Вирощування картоплі в мішках – незвичайний спосіб: посадка і догляд за культурою

картопля посадка в мішкахБагато з дачників намагаються виростити на своїх ділянках хоча б невеликий обсяг картоплі для власного споживання. Через нестачу ж посадочних площ часто доводиться відмовлятися від вирощування цієї культури на користь інших. Але існує досить незвичайний спосіб вирощування картоплі. Її можна посадити в мішках. У цього методу вже є чимало шанувальників, адже він дозволяє не тільки заощадити вільний простір, але і значно спрощує догляд за рослинами, про що свідчать і відгуки садівників. Звичайно, краще попередньо познайомитися з технікою посадки картоплі даними способом, перш ніж вибрати його для себе, і переглянути відео з цієї тематики.

Картопля в мішках: особливості вирощування

Спочатку цей спосіб обробітку картоплі може здатися дещо дивним. Але для багатьох дачників, в чиєму розпорядженні перебувають маленькі за розмірами ділянки, він актуальний саме тим, що дозволяє економити місце, звільняючи його під посадку інших культур. Мішки з висадженої в них картоплею можна помістити вздовж паркану, садових доріжок або розташувати їх біля стін будівель, а безпосередньо на городі посадити вже щось інше.

Важливо правильно підібрати мішки під посадку картоплі. У продажу бувають спеціальні посадочні ємності, у яких внизу є відкривається клапан, який полегшує виїмку врожаю бульб. Але цілком можна використовувати і звичайні мішки зі штучного матеріалу, наприклад, з-під борошна, цукру, чогось іншого. Якщо ж під посадку взяті поліетиленові мішки, в них необхідно зробити отвори для вентиляції.

картопля посадка в мішкахСпеціальні мішки для посадки картоплі

Потрібно також звернути увагу на вибір сорту картоплі. Для вирощування даними способом більше підійдуть ранні або середньостиглі сорти. Щоб отримати багатий врожай картоплі, посадженої за цією технологією, важливо забезпечити рослини наступними умовами:

  • пухкої і поживною почвосмесью;
  • хорошим освітленням;
  • достатнім поливом.

Плюси і мінуси способу

До основних переваг даної техніки вирощування картоплі можна віднести економію місця і зручність як в догляді за культурою, так і в збиранні врожаю. Не потрібно орати землю, підгортати картопляні ряди, видаляти бур’яни, викопувати урожай. Від усіх цих досить трудомістких занять садівники, які обрали посадку картоплі в мішки, просто себе звільняють. А для того, щоб зібрати врожай, потрібно лише висипати землю з мішків і зібрати бульби, а грунт, що звільнився можна використовувати для облагороджування ґрунту на ділянці.

Навіть ті, хто має в своєму розпорядженні достатній обсяг посадочних площ, все частіше зупиняються на такому способі вирощування улюбленої культури саме через зручності всіх дій по догляду за нею. Розташувати ж мішки з кущами картоплі можна практично в будь-якому місці з нормальним освітленням, а при необхідності перенести їх в інше.

Увага! Земля в мішках пересихає набагато швидше, ніж при посадці картоплі традиційними способами. Тому полив необхідно приділити особливу увагу.

Є у даного способу і інші плюси:

  • грунт в мішках прогрівається швидше, що сприяє більш раннього дозрівання врожаю;
  • картопля майже не уражається хворобами, бульби не гниють, виходять рівними, великими;

картопля посадка в мішкахГрунт в мішках добре прогрівається

  • молоді паростки картоплі краще захищені від заморозків, ніж при традиційній висадці культури в грунт;
  • бульби не піддаються нападу шкідників, що знаходяться в грунті.

Недоліків же у цій технології обробітку картоплі практично немає. Але можна виділити два таких мінуса:

  • підготовка великого обсягу почвосмеси для посадки таким способом;
  • необхідність в більш частих і ретельних поливах.

Підготовка ґрунтової суміші і посадка картоплі

Грунт для вирощування картоплі в ємностях повинна бути поживною, пухкої, повітропроникною. Добре підходить для посадки земля з великою кількістю перепрілого гною і перегною. Додатково в грунт при необхідності можна додати ще фосфорні та калійні добрива або комплексну підгодівлю. Перед тим, як закласти грунтосуміш в ємності, краще просіяти грунт або перебрати його від коренів багаторічних бур’янів і шкідників, які можуть бути в городній землі.

До посадкових робіт приступають з настанням стійкого тепла. У різних областях час висадки картоплі трохи відрізняється. На дно мішка насипають підготовлену грунтосуміш приблизно на 20-35 см по висоті. Поверх грунту викладають 3-4 цілих пророщених бульби або розрізаних частин з вічками. Зверху викладений посадковий матеріал засипають ґрунтом десь на 15 см.

картопля посадка в мішкахМішки з картоплею можна без праці переміщати по ділянці

Потім посадки при необхідності поливають, тільки не дуже сильно. Через 10-14 днів з’являються паростки. Коли вони підростуть і піднімуться, ще підсипають землю до верхівок рослин. Це сприяє появі бічних коренів. Так роблять до того моменту, поки мішок не заповниться грунтом приблизно на дві третини від його висоти.

Порада. Для посадки картоплі краще не брати занадто високі мішки. Оптимальна висота для них – це приблизно 0,6 м, але не більше 1 м.

Догляд за картоплею в мішках

Відразу після висадки картоплі мішки прибирають в вибране для них місце. Воно повинно продуватися повітряними потоками, бути добре освітленим. Якщо вирішено розмістити мішки уздовж стін будівель, необхідно поставити їх так, щоб в них не стікала води з даху. При недотриманні ж цієї умови грунт в посадочних ємностях може виявитися занадто перезволожений, що сприятиме гниття бульб.

картопля посадка в мішкахКартопля в мішках вимагає рясних поливів

Догляд за картоплею при висадці її в мішки дуже простий. Розпушування грунту, підгортання кущів, прополки від бур’янів робити не доведеться. Основний догляд складатиметься лише в поливах. Під час же зав’язування бульб можна зробити підгодівлю калійними добривами. При організації картопляних грядок в мішках поливають частіше і ретельніше, ніж при традиційному методі, так як земля при цій технології посадки пересихає набагато швидше. У спеку полив рослин може бути збільшений. Потрібно тільки стежити, щоб вода не застоювалася. При необхідності в посадочних ємностях роблять додаткові отвори для провітрювання грунту.

Незважаючи на незвичність такого способу вирощування картоплі, він стає все більш популярним у садівників. Особливо добре він підходить для тих, у кого на ділянці недостатньо місця для посадки. Мішки ж з картопляними кущами можна розмістити практично на будь-якому вільному клаптику землі – під фруктовими деревами, уздовж забору або стежок в саду і в інших місцях, які не використовуються під город.

Вирощування картоплі в мішках: відео