Вирощування сливи Бербанк

Незважаючи на те що слива Бербанк була виведена в Японії, вона ідеально акліматизується до холодних умов Росії. До основних позитивних якостей цієї культури відносять універсальність використання, приємні смакові якості і невибагливість у догляді.

слива Бербанк

Основні характеристики

Слива сорту Бербанк була виведена після запилення аличі Таврійської різновидом Китайської. Розробки почали вестися в XIX столітті, і вже до кінця 1897 року цю культуру включили до Державного реєстру країни. Вона показує високі показники врожайності: до 30 кг з дерева як в південних, так і північних регіонах країни.

Опис вказує на те, що слива сорту Бербанк характеризується середніми вегетаційними періодами. Середній період дозрівання становить 120 днів, т. Е. Збір врожаю припадає на початок серпня. Плодоношення настає на 4 рік після посадки. Через те, що плоди цього сорту великі, сливу часто називають Гігант.

Характеристики сорту сливи вказують на те, що вона стійка до більшості захворювань і не деформується при високих і низьких температурах. Вона здатна витримувати температурний діапазон від -40 ° С до + 40 ° С. Опис сорту сливи Бербанк вказує на те, що вона Самоплідна, т. Е. Для її дозрівання не потрібні додаткові запилювачі.

Особливості рослини

Дерево цієї культури середньої висоти – до 5 м. Опис крони гібрида аличі та сливи вказує на середню загущенность і пірамідальну форму. Пагони довгі, до 40 см в довжину і покриті бурим нальотом. На однорічних пагонах формуються зав’язі. Суцвіття представлені середнім розміром: в суцвітті до 5 квіток білого відтінку. Самоплодность досягається за рахунок того, що маточки і тичинки рівної довжини, тому і запилюються квіти швидко.

Листова пластина темно-зеленому кольору. Вона покрита щільним шаром воскового нальоту і досягає довжини в 5 см. На кінцях листа є невеликі загострені ділянки. При зайвому сонячному світлі листя загортається, набуваючи форму човники.

слива Бербанк

Особливості плода

Вивчаючи опис цього різновиду, можна відзначити наступні параметри плода:

  • середня вага ягоди становить 200 г, діаметр плоду – близько 4-5 см;
  • шкірка фіолетового або бордового відтінку;
  • форма овальна;
  • є невелика кількість нальоту з воску;
  • м’якоть соковита, кремового відтінку;
  • велику кісточку неважко відокремлювати від м’якоті.

Смак у продукції приємний, кисло-солодкий. Вона застосовується як в свіжому вигляді, так і консервованому. Багато господинь використовують фрукти для приготування зимових заготовок.

Посадка і вирощування

Слива сорту Бербанк невибаглива до посадкового місця, але садівник повинен враховувати той факт, що плоди швидше будуть дозрівати, якщо на них потрапляє достатня кількість сонячного світла, тому посадку прийнято проводити в південно-східній частині садової ділянки.

Грунт повинен бути родючим, легкої, щоб коренева система отримувала потрібну кількість поживних речовин, вологи та повітря. Максимальна кислотність грунту – 4%. Якщо рівень вище, то потрібно провести вапнування ділянки, вносячи на кожен кв. м. по 3 кг вапна.

Посадочне місце готують з осені. Ділянка перекопують, видаляючи з нього всі сторонні предмети. Не можна допускати, щоб каміння, бур’яни або скла перешкоджали розвитку рослини. Після перекопування, на кв. м. вносять 15 кг органічних добрив (гній, торф або компост). Такі речовини наситять грунт усіма відсутніми мікроелементами.

Викопувати посадкову лунку і вибирати саджанець прийнято в лютому. Розміри лунки повинні складати 70 × 60 см. Третю частину засипають перегноєм, щоб поліпшити якість грунту. При виборі саджанця віддають перевагу здоровим однорічним екземплярів, які пройшли щеплення живцями.

В кінці березня розпочинають процес посадки. Всередину лунки поміщається посадковий матеріал, і його коріння рівномірно розподіляють по всьому периметру. Поруч прикопують опору, до якої прив’язують молоде рослина. При закапуванні рослини, прикореневу шийку залишають над землею. Після все ретельно утрамбовують і поливають 15 л теплої води. Сливу Бербанк потрібно висаджувати за схемою 3 × 4 м.

Догляд за різновидом

Заходи по догляду нескладні. Поливати рослину потрібно раз на місяць 30 л теплої води для кожного куща. Після поливу потрібно розпушити верхній шар землі і видалити бур’яни, щоб всередину грунту надійшло необхідну кількість повітря. Заборонено рихлити землю глибше, ніж на 10 см, інакше існує ризик пошкодити коріння і порушити розвиток рослини.

Підживлення – важливий процес в догляді. Слива сорту Бербанк потребує як в органічних, так і мінеральних добривах. Під час підготовки посадкового місця використовується органіка, а під час вегетації потрібно застосовувати мінеральні речовини.

  1. Навесні вливають під кожен кущ по 20 л розчину нітрату калію (40 г на 10 л води). Це поліпшить якість зав’язі.
  2. Влітку застосовують по 10 л розчину аміачної селітри (30 г на 5 л води) на кожен кущ, щоб поліпшити смак ягід.
  3. Восени використовують 15 л суперфосфатного розчину (50 г на 5 л води), щоб захистити коріння від перемерзання.

Обрізки проводяться не регулярно, а в міру необхідності. Навесні потрібно проріджувати крону і видаляти всі гілки, що вибилися з неї. Восени видаляють всі хворі гілки, а місця зрізу поливаються садовим варом.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Цей різновид стійка до більшості захворювань і шкідників, але іноді її вражає борошниста роса, оливкова плямистість, кліщі та блішки. Позбутися від борошнистої роси допомагає розчин колоїдної солі (30 г н 10 л води). У боротьбі проти оливкової плямистості краще використовувати бордосскую рідина (50 г на 10 л води).

Від кліщів і блішок рятує розчин медесодержащими препарату «оксихом» (30 г на 7 л води). Профілактика полягає в обприскуваннях ділянки мідним купоросом (20 г на 4 л води). Інтервал обробок повинен становити 15 днів.

слива Бербанк

Висновок

Бербанк – це один з кращих заморських сортів, які ростуть на території Росії. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій по посадці і догляду, то тривалість життя рослини збільшується, а врожайність з кожним роком підвищується.