Вирощування гібрида вишні і сливи

Унікальна схрещена культура – гібрид вишні і сливи. Ця рослина отримано шляхом схрещування вишні сорту Бессея зі сливи Японської. У порівнянні зі своїми попередниками воно стійко до засух, більш морозостійка, його плоди мають незвичайний смак. Сьогодні серед садівників сливово-вишневий гібрид вважається досить перспективною культурою.

Гібрид вишні і сливи

Загальна інформація

Культура добре зарекомендувала себе, і садівники успішно займаються її вирощуванням. Перші сорти відносяться до іноземної селекції. Від сливи вона отримала розмір і смак ягід, вишня ж дала високу стійкість до холодів і посушливості. Уже в Росії шляхом схрещування вишні сорту Бессея і уссурийской сливи були отримані Юта, Авангард, Новинка і т. Д. Десертна далекосхідна вийшла шляхом схрещування Опат з маньчжурської чорносливом. Завдяки цій роботі сливово-вишневі гібриди отримали статус самостійних незалежних культур.

Дерево

Ростуть в основному чагарником, крона пірамідальної форми, заввишки досягають 1,5 м, деякі сорти до двох метрів. Добре розвинена коренева система, завдяки чому рослина не боїться посушливих періодів. Листя подібні сливовим за формою і розміром. Цвісти гібрид починає пізніше, ніж сливи. Квітки білі, пишні і ароматні.

Дерево гібрида в кольорі

Гілки розлогі, густі, іноді спадають, стеляться по землі. Листя широкі, темно зелені, більше схожі на сливові.

Плоди

Гібрид сливи і вишні відносяться до скороплідний культурам. Ягоди з’являються вже на другий рік. Вони в залежності від сорту, мають різноманітну форму, від витягнутої довгастої до округлої. Колір від темно-червоного до жовтуватого. Шкірочка тонка, більше нагадує сливову. М’якоть м’ясиста, соковита. На смак майже всі нагадують сливу, але є сорти з яскраво вираженим присмаком вишні чи черешні. Ягоди відрізняються соковитістю, ароматом. Кісточка тверда, погано відділяється від м’якоті.

Плід в розрізі

Плоди добре піддаються обробці і зберіганню.

Переваги культур

Незалежно від сорту, гібрид сливово-вишневий має ряд переваг:

  • скороплодность;
  • невелике зростання дерева;
  • добре розвинена коренева система;
  • пізнє цвітіння;
  • висока врожайність;
  • значна морозостійкість;
  • стійкість до посухи.

Плід вишні-сливи

Відомі сорти

Дев’ять найпопулярніших гібридів заслуговують на увагу кожного садівника, який прагне виростити на своїй ділянці незвичайну культуру. Гібриди і їх опис:

  • Омська нічка. Дерево невисоке, більше нагадує чагарник. Гілки розлогі, крона пірамідальної форми. Плодоносить з другої половини серпня. Плоди великі, темно-бордового, майже чорного кольору, м’якоть соковита з яскравими прожилками, вагою до 15-20 м Доросле дерево при гарному догляді може дати до 40 кг ягід за сезон.
  • Бета. Низькоросла рослина висотою 1,4 м. Плодоносить до кінця літа. Великі ягоди, до 15-20 г, з червоною м’якоттю і смаком, більше нагадує черешню. Кісточка досить маленька.

сорт Бета

  • Опатія. Рослина середньої висоти. Округла крона. Гілки широкі, розлогі. Листя густа, яскраво-зелена. Ягоди овальні, довгастої форми, вагою до 20 г. Дозрілі плоди мають темно-червоний відтінок. Дає хороший урожай. Частково Самоплідна культура.
  • Пірамідальний. Рослина відноситься до карликових сортів. Крона стисла, має форму піраміди. Високий ступінь стійкості до морозів. Ягоди світло-жовтого відтінку, вагою до 15 м, відрізняються соковитістю і солодким смаком. Кісточка середніх розмірів, від м’якоті складно відділяється. Сорт самоплодовий: для запилення необхідно садити на одній ділянці з пірамідальной ОПАТІЯ або Омської вночі.
  • Мейнор. Рослина карликового типу. Шкоди куляста. Висока морозостійкість. Плодоносить через три роки після посадки. Врожаї багаті і стабільні. Ягоди невеликі, круглі, темно-фіолетового кольору. Смаком нагадують сливу і мають невелику кислинку. Для високої врожайності необхідні запилювачі.

