Вирощування черешні Ярославна

Крупноплодная черешня Ярославна відноситься до української селекції. Вона здатна витримувати низькі температури і завжди дає стабільно високий урожай.

черешня Ярославна

Черешня Ярославна – великоплідний сорт

Основні характеристики

Смачна черешня була виведена на Україні в кінці 1957 року. Для її отримання були схрещені сорти Дроган жовтий і Мелітопольський гібрид. У 1999 році цей різновид включили до Державного реєстру Російської Федерації. Підходить для вирощування в північних і центральних областях країни.

Сорт черешні Ярославна відрізняється від інших культур тим, що її плоди не розтріскуються при перезріванні. Цей різновид стійка до морозів, що досягають показника в -40 ° С, що дозволяє їй давати високу врожайність: до 20 кг з 1 дерева. До основних переваг відносять і самоплідність дерева. Воно здатне самостійно виробляти пилок, що робить його незалежним від інших плодових культур. Якщо ви бажаєте підвищити врожайність черешні сорту Ярославна, то поруч проводите посадку видів Мічурінка і черешня Рожева.

Особливості дерева

Опис вказує на те, що дерева черешні Ярославна невисокі. Максимальна висота рослини становить 3 м. Це полегшує не тільки збір врожаю, а й догляд за культурою. Крона характеризується середньою густиною і забезпечує плодам достатню кількість сонячних променів для дозрівання. Її форма широкоовальна, а гілки розташовуються під гострим кутом по відношенню до центрального стовбура. Пагони середнього розміру, до 20 см в довжину. Опис вказує на те, що вони представлені в бурим відтінком і добре контрастують на фоні основної коричневої кори.

Серед інших характеристик цього сорту відзначаються інші параметри.

  1. Суцвіття невеликого розміру. Вони складаються з 5 квіток рожевого кольору. Тичинки і маточки однакової довжини, що і забезпечує можливість самозапилення.
  2. Листова пластина подовженої форми. Її колір темно-зелений. На поверхні є невеликі бурі смуги. Листова пластина представлена ​​у формі човника, бо трохи згортається на кінці.

Особливості плода

Ягоди черешні Ярославна великі в порівнянні з іншими схожими сортами. Середній діаметр ягоди становить 3 см. Вага окремого плода – 7-8 м Шкірка представлена ​​насиченим бордовим відтінком, високої щільності. Того ж кольору і волокниста соковита м’якоть.

У складі черешні присутня велика кількість цукру. Його рівень становить 10%. Кислотність невелика, всього 3%. Це і робить смак ягід насиченим і приємним. Підходить продукція цього сорту для універсального використання. Можна поласувати смачними свіжими плодами або ж використовувати їх для приготування консервації або десертів.

черешня Ярославна

Черешня Ярославна добре підходить для консервації

Посадка і вирощування

Перевагою черешні Ярославна є те, що вона не вимагає певних умов до вирощування. Садовод вправі висаджувати її на тих ділянках, які залишилися вільними. Немає певних вимог, щодо грунту або кліматичних показників.

Бажано, щоб саджанці добре висвітлювалися сонцем, але були захищені від вітру, тому посадку потрібно проводити на відстані 3-4 м від зборів, які й забезпечать необхідні умови. Дистанція від найближчих рослин повинна становити 3 м, щоб дерева один одного не затінювали.

При виборі саджанця потрібно дотримуватися наступних критеріїв:

  • оптимальний вік саджанця -1 рік;
  • структура посадкового матеріалу повинна бути такою, щоб був тільки 1 основний стовбур, з якого будуть виходити 5-8 бічних гілок;
  • коренева система повинна бути закритого типу, без ознак хвороби, сухості або пошкоджень;
  • на саджанці повинно бути місце, яке вказує на те, що його прищеплювали за допомогою живців.

Найкращим часом для посадки є рання весна, до появи перших бруньок на гілках, тому готувати посадочне місце доведеться з осені. Садовий ділянку перекопують і видаляють з нього всі сторонні предмети. По всій території розсипають перегній: 10 кг на 1 кв. м.

Після цього викопують лунку 60 × 70 см. За допомогою верхнього шару грунту в ямі робиться невеликий пагорб, всередину якого і поміщають саджанець. Коли будете закопувати коріння верхнім шаром землі, прикореневу шийку потрібно залишати над поверхнею. Поруч прибивають опору з металу. В кінці посадки проводять полив, використовуючи 20 л розчину нітрату калію: 60 г на 10 л води. Оптимальна дистанція між саджанцями – 4 м.

Заходи по догляду

Поливати черешню потрібно не часто. Оптимальні терміни проведення поливних робіт повинні складати 15-20 днів. Для цього використовується тепла вода, а полив здійснюється вранці. Після того як грунт трохи підсохне, потрібно провести розпушування верхнього шару землі і видалити всі бур’яни з корінням. Ця дія необхідно, щоб всередину кореневої системи надходило потрібну кількість вологи і повітря.

Підживлення вносять через 2 роки після посадки. Навесні рослина потребує 15 л розчину нітрату калію: 20 г на 10 л води. Влітку проводиться підгодівля аміачною селітрою: 30 г на 10 л води, а восени потрібно влити під кожен кущ по 20 л суперфосфатного розчину: 40 г на 20 л води. Після цього проводять мульчування грунту, застосовуючи компост і солому.

Обрізати гілки дерева черешні Ярославна потрібно навесні і восени. Навесні видаляються тільки ті, які вибиваються із загальної картини крони або занадто її загущают. Восени потрібно прибирати пошкоджені і сухі гілки, після чого місця зрізу мажуть садовим варом.

Боротьба з комахами і захворюваннями

Черешня Ярославна стійка до захворювань. Але при неякісному догляді (неправильних підгодівлі і поливу) рослина уражається дірчастій плямистістю і плодовою гниллю. Щоб врятувати культуру від дірчастій плямистості, використовують розчин «хомус» – 20 г на 5 л води. Проти плодової гнилі краще використовувати розчин бордоської рідини – 50 г на 10 л води.

З шкідників відзначається часте ураження кліщами і попелиць. Позбутися від них допомагають народні засоби, наприклад, настоянка томатної гички: 2 кг бадилля заливають 5 л води і настоюють протягом 2 діб. Профілактика полягає в обприскуваннях ділянки мідним купоросом: 40 г речовини на 10 л води. Обприскування і інші обробки проводяться з інтервалом в 10 днів.

дірчастий плямистість

Дірчастий плямистість часто вражає цей сорт черешні