоспренил вводять з їжею раз на тиждень протягом місяця після відсадження, потім – раз на 2 тижні. аж до забою. Норми для кішок і собак:
- добова доза – 0,6-0,8 мл / кг (дорослі особини), 0,9-1,2 мл / кг (цуценята та кошенята);
- разова доза – 0,2-0,3 мл / кг.
Увага! При лікуванні чуми м’ясоїдних курс становить не менше 2-х тижнів. навіть при швидкому зникненні симптомів. В інших випадках прийом препарату здійснюється строго за симптоматикою.
Ветеринари не забороняють давати Фоспренил тваринам перед забоєм. Також натуральний препарат не відбивається на якості яєць.
А у Вас був досвід застосування такого препарату?