Вирощування хлорофітума і правильний догляд за рослиною в домашніх умовах

хлорофітум догляд в домашніх умовахХлорофітум – кімнатна рослина, яке відмінно підходить для початківців домашніх квітникарів. Воно не капризно до відходу і працює очищувачем повітря в приміщенні в умовах забрудненого міської атмосфери. Розмноження квітки здійснюється розетками. Зрозуміти технологію можна навіть по фото. Причому вкорінюється і зростає хлорофітум досить швидко.

Опис і характеристики хлорофітума

Якщо вам ніколи займатися домашнім господарством, але хочете озеленити квартирний простір – заведіть хлорофітум. Для цього багаторічного трав’янистої чагарнику характерні довгі листя зеленого кольору, іноді – з білими смужками. Інша особливість – довгі звисаючі стрілки з пучками зелені на кінці. Хлорофітум нескладно знайти на ринку або в будь-якому квітковому магазині.

Родина кімнатної квітки – Центральна Америка і Південна Африка. Там культура росте в долинах річок. Але, як виявилося, цілком виживе і на підвіконні квартири у недбайливого господаря. Хлорофітум невибагливий і витривалий. Він росте в ємності будь-якого розміру, не вимогливий до великої кількості сонячного світла і температурі. Горщик можна ставити далеко від вікна.

хлорофітум догляд в домашніх умовахХлорофітум – не капризний і витривала рослина

Навіть якщо забути про полив на місяць, хлорофітум НЕ засохне, хоч і втратить тонус. Потужний і м’ясистий корінь квітки вбирає і зберігає вологу на випадок непередбаченої посухи. Якщо води багато – кущик розростеться вглиб і вшир, а також дасть рясне потомство. Доглянуте рослина виглядає свіжо і красиво в різних інтер’єрах. Крім того, воно виконує функції очищувача пилососа. Пара хлорофитумов очистить атмосферу кімнати в 7 кв. м від:

  • шкідливого випромінювання;
  • гару;
  • вуличного пилу
  • шкідливих мікроорганізмів.

Порада. Якщо ви вирішили завести хлорофітум з метою поліпшення атмосфери, квітникарі радять придбати на додаток до нього домашній кипарис, який володіє знезаражувальні властивості.

Види хлорофітума

Ця квітка зазвичай підвішують в кашпо або ставлять на квіткові багаторівневі підставки, щоб дати волю спускається листю. Багато сортів придатні для вирощування на клумбах під відкритим небом. Сьогодні в квартирах можна зустріти такі види хлорофітума:

  1. Чубатий. Найпопулярніший. Має вузькі довгі листки і вуса. На кінцях цих стрілок з’являються розетки з мініатюрних хлорофитумов. Їх можна вкорінювати. У чубатого кілька підвидів: з дрібними білими поздовжніми смужками або одним широким, злегка кучерявими, кучерявим листям.
  2. Капській. Схожий на чубатий, але має більш широке листя і не формує бічних відростків з потомством на стрілках.
  3. Крилатий. Набирає популярності. Листя – ланцетні, досить широкі, на довгих черешках (у деяких сортів вони кольорові).

хлорофітум догляд в домашніх умоваххлорофітум чубатий

Розмноження хлорофітума в домашніх умовах

У процедурі немає нічого складного, якщо у вас є доросла рослина зі сформованої розеткою на стрілці. Це найбільш популярний спосіб розмноження квітки:

  • відокремлювати розетку можна в будь-який час року;
  • зазвичай бічні відростки здатні самостійно вкоренитися;
  • для надійності можна опустити зірвану розетку на 1-2 доби в воду.

Альтернативний спосіб – відокремити частину кущика під час пересадки. Ця техніка вегетативного розмноження практично не відрізняється від способу з розетками. Тільки вкорінене рослина відразу буде дорослим. Насінням в домашніх умовах хлорофітум не розмножуються.

Порада. Використовуйте при вирощуванні квітки субстрат з листової, дернової землі і піску.

Особливості догляду за хлорофітумом в домашніх умовах

Рослина простить неувага власника при наявності хоча б мінімальних умов:

  • Хлорофітум легко витримує коливання температури. Однак для нормального розвитку все ж дотримуйтеся + 18 ° С, а взимку – не менше + 10 ° С. Холоди не вб’ють квітка, але на його листі можуть з’явитися темні плями.

хлорофітум догляд в домашніх умовахЗахищайте хлорофітум від холоду

  • Краще не розміщувати рослина на протязі.
  • Оптимальне освітлення для хлорофітума – розсіяне. Допускається 2-3-годинне вплив прямих сонячних променів протягом дня. У тіні хлорофітум не зів’яне, але на хорошому світлі буде пишніше.
  • Влітку квітка буде відчувати себе найкраще при рясному поливі відстояною водою 2-3 рази в тиждень. В інший час дотримуйтеся мінімального поливу, щоб грунт в горщику не висихав.
  • У літній період хлорофітум любить підвищену вологість. Вона досягається обприскуванням відстояною водою кімнатної температури. В інші пори року проводити таку процедуру не обов’язково.
  • Обрізка кімнатній рослині потрібна для позбавлення від пошкоджених або відмерлих частин. Так коректують і форму кущика.
  • Підгодувати хлорофітум можна, але не частіше, ніж 2 рази на місяць (з березня по серпень). Використовуйте суміші для декоративних листяних культур.
  • Щоб підтримувати красу квітки, час від часу мийте його листя теплою водою від пилу і бруду.

Увага! Результатом неправильного догляду може стати підсихання кінчиків листя. Такі ділянки потрібно обрізати, і рослина знову знайде декоративний вигляд.

Влітку можете помістити хлорофітум на балкон, лоджію або інше місце зі свіжим повітрям. Також стежте, щоб квітка не переріс свій горщик. У цьому випадку буде потрібно пересадка.

Корисний хлорофітум: відео