Вирощування комірника у відкритому грунті: розмноження, особливості догляду, сортове різноманіття

комірник посадка і догляд фотоБагато садівники вирощують на своїх ділянках комірник, який налічує близько 15 сортів. Повітряне суцвіття таволги пахне медом і має лікувальні властивості. Висаджують його у відкритий грунт насінням або кореневищем. Догляд за рослиною досить простий: вчасно поливати, пару раз внести добрива.

Зовнішній вигляд, сортове різноманіття комірника

У дикорослому вигляді комірник або таволга зустрічаються по берегах річок, на околицях боліт, так як рослина досить вологолюбна. Таволга – це багаторічна трава з прямостоячим міцним стеблом відноситься до сімейства Рожевих.

Ажурні білі або рожеві волоті виділяють ванільно-медовий аромат, розпускаються на початку літа. Листя комірника перисті або пальчаті, широкі. Декоративні сорти висаджують в саду, на дачній ділянці, на клумбах. Хоча рослина досягає висоти 1 м, коренева система у нього невелика, тому можна не боятися, що вона «захопить» всю клумбу. Це ще одна причина, по якій садівники люблять вирощувати комірник на своїх ділянках.

Чомусь запах комірника не люблять мухи і комарі. А бджіл і ос він приваблює своїм медовим ароматом, що забезпечує хорошу опиляемость культурних рослин.

Існує кілька сортів таволги:

  • дланевидная;

комірник посадка і догляд фототаволга дланевидная

  • узколопастная;
  • шеломайнік;
  • оголена;

комірник посадка і догляд фототаволга оголена

  • корейська;
  • шестілепестная;
  • пурпурна;

комірник посадка і догляд фототаволга пурпурна

  • червона (північноамериканський вид);
  • західна.

Деякі з них можна бачити на фото. У садах вирощують декоративні сорти, такі як таволга пурпурна. Квітки цього сорту яскраво-червоні, після закінчення цвітіння утворюється насіння такого ж кольору, що продовжує термін декоративності. Пишні квіти таволги махрової мають білий колір. Таволга иволистная розквітає ніжно-рожевими бутонами.

Види розмноження і правила посадки

Лабазник має два види розмноження:

  • насінням;
  • кореневищем.

Насіння можна придбати в спеціалізованому магазині. Насіння висівають навесні і восени.

Осінній посів проводять в домашніх умовах. Висівають насіння в контейнери або ящики на глибину 5-6 см. Слідкуйте, щоб грунт постійно був вологим. Поливайте часто, але потроху. Після появи двох справжніх листочків, саджанці потрібно пересадити в окремі горщики. Навесні, коли грунт прогріється, можна садити у відкритий грунт.

Якщо вирішили сіяти насіння навесні, то робити це потрібно відразу у відкритий грунт. Глибина посіву близько 5-6 см, глибше не рекомендується. Грунт після висіву насіння не ущільнювався. Після появи сіянців, проводять пересадку на клумби. Так як комірник виросте до метра у висоту, відстань між саджанцями має бути близько півметра.

комірник посадка і догляд фотоНавесні комірник можна сіяти відразу у відкритий грунт

Розмноження кореневищем також можна робити восени і навесні. Для цього акуратно викопують кореневище материнської рослини, ділять на необхідну кількість частин. Кореневище висаджують на глибину 5-7 см, поливають, грунт НЕ ущільнюють, так комірник швидше проросте.

Увага! Корінь розташовують горизонтально. Слідкуйте, щоб нирки молодих пагонів були спрямовані вгору.

Таволга любить сонце, але не палюче проміння. Виберіть злегка затінене місце. У густій ​​тіні комірник може не зацвісти. Грунт повинна бути легка і нейтральна, з дренажем. Якщо грунт важкий, додайте пісок на дно лунки, він одночасно буде служити і дренажем. Кислий грунт можна нейтралізувати вапном.

Особливості догляду: строки внесення добрив, періодичність підживлення, хвороби і шкідники

Доглядати за комірника дуже просто. Якщо перед посадкою ви внесли перегній або компост, то протягом вегетаційного періоду досить пару раз застосувати комплексні добрива. Якщо грунт довго не використовувалася, або проводилась осіння підгодівля, добрива можна внести 1 раз навесні.

Грунт навколо саджанця необхідно час від часу рихлити. Полив повинен бути частий, але не рясний, щоб не було перезволоження. Надлишок води в грунті може призвести до розвитку грибкових захворювань.

Увага! Не можна допускати пересихання грунту. Таволга вологолюбна рослина. Засуху переносить погано.

Таволга не сильно схильна до захворювань. Дикорослі екземпляри можуть дивуватися іржею, покритися борошнистою росою. Декоративні сорти майже не хворіють. Зрідка може з’явиться рамуляріозу у вигляді зеленуватих плям. Проти захворювання застосовують «Фундазол» або інші фунгіциди.

комірник посадка і догляд фотоПроводьте профілактичну обробку рослин від хвороб

Серед шкідників особливий шкоди може завдати тля і трубковерт. Для боротьби з комахами використовують інсектициди. Проти попелиці можна використовувати деревну золу, настій з часнику, цибулі.

Порада. А краще посадіть навесні поруч з таволгою високі сорти чорнобривців: красиво, і тля турбувати не буде.

З настанням осені стебло обрізають на висоті 5-6 см. У додатковому утепленні рослина не потребує, так як відноситься до морозостійким.

Застосування таволги в ландшафтному дизайні, поєднання з іншими рослинами

У дизайні ландшафту використовуються одиночні посадки і групові. Поодиноко висаджена таволга може «розбавити» занадто яскравий дизайн клумби, так як за формою нагадує хмару. Її можна висаджувати в центр клумби, по колу низькорослі квіти. Групові посадки можна висаджувати на задній план, це створить ефект туманної імли рожевого або білого кольору.

Високорослі сорти комірника використовують як живопліт, низькорослі – для обрамлення клумб, як бордюри. Висота рослини дозволяє використовувати його для поділу ділянки на зони. Наприклад, можна відокремити альтанку, пісочницю і т.д. Таволгу використовують в міксбордерах. Красиво виглядає клумба з різних сортів комірника.

Прекрасно виглядає таволга, посаджена по периметру будинку або паркану. Можна оформити доріжку, що веде до будинку, це буде виглядати не просто красиво, а урочисто і елегантно.

комірник посадка і догляд фотоЛабазник в ландшафтному дизайні

У ландшафтному дизайні комірник добре поєднується з папоротями, ліліями, астильбой. У поєднанні з гортензією можна створити мальовниче огорожу. Висаджують таволгу поруч з різними сортами хост, чорнобривців. Застосовують поєднання таволги з різними рослинами:

  • ірисом сибірським;
  • скабіози кавказької;
  • гвоздиками;
  • півоніями;
  • вербейника точковим.

Але найбільш часто можна зустріти таволгу по берегах штучних водойм. Сліпуче біле, невагоме хмара суцвіть над блакитною гладінню води, в якому як у дзеркалі можна побачити таке ж повітряне відображення. На фото представлені найбільш популярні поєднання комірника в дизайні ландшафту.

Якщо ви хочете все літо насолоджуватися чарівним ароматом меду і ванілі, посадіть на своїй ділянці таволгу. Ця рослина невибаглива, не вимагає спеціального догляду, не забере багато вашого часу, зате стане прикрасою вашого саду. До того ж позбавить вас від надокучливих мух і гедзів. Квіти комірника допомагають при застуді, грипі, при розладах нервової системи, з них можна готувати ароматний чай.

Невибагливий комірник: відео