Морозостійка рослина, яке вирощують по всій території Росії, в будь-яких кліматичних умовах – черешня Тютчевка. Цей сорт має поетична назва, відрізняється невибагливістю і міцним імунітетом. Правильна посадка і догляд дозволить отримати багатий врожай.
Черешня Тютчевка – морозостійкий сорт
Загальна характеристика
Сорт черешні Тютчевка створений агрономом, доктором наук – М. В. Каньшін. Вона займається виведенням морозостійких сортів, які стійкі до хвороб і нападів комах. Вона також створила такі сорти, як Іпуть, Ревна і ін.
Завдяки своїм якостям черешня користується попитом як на Півдні країни, так і в багатьох північних регіонах. Сорт був отриманий шляхом схрещування таких видів, як Червона Щільна і 3-36.
Опис дерева
Черешня Тютчевка має среднепоздний період плодоношення. Досягає висоти в 3-4 м. Листя рослини негуста, акуратна і має форму кулі. Гарна врожайність: одне дерево за сезон дає до 35-40 кг ягід. Листя овальне, гілки щільні, рівні, червоно-коричневого забарвлення. Ягоди важко відокремлюються від плодоніжок. Хвостик допомагає черешні довго перебувати на дереві і не псуватися.
Особливості ягід
За описом плоди мають темно-червоне забарвлення, рожеву м’якоть в червону крапку. Ягоди дуже солодкі, мають невелику кислинку. Є один недолік – це розтріскування при сильній вологості, тому важливо стежити за цією особливістю.
Плоди великого розміру, широкі, вага близько 7-8 м Щільність середня, лежкість висока. Відмінно витримують тривалі перевезення. Черешню можна консервувати, їсти в свіжому вигляді, готувати джеми і компоти.
Вирощування
Сорт невибагливий, але для отримання хорошого врожаю слід дотримуватися рекомендацій з висадки та догляду.
Підготовка до посадки
Щоб виростити міцне дерево, потрібно підібрати здоровий саджанець. При покупці варто звертати увагу на такі параметри:
- вік – 2-3 роки;
- висота – 80 см;
- є 3-4 гілки;
- кора гладка;
- коріння мають 3 відгалуження довжиною 20 см;
- держак здоровий – не сухий і без гнилі.
Правильне місце для висадки
Черешня добре ставиться до сонця, але не переносить вітер. Варто підібрати для неї укритий ділянку на південній або південно-західній стороні саду. Він повинен бути закритий і захищений від поривів вітру: стіною будинку або будь-який інший будівництвом. Коріння починають гинути від сильних застоїв води, тому висадка повинна відбуватися на невеликому схилі.
Підготовка ґрунту до посадки
Перш ніж висаджувати черешню Тютчевка, підготуйте грунт. Цей сорт добре росте в суглинних землях з нейтральною кислотністю. Глинисті, піщані та торф’яні не підходять.
Щоб визначити рівень кислотності, потрібно звернути увагу на те, як росте в землі подорожник: якщо добре, значить земля занадто кислотна. Для зменшення кислоти візьміть крейду або вапно (з розрахунку 0,5 кг на кв. М.) І посипте грунт, а потім перекопайте.
Посадка
У південних регіонах черешню садять восени до настання холодів, тобто до кінця жовтня. У північних регіонах посадку виконують навесні. Тютчевка добре приживеться, якщо її висадити в квітні, до того як почнуть набухати бруньки.
Правила посадки рослини:
- Викопайте яму за тиждень до розміщення саджанця. Глибина лунки – 50 см, ширина -1 м. Відстань між деревами по 3 м.
- На низ ями викладіть відро перегною, 2 ст. л. суперфосфату і 1 ст. л. калійної сірки.
- Щоб захистити коріння від можливих опіків, їх слід розправити і присипати грунтом або глиною.
- Після висадки грунт утрамбуйте, рясно полийте і мульчируйте сухою травою.
Схема посадки черешні
Догляд
Черешня Тютчевка невимоглива і не потребує ретельного догляду, але деякі нюанси слід знати.
- Важливий постійний полив, але в залежності від кліматичних умов регіону. Якщо літо спекотне, кількість поливів збільшують. Якщо дощове, черешні роблять укриття за допомогою плівки, щоб запобігти перезволоження.
- Підживлення. Протягом перших 3 років добрива не вносяться. Дерево буде харчуватися тим, що поклали в яму при висадці. З настанням 4-річного віку застосовують курячий послід. Добриво розводять водою з розрахунку 1:10. Підійде і перезрілий гній. На 1 кв. м. проекції крони черешні використовують 1 відро добрив. Необхідно пам’ятати, що гній задіють не частіше, ніж раз в 2-3 року, т. К. Його надлишок може нашкодити. Дереву також необхідні азотні добрива у вигляді сечовини. Підживлення додають навесні в похмуру, але теплу погоду. Сечовину використовують в пропорції 30 г на 1 кв. м. розміру крони.
- Обрізка. Формувати крону дерева не потрібно, але восени необхідно виконати санітарну обрізку, щоб видалити хворі і пошкоджені гілки. Зрізи замазати садовим варом.
Можливі захворювання та шкідники
Сорт черешні Тютчевка має міцний імунітет і практично не заражається моніліозом, коккомикозом, клястероспоріозом, стійкий до більшості паразитів. Якщо вчасно провести профілактику, дереву не будуть страшні хвороби і шкідники.
Якщо уникнути захворювань не вдалося, слід видалити і спалити уражені ділянки рослини. Потім обробити дерево засобом «Оксихлорид міді» в співвідношенні 45 г на 7-8 л води. З настанням весни, до того як почнуть набухати бруньки, а також після цвітіння, слід виконати обробку фунгіцидами.
Профілактичні заходи
У вигляді профілактики часто застосовують бордосскую рідина (1%). Не завадить опудривание золою. Нею змащують стовбур дерева і пагони. Також роблять спеціальний розчин: зола, мило і вода.
Після опадання листя і ягід, ділянка відразу прибирають. Опале зіпсовані плоди і листя можуть стати причиною для появи комах і грибка, тому їх спалюють.