Город в квартирі на підвіконні або на балконі – цілком реальна справа. Причому тут можна отримувати врожай найрізноманітніших овочів. У статті описується методика вирощування такої культури, як гарбуз в горщику. Вивчивши правила посадки, нюанси догляду та переглянувши фото, кожен може отримати непоганий результат.
Відповідні сорти
Успіх вирощування гарбуза в горщику багато в чому залежить від вибору сорту. Наприклад, длінноплетістие різновиди навряд чи зможуть показати себе на балконі у всій красі. Їм потрібна досить велика площа, яку просто неможливо створити в умовах квартири. Для контейнерного вирощування підійдуть сорти з короткими батогами кущового типу:
- Амазонка – кущовий, рано дозріває сорт. Від посіву до плодоношення проходить тільки 80-85 днів. Її помаранчеві плоди мають форму кулі. М’якоть хрустка, солодка. Її яскравий помаранчевий колір говорить про високий вміст каротину. Приносить плоди масою до 1,5 кг.
- Кущова помаранчева – дозріває в середні терміни. З усіх виділяється дуже компактним кущем. Плоди вагою в 5 кг. М’якоть дуже смачна, оранжевого кольору.
- Амбар – середньостиглий сорт. Плоди до 3 кг. Темно-зелена шкірка покрита чорними цятками. М’якоть помаранчева, дуже солодка. Гарбуз прекрасно зберігається.
Сорти гарбуза для вирощування на балконі
- Посмішка – відноситься до ранніх сортів. Зростає гарбуз у вигляді компактного кущика. Її плоди вагою до 1,5 кг. Наділена солодким смаком і динним ароматом.
- Лікувальна – ранньостиглий сорт з короткими батогами. Колір шкірки світло-сірий. М’якоть помаранчева. Вага гарбуза 4-5 кг.
Порада. Якщо метою вирощування є прикраса балкона, підійдуть дрібноплідні декоративні гарбузи. За допомогою їх підв’язки до шпалери можна красиво прикрасити стіни. На початку літа батоги будуть прикрашені яскравими квітками, а в кінці – симпатичними, невеликими плодами.
Як посадити гарбузи в контейнер
Вирощування гарбуза в горщику на перший погляд може здатися досить складною справою. Насправді, ця культура чудово себе почуває в контейнері. Для посадки знадобиться:
- контейнер, обсяг якого не менше 45 л;
- поживний грунт;
- посадковий матеріал.
Ємність під посадку можна брати з будь-якого матеріалу. Головне тут – наявність отворів для стоку води. Відповідно, при вирощуванні на балконі знадобитися піддон.
Увага! Гарбузі потрібно дуже багато вологи, тому горщик обов’язково повинен бути великим.
Грунт потрібно пухкий і поживний. Складають його з садової землі, перегною, торфу і піску (співвідношення 2: 1: 1: 1). Сюди ж додають 2 ст.л. золи, 1 ч.л. нітроамофоски і трохи тирси для більшого розпушення. Перед тим як засипати в ємність грунт, дно встеляють дренажним матеріалом. Висаджувати культуру можна як насінням, так і розсадою. У другому випадку рослина раніше зацвіте і дасть плоди.
саджанець гарбуза
Якщо лоджія засклена, то сіяти насіння і висаджувати розсаду можна вже на початку травня. У разі відкритого варіанту посадку потрібно виробляти в кінці місяця.
Порада. Ємність з посадкою бажано щільно прикрити плівкою. Після проростання її не знімати, а зробити надрізи. Завдяки такій методиці зберігається постійна вологість і температура. В результаті рослини дуже добре ростуть.
При вирощуванні розсади слід враховувати, що гарбуз погано відноситься до пересадки. Тому рекомендують використовувати торф’яні горщики, з яких не потрібно буде отримувати рослина при висаджуванні на постійне місце.
Як доглядати за гарбузом в горщику
Рослина в горщику завжди вимагає більше уваги, ніж вирощується в городі на грядці. Догляд за гарбузом на балконі складається з виконання наступних робіт:
- поливу;
- підгодівлі;
- запилення.
Поливати гарбуз потрібно часто і рясно. У спекотні періоди це потрібно робити двічі на день – вранці і ввечері. Воду потрібно використовувати добре відстояну і теплу. Підгодовують гарбуз раз в тиждень комплексом мінеральних добрив. Добре відгукується рослина на внесення органіки. Для цього підійде настій коров’яку або курячого посліду.
Порада. При настанні холодного періоду можна прикрити грунт чорною плівкою. Вона добре поглинає тепло, що збільшує температуру ґрунту на кілька градусів. Також навколо рослини можна встановити екран з фольги. Цей прийом дозволить збільшити кількість тепла і світла.
Запилення – обов’язкова процедура для отримання плодів. Але в умовах закритих лоджій комах-запилювачів складно дістатися до квіток. Тому цю процедуру доведеться виконувати господарям квартири. Ручне запилення виконують так:
цвітіння гарбуза
- У ранковий час, краще з 9 до 11 год, обережно зрізають чоловічий квітка.
- З його віночка повністю обривають пелюстки.
- Акуратно доторкаються відкритими пильовиками до маточки кількох жіночих квіток.
Відрізнити жіночий квітка від чоловічого не складно. У першого під пелюстками виявляється потовщення – це зав’язь. Чоловічі ж квітки розташовані на високому, тонкому стеблі, без всяких потовщень.
Порада. Для того щоб напевно отримати плоди, запилення краще проводити щодня.
На одній рослині допускається не більше 3-х зав’язі. Решта видаляють. Якщо їх залишити, то у гарбуза, вирощуваної в горщику, просто не вистачить сил, «прогодувати» таку кількість плодів. Для підтримки батогів рослини необхідно спорудження опор. Розташовувати їх краще на деякому віддаленні від стінки. Так листя будуть добре провітрюватися, що не дозволить розвиватися цвілі.
Гарбуз не відносять до примхливим рослинам ні при вирощуванні в горщику, ні при культивуванні у відкритому грунті. При бажанні завжди можна отримати плоди, які прикрасять балкон, підвіконня або доповнять раціон смачними стравами.