Вирощування кабачків: посадка і догляд у відкритому грунті

Кабачки досить теплолюбна рослина і батьківщиною його є південні країни, але можна садити цей овоч і в наших краях, дотримуючись деякі нюанси в його посадці і догляду. Багато городників полюбили кабачок за його високу врожайність і швидке дозрівання. Як садити кабачки цікавить і досвідчених агрономів і новачків, головне правильно вибрати місце посадки і вчасно підгодовувати цей овоч, а як саме розповідається в цій статті.

вирощування кабачків

Вирощування кабачків – нескладне і продуктивне заняття

Як саме виробляти цю овочеву культуру на світло вирішується кожним самостійно, існує два варіанти: посадка кабачків у відкритий грунт або використання розсади.

Підготовка місця для посадки кабачків

Для будь-якого способу посадки кабачків необхідно готувати грунт заздалегідь. Якщо правильно створити всі умови для дозрівання, то будь-яка культура буде приносити добрі плоди у великій кількості. Можна садити кабачки в чорнозем, суглинну або органічну грунту. Головне, щоб земля не була піщаної, в таких місцях кабачки не зможуть нормально виростати.

Підготовку грунту для посадки кабачків можна підготувати заздалегідь, зазвичай це робиться двома способами:

  • Восени, після збору всього врожаю, пройтися по грядках граблями, а потім через два тижні перекопати. Таким чином, земля стає більш придатною для нової посадки. Під час перекопування ділянки, необхідно внести добрива, в основному вони складаються з суперфосфату, калійних добрив і гною. Навесні, коли земля вже відтане, можна її ще раз удобрити. Перед посадкою розсади або насіння в грунт додається аміачна селітра.
  • Цей підготовчий етап також починається восени, в місці, де в подальшому планується висаджувати розсаду кабачків, риється траншея певної глибини і ширини. Через сезон, коли знімається повністю весь урожай. Залишається багато різної гички від моркви, картоплі або буряків. Весь цей «сміття» можна акуратно скласти в вириту траншею, а зверху додати гною, щоб до країв траншея для посадки була заповнена. Після доданих добрив ділянку засипати землею. Всі ці підготовчі роботи бажано проводити в жовтні, коли земля трохи підмерзне, в іншому випадку в цій траншеї можуть з’явитися капустянки – небезпечні шкідники для багатьох культур. Навесні, перед тим як садити розсаду або насіння, земля ще раз прорихляется. У підсумку виходить органічно багатий грунт, який дуже придатний для висадки кабачків.

Садити кабачки в грунт необхідно в землю придатну для цього, але не завжди грунт підходить для вирощування цього овоча, що ж тоді робити?

  • Якщо грунт в місці посадки занадто піщана, можна внести тирси або глини. Таким чином, якості землі поліпшуються, а урожай вийде незрівнянним.
  • Торф, перегній або тирсу виправлять ситуацію, якщо грунт занадто важка і глиниста.
  • Компост і дернова земля допоможуть поліпшити якості занадто торф’яного грунту.

Розсаду кабачків дуже важливо садити в певному місці в залежності від близькості сусідніх культур. Можна зробити висадку кабачків поруч з огірками, помідорами або морквою, а ось біля гарбузових садити небажано. Обов’язково змінювати місце посадки щороку, на старий ділянку можна вирощувати цю овочеву культуру по закінченню чотирьох років.

Підготовка землі для кабачків

Через 2 тижні після збору врожаю грядку для кабачків потрібно перекопати

Посадка насіння кабачків у відкритий грунт

За допомогою насіння дачники отримують найбільшу кількість плодів з ділянки, посадивши його в відкритий грунт. Час для висаджування насіння вибирається індивідуально в залежності від кліматичного поясу району проживання, в середньому ж оптимальним є кінець травня. Земля повинна бути досить прогріта, дуже важливо, щоб не наступили заморозки, в цьому випадку рослина може загинути.

Перед висадкою дуже важливо підготувати насіння кабачків, для цього необхідно замочити необхідну кількість насіння у воді на ніч, потім згорнути в мокру ганчірку до зростання.

Насіння потрібно розташовувати на грядці таким чином, щоб відстань між лунками було не менше півметра. Кабачок дуже рунисте рослина і якщо не дотримуватися кордон між посадженими насінням, то в підсумку через тісноту врожаю буде дуже мало. Для кращого приживання насіння в кожне поглиблення можна додати по ложці органічних добрив. Останнім штрихом є засипання насіння землею і поливання. Через невеликий проміжок часу на грядці з’являться перші паростки кабачка, а приблизно через місяць рослина почне цвісти.

Сприятливим місцем для висадки насіння вважаються горбки, саме на них можна досягти отримання максимального врожаю. Робиться це досить простим чином, насипається земля у вигляді горбка, в центрі якого робиться поглиблення, в нього насипають добрива і ретельно перемішують. У кожну лунку кладуть по два насіння кабачка приблизно на глибину в два сантиметри і рясно поливають. На кожен горбок надягають пластикову пляшку і чекають сходження паростка.

Посадка кабачків у відкритий грунт

Посадка кабачків в горбок – зручний метод

Посадка кабачків з допомогою розсади

Розсада дозволяє отримати урожай в найкоротші терміни, для цього так само, як і з насінням, розсаду необхідно проростити.

Ідеальним варіантом є вирощування розсади кабачків в березні або квітні, в залежності від температури. Робиться ця процедура в спеціальних торф’яних горщиках. Посадка в подальшому відбувається прямо в горщиках або пластикових стаканчиках.

Найкраще використовувати готовий грунт для розсади, але якщо такої можливості немає, грунт можна підготувати самим. Для приготування такої суміші знадобиться:

  • торф;
  • дернова земля;
  • перегній;
  • деревна тирса.

Всі ці складові ретельно перемішуються і в них в подальшому поміщають насіння кабачків. Для зростання ці ємності ставлять у тепле, сонячне місце, коли з’являться із землі перші паростки, то їх переносять в прохолодне місце для подальшого дозрівання.

Готову розсаду пересаджують в землю з настанням тепла. Це приблизно кінець квітня і початок травня. Кабачки найкраще садити з ранку, в теплу сонячну погоду, на наступний день навколо лунок обов’язково розпушити землю.

Посадка кабачків розсадою

Розсаду висаджують у грунт, коли встановлюється постійна тепла погода

Догляд за кабачками

Догляд за кабачками у відкритому грунті справа не така складна, основні моменти – це своєчасна поливання, прополка і удобрення грунту. До появи перших плодів поливати овочеву культуру занадто часто не потрібно, оптимально буде один раз в тиждень. Коли з’являться плоди, необхідно буде поливати в два рази більше. Припинити поливати рослину обов’язково за тиждень до збору врожаю.

Приблизно через тиждень після висадки перших насіння грунт навколо лунок слід розпушити, а коли з’являться перші паростки з листочками можна приступати до захоплення і підгодівлі. Першу підгодівлю необхідно внести до цвітіння, а другу, коли на рослині з’являться перші суцвіття.

Якщо дотримуватися всіх правил при посадці кабачків, то урожай з’явиться за короткий час. Як тільки дозріють перші плоди, їх обов’язково зрізують, щоб дати можливість з’явитися новим кабачків. Обов’язковою заходом після збору врожаю є прорихленіе землі і додавання в грунт органічних добрив.

Головне у вирощуванні такої культури, як кабачок приділити йому велику ділянку землі, щоб він спокійно міг розростатися. В цьому випадку урожай цього овоча буде дуже великим і якісним.