Цей продукт вітчизняної селекції включений до Державного реєстру країни. Опис сорту сливи Дудука вказує на те, що вона характеризується ідеальними показниками врожайності, за умови вирощування в Центральних і Південних областях країни. До її основних переваг відносять зимостійкість і стійкість до навали шкідників.
Основні характеристики
Сорт сливи Дудука відноситься до гібридів. Його вивели в результаті схрещування аличі Сонейка і сливи Оленка. Характеризується середніми термінами дозрівання. Плодоношення настає на 3 рік після посадки, а збирають урожай вже в середині липня.
Зимостійкість цього різновиду висока. Вона здатна переживати температури, що доходять до -35 ° С. Ця культура стійка до посухи і високих температур навколишнього середовища (до + 40 ° С).
Сорт самобезплідний, тому для кращих показників врожайності потрібно висаджувати поруч додаткові запилювачі, серед яких Американська зливу і алича сорти Павловська. Вони схожі з дудук за характеристиками.
Зовнішні особливості дерева
Гібрид сливи і аличі характеризується швидким ростом. За 1 рік рослина виростає на 50 см. Доросле дерево досягає висоти в 10 м. Крона широкоовальной форми, розлога, середньої густоти. Опис вказує на те, що гілки розташовані під гострим кутом, по відношенню до центрального стовбура. Пагони однорічні та на них формуються зав’язі. Кора сіро-коричневого кольору, щільна. Це дозволяє їй навіть при неякісному поливі не розтріскується.
Суцвіття великі, складаються з 7 квіток. Квіти білого відтінку, але бувають екземпляри, які характеризуються кремовим кольором. Листова пластина середнього розміру, темного зеленого кольору. Опис вказує на те, що листя покривається щільним шаром воскового нальоту, що захищає її від ламкості і зовнішніх пошкоджень.
Показники плода
Опис гібрида аличі та сливи вказує на те, що плоди характеризуються такими параметрами:
- середня вага ягоди – 30 г, а діаметр 3 см;
- форма овальна;
- слива сорту Дудука характеризується щільною фіолетовою шкіркою, з невеликою кількістю воскового нальоту.
М’якоть соковита, м’яка, волокниста. Її колір яскраво-жовтий. У смаку переважає солодкість, але є невеликі ноти кислоти. Продукція підходить не тільки для вживання в свіжому вигляді. З неї виходять смачні десерти, консервація на зиму (компоти і варення) і фруктові салати.
Посадка і вирощування
Вже згадана різновид потребує якісного місці зростання. Їй потрібна велика кількість сонячного освітлення. Для задоволення цієї умови посадку проводять в південно-східній частині саду. Краще висаджувати різновид на підвищених ділянках, щоб грунтові води не вражали кореневу систему дерева. Грунти повинні бути щільними, родючими. Найкраще рослина росте в чорноземах і суглинистих землях.
Посадку проводять в підготовлений грунт. З осені ділянку перекопують, видаляючи з нього всі сторонні предмети. Після цього, за умови високої кислотності грунту, проводять вапнування ділянки (на 1 кв. М. Вносять по 3 кг вапна).
Щоб наситити землю корисними мікроелементами, потрібно внести органічні речовини (10 кг перегною, 200 г карбаміду і 200 г суперфосфату на 1 кв. М.). Після всіх маніпуляцій приступають до викопування посадкової лунки. Її розміри повинні бути 80 ‡ 80 см. Дно вистилають дренажною системою (для кращого повітрообміну і потоку води). Після цього засипають 30 см верхньої грунту.
Вибір саджанця здійснюють в лютому, звертаючись в розплідники. У таких установах зразки рослин містяться в належних умовах. Правильний саджанець сливи сорту Дудука повинен характеризуватися такими особливостями:
- вік – 1,5-2 року;
- висота рослини – 80-90 см;
- відсутність пошкоджень і хвороб;
- гнучкість гілок і коренів.
Навесні, в середині березня, приступають до посадки. Всередину лунки поміщають саджанець і присипають його щільно грунтом. Прикореневу шийку рекомендується залишати над землею, щоб через неї проходило повітря до коріння. Поруч прикопують опору, до якої прив’язують молоде рослина. Схема посадки 4 ‡ 4 м.
Правила догляду за культурою
Завдяки великій кількості достоїнств догляд за гібридної сливою сорту Дудука нескладний:
- Якщо є можливість, то полив потрібно здійснювати з інтервалом в 20 днів, використовуючи по 30 л теплої води на 1 рослину. При відсутності такої можливості, дозволяється збільшити інтервал до 30-40 днів. У цьому випадку на 1 рослину вливають по 50 л теплої води. Після проведення поливних робіт потрібно розпушити грунт навколо дерева і видалити всі бур’яни.
- Підживлення вносяться кілька разів протягом всієї вегетації. До формування зав’язей підгодовують культуру 20 л карбаміду (30 г на 10 л води). Для кращого смаку плодів застосовують 20 л розчину аміачної селітри (40 г на 5 л води). Для захисту від сильних морозів потрібно підгодовувати культуру восени 15 л суперфосфатного розчину (40 г на 6 л води).
- Обрізки повинні проводитися за певним графіком. Навесні видаляють всі гілки, які вибиваються з крони. Потрібно щорічно підрізати бічні пагони і центральний стовбур на 20 см, щоб полегшити догляд за рослиною. При наявності пошкоджених гілок потрібно їх видаляти, а всі місця зрізу обробляти садовим варом.
Хвороби і шкідники
Різновид сливи Дудука стійка до впливу паразитів і зрідка уражається попелиць. Позбутися від шкідників допомагає «оксихом», до складу якого входить мідь. Потрібно розвести 30 г препарату в 10 л води і проводити обприскування з інтервалом в 20 днів.
З хвороб виділяються борошниста роса і дірчастий плямистість. Боротися з борошнистою росою допомагає розчин бордоської рідини (40 г на 10 л води). Проти дірчастій плямистості краще застосовувати розчин марганцю (3 г на 5 л води) або колоїдної солі (50 г на 10 л води). Обробки проводяться з інтервалом в 10 днів.