Любителі винограду і початківці винороби шукають, купують і плекають кожен кущ, щоб отримати ці заповітні і смачні ягоди. Сортів винограду завдяки сучасним технологіям і декільком століть селекції на ринку в теперішній час багато.
Серед цього розмаїття важливо не розгубитися і вибрати виключно «свій» сорт, якому в вашому саду або винограднику буде саме місце.
Сорт «Альфа» був селекційно виведений в Сполучених Штатах
«Альфа» гібрид для північних виноградників, дач і садів
Сорт «Альфа» був селекційно виведений в Сполучених Штатах, а саме на півночі країни, завдяки чому середні кліматичні широти підходять для його зростання. В результаті схрещування лоз «Лабруска» і «Ріпарія», вийшов сорт «Альфа», який потрапив до Одеси для досліджень, а пізніше поширився на всі північні території колишнього СРСР. Як стверджує опис даного сорту, цей гібрид став дуже популярним у багатьох країнах і регіонах.
За своїми технічними характеристиками і вимогам до грунту, сорт невибагливий, стійкий до холодів та морозів, хвороб і шкідників. Опис підвиду каже що такий гібрид особливо добре росте в умовах південного клімату, а також в центральній смузі Росії.
Не вимагає особливого догляду або якихось додаткових заходів по вирощуванню, за що його люблять новачки виноградарства і дачники, які не можуть дозволити собі ретельний догляд за кущем.
Характеристики та особливості сорту
«Альфа» позиціонується як середньостиглий технічний сорт, який підходить для озеленення ділянки через високого зросту і специфічних великих листя. Опис вирощування включає в себе строгі правила поливу, своєчасного пасинкування, підгодівлі ґрунту і формування куща.
- Кущі і лози винограду «Альфа» сильні, часом розрослася лоза досягає і дев’яти метрів в довжину. Цьому сорту притаманне велика ступінь пасинкування, яка створює цілу живопліт, якщо за нею не доглядати.
- Виноградне листя великі, в середньому один лист може бути розміром 25 на 20 сантиметрів. Характеризується широкою лопатою і зубчастими краями, світло-зеленого кольору.
- Цвітіння сорту припадати на початок літа, в середині червня є два-три двостатеві квітки на втечу. Сорт відомий як хороший запильник, чим і користуються виноградарі.
- Ягоди: округлі, насиченого темно-синього, практично чорного кольору. Середня вага однієї становить близько трьох грамів, вага виноградного грона, як і розмір, невеликий, від 150 до 250 грам.
Ягоди ідеальні для вживання в свіжому вигляді
Сорт столовий, тому ягоди ідеальні для вживання в свіжому вигляді або для виноробства, але про це трохи пізніше.
Смакові характеристики головна особливість сорту
Смак ягід «Альфи», це яскраво виражений кислуватий мускат з суничним присмаком. Офіційний опис плодів і їх смакових якостей в джерелах згадується примітивно: солодкуваті, з легкою ноткою мускату і терпкості.
Цукристість становить 16%, проте кислотність сорти має значні показники: 11 г / л, тому кислинка яскраво виражена, на любителя. Повністю дозрілі ягоди мають характерний восковий наліт, що надаємо їм «товарний» вигляд, однак для продажу сорт мало підходить через смакових особливостей, хіба що для виноробства.
Урожайність гібрида середньо висока. Виноградні грона невеликого розміру, циліндричної форми із середньою щільністю ягід.
Опис рівня родючості культури стверджує що з одного куща можна зібрати від десяти до чотирнадцяти кілограм, урожай з гектара становить близько 180 центнерів. Але практика вирощування показує дещо скромніший результат, близько 150 центнерів з гектара при правильному і повноцінному догляді за рослиною.
Посадка, виростання, догляд
«Альфа» це технічний сорт винограду, тому він дуже невибагливий до умов, грунті і температурними показниками. Він позиціонується як морозостійкий сорт, який не потребує приховуванні і здатний витримувати мінусові температури порядку -30 градусів.
Посадка винограду Альфа відбувається шляхом живцювання
Посадка відбувається шляхом живцювання, «Альфа» характеризується високим рівнем приживлюваності. Висаджувати виноград можна як навесні, так і восени.
Посадочні заходи наступні:
- Вибір посадкового місця. Бажано щоб ділянка була з максимально можливою освітленістю протягом дня і захистом від вітру. Краще висаджувати восени, для цього підходить середина жовтня – кінець листопада, до настання заморозків.
