Вироцид – дезінфікуючий засіб нового покоління. Призначено переважно для обробки об’єктів утримання тварин. Препарату присвоєно третій клас токсичності, роботи з ним проводяться відповідно до інструкції і правилами застосування.
Область застосування, хімічні властивості
Виробником кошти є Сід Лайнс (Sid Lines). Вироцид діє на всі відомі віруси, мікроорганізми, а також на їх покояться форми (спори). Вироцид повністю пригнічує збудників:
- туберкульозу;
- також курячого бурситу;
- інфекційної анемії курчат;
- пташиного грипу, реовирусной інфекції;
- свинячої чуми, інфекції ЦВС, ящуру.
Основна активна композиція Вироцид складена з двох з’єднань амонію, які легко розчиняються у воді в будь-якій пропорції.
Форма випуску – розлив в пластикову або скляну тару. Великі обсяги (210 л) фасують в металеві бочки. На кожній упаковці вказують дату і час виготовлення, марку виробника, терміни придатності. Обов’язково присутній інструкція із застосування з позначенням кількості діючої речовини. У комплектації «Преміум» вкладають дозатор, паперові тести, обприскувач.
Деззасобів Вироцид обробляють не тільки тваринницькі і птахівницькі приміщення. Склад ефективний для очищення спецодягу, тари, будь-якого виду транспорту, що перевозить тварин. Використовується для сан. обробки ветеринарних лікарень, передержек, відкритих майданчиків, цирків і зоопарків.
Увага! Вироцид не руйнує матеріали і поверхні.
Приготування і використання розчинів
На 10 л води (+ 18 … + 25 ° C) беруть 25 мл препарату Вироцид. Витрата при ручному прибиранню становить 1 л на 4 кв. м. Після закінчення 15-20 хвилин проводиться вологе протирання чистою водою. Для шорстких поверхонь витримку збільшують на 10 хв.
Обробка приміщення можлива за допомогою генератора туману. Це дозволяє:
- Знизити кількість колонієутворюючих частинок в повітрі.
- Скоротити випадки респіраторних та легеневих захворювань.
- Поліпшити загальні санітарні показники повітряного середовища.
Аерозольна обробка проводиться з інтервалом в 10 днів 0.5% розчином препарату Вироцид протягом 6 місяців. Санація можлива як в профілактичних, так і в лікувальних цілях. Бактеріальна забрудненість повітряного басейну приміщення скорочується в 8.3 рази.
Зрошення поверхонь може проводитися за допомогою гідропультів. Витрата на 1 кв. м площі 100 мл засобу. Обприскувачем типу «Квазар» 150 мл робочого розчину на 1 кв. м.
Увага! Не застосовувати препарат розведені розчини Вироцид після 7 днів з дня приготування.
Концентрація речовини і час витримки залежить від виду бактерій, проти яких проводять санацію:
- туберкульоз 0.25% (не менше півгодини);
- вірусні інфекційні захворювання 0.25% (1 година);
- кандидоз, бактеріальні інфекції 0.25% (не менше 1 година);
- дерматофіти 1% (півгодини);
- для мед. інструментів, лабораторної тари і посуду 25% розчин протягом 5 хв.
Перед початком робіт з поверхонь і приладдя видаляють пил, бруд. Дезінфектор погано проникає крізь жирову плівку.
Переваги використання, техніка безпеки
Вироцид є на 90% біорозкладаним засобом. Як нейтралізатора дії – стерильна вода. Концентрат економічний, в упаковці виробника зберігається при температурах від -20 ° C до +50 ° C. Ефективний при мінусових температурах. В цьому випадку склад розводять водним розчином етиленгліколю (30%).
Вироцид має тривалий і сильною дією, зберігає свої якості в морській, важкої, жорсткої воді. Присутні в його складі альдегіди, дезодорують місця проживання тварин, видаляють запахи випорожнень.
Увага! Не сумісний з сульфатами ПАР.
Інструкція по застосуванню не рекомендує роботу з Вироцид особам які не досягли 18 років, вагітним і годуючим жінкам. Звернення з розчинами і концентратом можливо тільки в засобах індивідуального захисту. Під час санітарних заходів не брати їжу, не курити. Після завершення обробок вимити руки теплою водою з милом, прополоскати порожнину рота. Потрапило на шкіру засіб, видаляється великою кількістю проточної води. При отруєнні Вироцид прийняти 15 таблеток активованого вугілля, терміново звернутися за медичною допомогою.