Вирощування каштана з горіха в домашніх умовах

Каштан відноситься до декоративних рослин. Завдяки своїй пишній кроні це дерево допомагає людям в спекотні дні сховатися від пекучого сонця. Багатьох приваблює їх дивовижний зовнішній вигляд і плоди, навіть виникає питання: як виростити каштан з горіха в домашніх умовах і чи можливо це.

Каштан

Каштан цілком можна виростити з горіха

Вирощування каштана з горіха користується великою популярністю. Це найпоширеніший спосіб посадки каштана, який використовується садівниками. Тому якщо ви вирішили отримати таке дерево в домашніх умовах, то слід знати, як посадити каштан з горіха правильно.

Підготовка горіха до посадки

Перед підготовкою каштанового плода до посадки необхідно правильно його вибрати. Це треба робити восени, коли культура дозріває. Відбирають лише ті плоди, які не мають механічних пошкоджень і не уражені шкідниками.

Виділяють два типи посадки:

  • у відкритий грунт;
  • в домашніх умовах.

Посадка каштана у відкритий грунт відбувається як навесні, так і восени. Більшість садівників садять плоди саме восени, тому їх рекомендується попередньо обробити. Така процедура називається стратифікацією: горіхи витримують в холодному місці протягом двох тижнів. Температура повинна бути не вище 5 ° C.

Після стратифікації плоди висаджують в грунт. Посадка каштанових насіння здійснюється на глибину не більше 6 см. У цей період насіння потрібно рясно поливати.

Навесні необхідно помістити насіння в холодне місце, але тільки на п’ять днів, після чого опустити плоди в теплу воду на такий же період. Після того як горіхи набрякли, їх садять при досить теплій погоді в грунт.

Посадити горішок в домашніх умовах просто. Для початку потрібно з осені відібрати придатні для цього каштани і зберігати, поки за вікном температура не підніметься вище 0 ° C.

пророслий каштан

Садити в горщик слід тільки пророслі каштани

Як тільки на вулиці температура опуститься нижче нуля, насіння треба помістити в ящик і присипати вологим піском. Після того як горішки набухнуть, можна висаджувати їх у відкритий грунт. Але варто пам’ятати, що на плодах має вже утворитися кілька листків.

Багато садівники таким способом вирощують не тільки каштан, але і фундук. Найчастіше ці горіхи садять на дачі або городі. Але ті, хто не перший рік займаються розведенням таких дерев, рекомендують кілька років тримати молоді саджанці в будинку і доглядати за ними, як за кімнатними рослинами.

Висаджуємо пророслі насіння каштана

На каштан не повинні потрапляти прямі сонячні промені, але розташувати дерево потрібно в світлому місці. Інші рослини повинні знаходитися мінімум на відстані трьох метрів. Каштан дуже любить суглинний грунт, до складу якого входить вапно. Якщо такого ґрунту у вас немає, її можна зробити, змішавши з наявними грунтом глину, пісок і вапно.

Для посадки готується ямка, глибина якої визначається розмірами коренів саджанця: вона повинні бути трохи більше. Пророслий горіх переміщається в яму разом із землею. Зверху рослина засипають ґрунтом, торфом і перегноєм. В таких умовах каштан росте дуже добре.

саджанець каштана

Саджанець каштана віддає перевагу світлим місця

Догляд за молодим деревом

Майже кожен тепер знає, як виростити каштан з горіха. Після посадки необхідний догляд за рослиною. Спочатку потрібно захистити культуру за допомогою спеціальної стрічки або шиферу. При сильному вітрі рослина прив’язують до якої-небудь опори, це дозволить зберегти дерево цілим.

Каштан з горіха росте повільніше каштана з саджанця. На другий рік після посадки рослина досягає 25 см у висоту, а при правильному догляді до п’ятого року життя дерево виростає до 1,5 метра.

Найважливіше в перший рік – це полив. Молодий каштан дуже любить воду, доросле дерево потребує меншої поливі. Після кожного поливу грунт навколо культури потрібно рихлити, щоб в кореневу систему надходив кисень. Рослина для гарного росту і якісних плодів вимагає підживлення.

У весняний період підживлення здійснюється за допомогою сечовини. А ось восени використовують нітроамофоски. Обов’язково потрібно вносяться органічні добрива. З приходом осені каштан готують до зимівлі, вкриваючи перегноєм і сухими листям.

Коли мине три роки з посадки каштана, починають формувати крону. Перша обрізка проводиться навесні. У цей період обрізати дерево потрібно на ¼ висоти. Коротшають тільки ті гілки, які ростуть по центру, а решта злегка зрізаються. У наступні роки необхідно проводити таку обрізку регулярно до тих пір, поки не сформується доросле дерево.

Каштан з горіха

Каштан з горіха росте досить повільно

Шкідники і хвороби каштана

Молоді дерева знаходяться в зоні ризику зараження хворобами або атаки шкідників. Навіть при правильному догляді можуть з’явитися шкідники.

Найчастіше каштан вражають:

  • кліщ;
  • моль;
  • борошниста роса.

Необхідно проводити профілактику захворювань і боротьбу зі шкідниками. Проводять профілактику двічі в місяць. Бажано мати спеціальні препарати постійно під рукою, щоб надати допомогу хворому дереву негайно, встановивши перед цим причину хвороби.

Для боротьби зі шкідниками є спеціальні засоби. У магазині можна зустріти токсичні і нетоксичні препарати. Досвідчені садівники рекомендують використовувати нетоксичні. Вони безпечніші для рослини і не зашкодять бджолам. Всіх шкідників необхідно відразу усувати, щоб зберегти дерево.