- Грунт повинна бути в міру вологою, уникати перезволоження, тому після дощу краще черешки не висаджувати.
- Глибина посадки повинна відповідати загальним умов зростання і клімату, так як «Альфа» підходить для вирощування в північних регіонах, висаджувати в грунт живці потрібно глибоко.
- Ширина теж повинна бути достатньою, для цього враховуйте родючість і факт насичення добривами грунту. В середньому дистанція становить 1,5 метра довжини на 2 ширини між кущами.
Догляд за сортом «Альфа» не відрізняється додатковими вимогами. Однак в період зростання перших пагонів він потребує комплексу заходів, метою яких можна назвати отримання сильного і розвиненого куща, а значить і врожай.
- Пасинкування. Оскільки сорт схильний до рясного Пасинкування, за цим треба стежити. Після появи перших гілок не поспішайте все обрізати. Дочекайтеся декількох пасинків, потім виберіть два найсильніших, по можливості максимально наближених до кореневої системи і землі. Все інше рекомендується прибрати, бажано не користуватися секатором, садовими ножицями, оскільки це травмує рослина і пригальмовує його розвиток. Для цих двох саджанців слід проводити регулярну підв’язку у міру зростання, ну і про напрямок ліани не потрібно забувати.
- Полив має свої відмінності. Так полив висаджених восени живців починається відразу після зняття зимового укриття і триває до початку цвітіння, тобто до початку червня. Разом з водою рекомендується вносити і добриво. Для винограду «Альфа» середня кількість води для одного куща становить від 2 до 4 відер. Кращий час це ранній ранок, поки верхні шари грунту ще не прогрілися і волога максимально швидко «добереться» до кореневої системи рослини.
- Підживлення. Сорти виведені селекційної методикою, зазвичай мають швидкий розвиток, зростання і підвищену витривалість до різних несприятливих умов. Одна навіть найсильнішим рослинам потрібна хороша підгодівля. Для сорту «Альфа» підгодівлю краще вибирати комплексного типу, а «підгодовувати» в період інтенсивного розвитку листя і формування пагонів. Основні компоненти підгодівлі: азот, вуглець і калій, а тривалість цього процесу, до нормалізації природного харчування. З органічних добавок для «Альфи» слід звернути увагу на підгодівлі на основі пташиного посліду, а також деревної золи. Тут співвідношення з водою одно один до одного.
Підживлення настоєм курячого посліду
Виноград «Альфа»: хвороби і шкідники
Цей виноградний сорт характеризується підвищеною опірністю до різних захворювань, до хвороб грибкового типу. Тому антранктаноз і мільдью йому не дуже страшні. Проте, для профілактики можливе використання бордоської рідини або інших фунгіцидів для винограду (мідного купоросу).
Однак сорт «Альфа» дуже схильний до такого захворювання, як хлороз.
Цією виноградної хвороби для даного сорту сприяє піщаний грунт, внаслідок нерівномірного або недостатньо кількості необхідних «поживних» елементів і поливу, особливо в посушливих регіонах в літній час. Страждають перші пагони винограду, оскільки доросла рослина є більш сильним.
Оптимальне рішення і «лікування» – це рівномірний полив і підгодівля, а з метою профілактики внесення солей з високим відсотком заліза (залізний купорос).
Сорт «Альфа» дуже привабливий для різних шкідників, як і інші столові сорти винограду під час дозрівання.
Головні порушники в цьому плані звичайно оси, виноградні комарики, блішки і подушечніци, ну і дрозофіли як наслідок своїх попередників.
Виноградні блішки і комарики особливо «люблять» молоде листя, пагони і листову м’якоть. Харчуючись смачною і соковитою м’якоттю, вони залишають вигризені отвори і галли (здуття). Шкідники швидко розмножуються, тому своєчасні заходи по знищенню вкрай необхідні. Для цього використовують інсектициди типу «Фуфанон» або «Карбофос».
А ось виноградна подушечніца, специфічний паразит, якого нескладно прибрати механічним шляхом. Оскільки вона любить харчуватися соком рослини, то білий «пухової» кокон на листках або лозі помітно відразу після його появи. Тому раз-два в тиждень варто просто уважно оглянути кущі винограду і прибрати ці кокони. Якщо ж ви не можете приділяти увагу своєму винограднику постійно, обробіть лозу навесні «нитрафеном», або «Препаратом 30» і вона у вас не заведеться.
Даний сорт буде регулярно вам приносити щедрий і смачний урожай.