Види фарб для фасаду та особливості вибору захисно-декоративного покриття для дерев’яного будинку

оздоблення фасаду заміського будинкуБудівництво – справа комплексне. Якими б надійними не були стіни та покрівлю, їх необхідно привести до естетичного балансу із зовнішнім оздобленням. Особливо це актуально для дерев’яних будівель. Фарбу для фасаду таких будинків потрібно підбирати з розумом, з огляду на особливості деревини, превалюють погодні умови в вашому регіоні, власні потреби і особистий смак.

Дерево в будівництві: особливості матеріалу, навіщо йому потрібно фарба

Дерев’яні будинки в якийсь момент стали застарілими і були готові вдатися до забуттю. Однак змінилися орієнтири суспільства дали деревині нове життя. Сьогодні зруб, брус, дошка активно використовуються в будівництві житлових приміщень в якості основних, допоміжних і оздоблювальних матеріалів. Дерево – це ознака екологічності, особливого затишку, наближення житла до природи. Багато консервативно вважають його найбезпечнішим для здоров’я.

Дерево має багато плюсів. Зокрема, воно досить міцне і міцне, відкриває широкий спектр для дизайнерської думки. Разом з тим, істотний недолік цього матеріалу – нестійкість до ряду зовнішніх факторів і, як наслідок, швидке старіння. На технокачества деревини негативно впливають:

  • грибок;
  • волога;
  • сонячні промені;
  • комахи-шкідники;
  • низькі температури.

види фарби для дереваДерев’яні стіни вимагають захисного покриття

Первинні ознаки пошкодження на необробленому будматеріалі можна помітити через лічені дні під відкритим небом. Рясний дощ або сніг викличуть набухання. Сонце надмірно просушити дошки або зруб. Це негативно вплине на монолітність структури, провокуючи появу мікро- (а потім і макро-) тріщин, в глибині яких виникають цвіль і гниль, як на фото.

Волога може не проявлятися в опадах, а виражатися у високому рівні атмосферної вологості. А сонячний ультрафіолет знебарвить і зробить темними нефарбовані дерев’яні стіни будинку. Для жучків-короїдів взагалі не потрібно ніяких зовнішніх чинників. Вони живуть практично скрізь, повільно і впевнено вражаючи дерева і вироби з них.

Увага! Шкідливі личинки короїдів можуть не виявляти себе кілька років. Зате атакують вони швидко і завдають великої шкоди.

Фарба для фасаду: особливості масляного покриття

Раніше будинки зі зрубу або інших дерев’яних елементів обробляли класичної олійною фарбою. Її структура не дозволяє матеріалу дихати, тому ефект від такої обробки мінімальний або навіть негативний:

  1. Стіни вигорають. Фарба з часом починає облазити.
  2. Брусу споруди починають підгнивати зсередини, збираючи вологу з обох сторін споруди. Серцевина стає місцем проживання грибка і шкідників.
  3. Яку б фарбу для фасаду такого будинку ви не використали, він знаходить однаково неестетичний сірий відтінок. Зовнішній вигляд житла погіршується.
  4. Деревина ламається, кришиться. Будівля виходить з ладу.

Судячи з відгуків, люди все більше відмовляються від масляної фарби при обробці деревини. Але плюси покриття залишаються актуальними і сьогодні:

  • невисока вартість;

фарба для зовнішніх стін будинку

  • глибоке проникнення в матеріал (при досить боргом висиханні);
  • хороша стійкість до опадів.

Увага! Виробники сучасних масляних фарб для фасадів вдосконалили продукт. Якісні (свіжезваренного!) Покриття набагато довше зберігають свої властивості і якості деревини.

Алкідні фарби для обробки фасаду будинку з деревини

Зовнішню обробку сьогодні модно виконувати алкідними складами. Вони виготовлені на основі розчинника. Коник такої фарби – високий ступінь вологостійкості. Алкіди глибоко проникають в товщу деревини.

Після висихання вона залишається покритою тонкою плівкою, яка захищає її від проникнення вологи. Також масляні фарби захищають від УФ-променів і перепадів температур. Такий тип покриття особливо популярний там, де буває дуже холодно (-30 ° С або навіть менше). Крім того, фарба доступна за вартістю.

Все алкідні фарбувальні склади призначені виключно для зовнішньої фарбування будівель. У продажу вони позначаються цифрами. Для сухих регіонів досить продукту з індексом 1. Для будівництва у вологих приморських районах краще брати 4. Наносять фарбу звичайним валиком або пензлем на чисту і зашпаклёванную поверхню. Перед фарбуванням деревина повинна бути просушеної.

Увага! Термін висихання алкидного складу становить близько 12 год. Прослужить захисний шар до 7 років.

Акрилові фарби для фасаду: переваги і недоліки

Цей вид покриття для стін затребуваний через свою еко-чистоти. Акрил не проникає глибоко в структуру дерева, тому повільніше старіє. Будинок годі й перефарбовувати протягом 8-10 років. Склад добре захищає фасад від згубного проникнення опадів.

ніж пофарбувати дерев'яний будинок

Ще один плюс акрилових фарб – яскраві та насичені відтінки. Для роботи з ними застосовують кисть, пульверизатор або валик. Судячи з відгуків, зсередини проблем з цепкостью фарби не виникне. А ось зовні будівельники радять поєднувати акрил з алкідними складами в якості грунтового покриття. Також мінусом фарби є її дорожнеча.

Увага! При фарбуванні знімати старе покриття зовсім не обов’язково! Важливо тільки добре очистити поверхню від пилу.

При будівництві дерев’яного будинку краще і легше витратитися на профілактику, ніж на «лікування». Сучасний ринок пропонує вибрати підходящий варіант з великої кількості різноманітних видів фарби для декорування і захисту вашого житла. А вже якщо ви поставитеся до фарбування творчо, отримаєте ще й естетичний дизайн будинку.

Фарбування зовнішніх стін будинку: відео