Облаштувати свою ділянку цікаво зовсім нескладно – достатньо посадити вейгелу. При виборі вподобаного сорту слід орієнтуватися не тільки на фото, але і на докладний опис. Адже не всі види відрізняються морозостійкістю, а це одна з головних характеристик, необхідних для успішного вирощування. Також варто підібрати самі ідеальні умови, щоб цей, в принципі невимогливий чагарник, проявив себе в повній красі.
Різноманіття вибору
Рід був відкритий професором К. Вайгель. Зараз популярність здобули 15 видів багаторічного, красиво зростаючого зеленим листопадом чагарнику. Він здатний цвісти 2 рази на рік, радуючи дивовижними суцвіттями приблизно в травні і вересні.
Оригінальні бутони (2-5 см) мають забарвлення від ніжно-кремового і майже білого до темно-пурпурного. Селекціонерами виведені гібридні сорти, здатні на одному кущі мати бутони різних тонів рожевого гами ( «Карнавал»). Попрацювали і над висотою – зараз існують екземпляри від карликових до високих (понад 3-х метрів). При виборі вподобаного сорту, а їх більше 100, звертають увагу на його стійкість до заморозків.
Сорти
Найпопулярнішим сортом серед виду Вейгели квітучої є «Варієгата». Досить низькорослий вид (90-150 см), просто всипаний яскраво-рожевими трубчасто-дзвонові невеликими суцвіттями порадує і цікавою листям.
Але перевагу садівники і ландшафтні дизайнери віддають гібридним сортам.
Миддендорфа
- Миддендорфа. Сорт середньої висоти цвіте до місяця, радуючи світло-жовтими дзвіночками в суцвіттях по кілька штук.
- Брістоль рубай. Масштабний, добре розростається представник, висотою до 3 м.
- Густав Малле. Високий гібрид з надзвичайно великими квітками особливого відтінку кармін-рожевого.
- Вейгела Рання з темно-рожевими квітами на тлі темно-зелених листочків. Особливо хороша для створення живоплоту.
Густав Малле
Серед цих кущів легко знайти свій сорт або навіть кілька.
Ідеальна посадка
Вейгела є досить витривалим до помірної тіні рослиною, лише деякі сорти вимагають достатньої кількості сонця, інакше будуть погано цвісти. Її можна садити поодиноко, але вона чарівно і яскраво виглядає в єдиному ландшафтному дизайні, тільки слід дотримуватися деякі рекомендації:
- Жива огорожа – достатня відстань між екземплярами (від 0,5 м).
- Альпінарій – в поєднанні з каменями низькорослі розлогі чагарники особливо естетичні.
- Солітер – окремо стоїть екземпляр в центрі невеликої галявини з гарною травичкою.
- У компанії хвойних дерев, ялівцю – можуть висаджуватися кущі будь-якої висоти, а додатковий захист від вітру вбереже ніжні квіти від облітання на більш тривалий термін.
- Міксбордери – задіють низькорослі сорти, особливо красиво відтіняють папороті, декоративні злаки і трави, осоку. Квіти ранніх сортів не повинні конкурувати при одночасному цвітінні.
Порада. За відгуками деяких садівників вейгела здатна залучати бджіл і ос – на це варто звернути увагу, якщо вирішили висадити чагарник поблизу будинку.
Правила обрізки
Залежно від сорту може знадобитися різна ступінь обрізки, яка служить не тільки для додання декоративності, але і потовщує пагони, роблячи їх міцними і витривалими. Проводять раз в 2 роки після закінчення цвітіння, причому пагони:
Вейгела відмінно переносить обрізку
- старі, дефектні – повністю обрізають;
- отцвётшіе дорослі вкорочують до розвиненої нирки;
- молоді – зрізають до половини, залишаючи найміцніші;
- повна обрізка «на пень» не проводиться.
Навесні проводять тільки коригувальну обрізку, інакше чагарники не набереться сил для зростання.
Особливості агротехніки
Грунт покращують додаванням піску і перегною. Вейгела не оцінить зайве перезволоження: обов’язково використовують дренаж при посадці. Її краще здійснювати навесні:
- Підготувати яму 50 * 50 см з шаром дренажу 15-20 см, присипаного землею.
- Коріння обробити біостимуляторами.
- Розташувати на такій відстані, щоб місце переходу коренів в стволовую частина (шийка) було на рівні ґрунту після ущільнення землі.
- Ущільнити грунт і полити.
- На поверхні бажано створити шар мульчі, особливо доглянуто виглядає декоративний матеріал.
Порада. Поливати особливо рясно чагарник слід тільки на початку весни.
Не варто нехтувати внесенням добрив особливо для молодих рослин, але тільки після того як вони прижилися. Застосовують комплексні мінеральні добрива. Восени краще використовувати калійно-фосфорні.
Розмноження проводять живцями, адже насіннєвий спосіб не надійний в плані отримання чагарнику з яскраво вираженими сортовими властивостями. Держак обрізають в червні після закінчення першого цвітіння. Обробивши стимулятором (фітонов або іншим фунгіцидом для вкорінення), його поміщають в вазон. Вже через 1,5 місяці сформується повноцінна коренева система. Але ось зацвіте молодий пагін після висаджування в грунт тільки через 2-3 роки.
Рослині необхідно укриття на зиму
Підготовка до зими
Після того як вейгела скинула листя, приходить час врятувати її від морозів. Навіть морозостійкі сорти здатні загинути, коли зима малосніжна. Тому процес обов’язковий:
- Кущі пов’язують, деякі, не особливо жорсткі, пригинають до землі.
- Обмотують нетканими укривними матеріалами (Спандбод, Лутрасил і інші аналоги).
- Вкривають зверху ялиновим гіллям.
Ще одна небезпека, крім зимових холодів підстерігає вейгелу в літній період. Попелиця і гусениці здатні нашкодити, і щоб не боротися з ними протягом сезону, варто навесні провести профілактичне обприскування.
І тоді навіть любителям в декоративному садівництві не важко перетворити свою ділянку в ефектний зразок ландшафтного дизайну. Саме вейгела порадує як листям, так і цвітінням, а також невибагливістю.