сорт Мейнор

  • Компас. Середньорослий сорт, його висота досягає двох метрів. Хороша морозостійкість і засухостойкость. Цвіте в кінці весни. Ягоди маленькі, червоно-коричневого кольору, дуже солодкі і соковиті. Відноситься до Самоплодность сорту.
  • Сапальта. Чагарник середньої висоти. Крона округла, розлога, пишна. Цвіте в середині травня дуже рясно, квіти духмяні, великі, білі. Розмір ягід середній, відтінок пурпурний. М’якоть бузково, солодка, соковита з прожилками. Дерево може успішно плодоносити майже 30 років. Відрізняється морозостійкістю.
  • Гайавата. Дерево заввишки до двох метрів. Крона пряма. Гілки притиснуті до стовбура. Ягоди досить великі, за формою нагадують яйце. Плоди важать до 20 м, мають бордовий відтінок, наліт сизувато кольору. М’якоть ніжно-рожева з темними прожилками. Смак солодкий. Сорт самоплодовий, тому обов’язково поруч з ним висаджувати запилювачі.

сорт Гайавата

  • Плаері. Середньоросле. Залежно від умов, може вирости до 2,3 м. Пізно розквітає, завдяки чому майбутні плоди не бояться морозів. Рясний урожай можна отримати вже в середині серпня. Плоди порівняно великі. Жовтувата соковита м’якоть. За смаком нагадує сливу. Для підвищення врожайності потрібні сорти-запилювачі на ділянці.

Розмноження

Саджанець цих культур успішно отримують в домашніх умовах. Це схрещені сорти, тому їх можна розсаджувати з кісточки. Найбільш ефективні три методи розмноження:

  • живцювання;
  • відводами;
  • щеплення.

Кісточку краще посадити в горщик, попередньо замочивши в розчині марганцівки. Необхідно поставити ємність на сонячне місце, щоб кісточка проросла. Потім можна висаджувати в теплицю або парник. Деревце буде готове до висадки у відкритий грунт через рік. Його можна використовувати для підведення, щоб отримати сортове рослина сливово-вишневого гібрида.

Спосіб живцювання використовують частіше, ніж висадка кісточки.

сорт ОПАТІЯ

Вибирають на рослині міцні молоді пагони. Нарізати їх краще в похмурий день. На ніч їх потрібно обов’язково укласти в розчин для обробки кореня. Висаджують живці в теплому місці в грунтову суміш з торфом і піском. На зиму живці викопують і залишають до весни в теплому місці. Корінь зберігають у волозі. Через 2 роки можна проводити висадку.

Відведення можна просто отримати від молодих пагонів, т. К. Дерева невеликі. Вибирають ті, що сильніше прилягли до землі, закопують в поглиблення грунту. Починати процес необхідно в травні-початку червня. Після цього вони потребують закріплення скобами і рясного поливу. Після дозрівання кореневої системи можна відокремити саджанець і перемістити на постійне місце.

Посадка і догляд

Для посадки необхідно вибирати світле місце. Грунт піщаний або супіщаний. Обов’язково в лунку потрібно додати торф, пісок і перегній в однакових пропорціях. Не можна обходитися і без дренажу: можна використовувати дрібні камені або стружку з дерева. Саджанці потрібно вибирати міцні з гарною кореневою системою. Головний критерій для отримання врожаю – посадка попарно з різними сортовими саджанцями. Після дерево потрібно рясно полити.

Перший урожай вишні-сливи

Основні правила догляду за гібридом:

  • за час активного росту і цвітіння потрібно поливати 3-5 разів;
  • в якості підгодівлі вносити деревну золу (0,8 кг. на 10 л. води);
  • до 4 разів за сезон кропити комплексом мінеральних добрив ( «Уніфлор» і подібними);
  • для профілактики обливати сечовиною;
  • для знищення можливих шкідників використовувати препарат «Циркон», обприскувати їм навесні і восени;
  • навесні варто видалити слабкі, хворі, всохлі гілки.

Захворювання і шкідники

Найпоширеніші хвороби і методи боротьби з ними:

  • Моніліоз. Засихають квітки, за ними листя і пагони. Уражені листки і пагони необхідно обрізати зібрати і спалити. Для профілактики обробляти 1% бордоською розчином.

Моніліоз вишні-сливи

  • Коккомікоз. Поширюється на листках червоними вкрапленнями. Для лікування обприскувати розчином, що складається з 10 л води, 10 г бордоською рідини, 20 м карбофоса.
  • Попелиця. Листя скручуються, покриваються колонами мошки. Необхідно обприскувати навесні або після цвітіння фунгіцидами та інсектицидами ( «Інта-Вир», «Фитоверм», «Актеллік»).
  • Вишнева муха. Поширення личинок по листю і гілкам, це псує плоди. Метод боротьби такий же, як з попелиць.

Щоб захистити дерево від гризунів, на осінь саджанці потрібно обмотати нетканим матеріалом і прикрити хвойними гілками. Для захисту плодів від птахів, треба накидати на дерево мережу.

Завдяки правильному догляду, гібрид сливи і вишні дуже успішно розвивається і дає багаті врожаї.