Багато хто помилково вважає, що сливові культури дозволено вирощувати тільки в теплих регіонах, але алича Знайдена – це той варіант, який підходить навіть для регіонів Уралу і Сибіру. Вона невибаглива в догляді і здатна витримувати температуру до -40 ° С, а приємний смак плодів не залишить байдужим нікого.
Інформація про різновиди
Вже згадана різновид відноситься до гібридних культурам. Вона була отримана в результаті схрещування скороплідністю Китайської сливи і Російської солодкої аличі. Її включили до Державного реєстру в 2003 році. Підходить для посадки у всіх регіонах, без втрати врожайності.
Гібрид сливи і аличі не відноситься до Самоплодность культурам, тому для кращого врожаю потрібно висаджувати поруч інші сорти. Кращими запилювачами вважаються Шубинка, Президент і Павловська зливу.
Сорт аличі Знайдена відноситься до різновидів із середніми термінами дозрівання. Плоди збирають в липні, а плодоношення настає на 3 рік після посадки.
Сорт аличі Знайдена не тільки стійкий до морозів. Він ідеально переносить посуху, що дозволяє вирощувати його в жарких регіонах. Дерева швидкорослі. За перший рік після посадки рослина досягає зростання в 1,5 м. Подальше зростання поступово сповільнюється, а всі поживні речовини йдуть на освіту нирок і зав’язі.
Характеристики дерева
Дерево цієї культури невисока і досягає висоти в 2 м. Стовбур характеризується рівною поверхнею, з сіруватим відтінком. Опис крони вказує на плоско-округлу форму з середніми параметрами густоти. Це полегшує процес догляду та збору врожаю. Цвітіння настає на початку квітня і його тривалість всього 5-7 днів.
Суцвіття білого відтінку. Листя квітки короткі, широкі. Пагони великі, до 30 см в довжину, а бурі нирки характеризуються циліндричною формою.
Особливості плода
Опис плода вказує на наявність таких особливостей:
- форма плоду овальна, діаметр ягоди – 30-40 мм;
- середня вага ягоди – 25-35 г;
- шкірка щільна, світло-фіолетового відтінку;
- поверхню плоду покрита невеликою кількістю воскового нальоту.
М’якоть соковита, кремового відтінку. Алича сорти Знайдена має велику кісточку, яка важко відділяється від м’якоті. Смак приємний, кисло-солодкий. Аромат з невеликими нотами мускату.
Вирощування і посадка
Вирощувати цей різновид прийнято на легких поживних грунтах, тому місце для посадки вибирають з особливою увагою. Кращим варіантом для вирощування цього різновиду є чорнозем або суглинні грунти. У них міститься максимально високу кількість корисних елементів.
Для швидкого дозрівання плодів посадку проводять з сонячної південно-східного боку. Щоб грунтові води не вражали кореневу систему дерева, вибирають піднесені ділянки.
На початку жовтня приступають до підготовки посадкового місця. Ділянка ретельно перекопують, видаляючи з землі всі сторонні предмети (скла, каміння і бур’яни). Після цього по всьому периметру ділянки розкидають перегній -10 кг на 1 кв. м.
В кінці зими приступають до викопування лунки і вибору саджанця. Розміри лунки повинні бути 80 × 80 см. На дні встановлюють дренаж, а по центру вбивають опору для майбутнього дерева.
При виборі посадкового матеріалу враховуєте кілька основних рекомендацій.
- Вік саджанця повинен бути 1,5 року. Такі зразки більш стійкі до негативних факторів навколишнього середовища і захворювань.
- На поверхні саджанця не повинно бути ознак хвороб або наявності паразитів.
- Висота посадкового матеріалу повинна становити 80-90 см.
- Гібрид сливи і аличі Знайдена повинен робити щеплення живцями або пагонами.
У день посадки, в кінці березня, всередину лунки поміщають саджанець. Його коріння рівномірно розподіляють по всій ямі і акуратно присипають верхнім шаром землі. Прикореневу шийку не засинають, а залишають над поверхнею землі. Після цього саджанець прив’язують до опори і поливають 15 л теплої води. Схема посадки дерев – 3 × 4 м.
Догляд за культурою
Догляд за цим різновидом стандартний: полив, підживлення і обрізка:
- Обрізати крону краще восени, а видаляти пошкоджені гілки прийнято навесні.
- Підживлення вносяться 2 рази за весь процес вегетації. Навесні вливають під кожен кущ по 20 л розчину нітрату калію (30 г на 10 л води). Це необхідно для формування великих зав’язей. Восени, для захисту коренів від перемерзання, вливають по 15 л розчину суперфосфату (30 г на 5 л води). Для додаткового захисту (якщо морози перевищують позначку -40 ° С), після суперфосфату потрібно замульчувати прістволовую частина землі соломою і перегноєм.
- Поливати рослини потрібно не частіше ніж 1 раз на місяць, інакше існує ризик розвитку кореневої гнилі. Для 1 рослини використовують не більше 20 л теплої води. Для повітрообміну і засвоєння вологи корінням після поливу розпушують ґрунт і видаляють всі бур’яни.
Хвороби і шкідники
Найпоширенішими хворобами, що вражають цю культуру, є борошниста роса і плодова гниль. Боротися з борошнистою росою допомагають щомісячні обприскування розчином бордоської рідини (40 г на 10 л води).
Проти плодової гнилі на допомогу прийде розчин марганцю (10 г на 5 л води).
З шкідників часто зустрічаються тля і плодові кліщі. Позбутися від них допомагають речовини, до складу яких входить мідь: «хомус» (30 г на 5 л води) або «оксихом» (50 г на 6 л води). Розчин мідного купоросу (40 г на 10 л води) використовується для профілактики. Інтервал всіх обробок повинен становити 15 днів.
Висновок
Вирощувати цю культуру не так складно, як може здатися спочатку. Вона невибаглива в догляді, дає стабільний урожай (до 40 кг з 1 дерева). Якщо ви новачок в сфері садівництва, то цей різновид ідеально підійде для посадки в вашому саду.