Гібридний сорт сливи Євразія відноситься до продукту російської селекції. Він був створений в результаті схрещування звичайної сливи і аличі Китайської. Ця культура характеризується високою стійкістю до заморозків і захворювань, ніж та привертає увагу садівників.
Слива Євразія стійка до захворювань і заморозків
Основні характеристики сорту
Різновид часто називають сливою Євразія 21. Це пов’язано з тим, що лише екземпляр під №21 задовольнив селекціонерів. Культура характеризується ранніми термінами дозрівання. Цвісти дерево починає на початку квітня, а збір врожаю припадає на середину червня. Опис вказує на те, що і плодоносити рослина починає рано, всього на 2 рік після посадки. Завдяки високим показникам зимостійкості розглянутий сорт часто вирощують на території Сибіру і Уралу.
Різновид прийнято відносити до самобесплодним. Слива Євразія не здатна запилювати себе, тому потребує додаткових запильниках. Кращими запилювачами є сливи таких сортів, як Американська, Жовта і Китайська.
Параметри зовнішнього вигляду дерева
Дерева виростають невисокими. Середня висота дорослої рослини становить 3 м. Крона овальної форми, середньої густоти. Поверхня кори покрита сіро-коричневим відтінком. Кора щільна і під впливом сонця і води не розтріскується.
Суцвіття невеликого розміру, білого відтінку. Листя велике, до 6 см в довжину, зелені, є восковий наліт. По краях листової пластини присутні невеликі зубчики. Пагони в основному однорічні. Вони виростають довжиною до 27 см. Нирки бурого відтінку, циліндричної форми.
Характеристика плоду
При розгляді опису плодів сорту сливи Євразія 21 відзначаються такі параметри:
- великі габарити: середня вага ягоди становить 30 г, а діаметр – 30 мм;
- шкірка представлена в бордовому відтінку;
- на поверхні шкірки є невеликий восковий наліт, який надає плодам незвичайний зовнішній вигляд.
М’якоть характеризується насиченим кремовим відтінком, щільної і соковитою структурою. Смак ніжний, кисло-солодкий.
Слива Євразія дає великі плоди з восковим нальотом
Посадка і правила вирощування
Покупку саджанців прийнято здійснювати в розплідниках, т. К. Від посадкового матеріалу залежить тривалість життя рослини. В розсадниках всі рослини містяться в правильних умовах. Максимальне зростання саджанця повинен становити 90 см, а вік – не перевищувати 2 років. На поверхні гнучких гілок і коренів не повинно бути ознак захворювань (нинішніх або минулих).
Для сливи сорту Євразія 21 ідеальними грунтами вважаються суглинні або глинисті землі, але їх кислотність не повинна перевищувати 4%, інакше існує ризик зниження врожайності. У разі високої концентрації кислоти проведіть вапнування грунту (2 л вапняного розчину на 1 кв. М). Розводити розчин нескладно: на 5 л води всипають 2 кг вапна. Місце потрібно освітлене, щоб плоди наливалися сонячним світлом і набували гарний зовнішній вигляд.
Підготовка посадкового місця починається восени. Після прополки ділянки викопують лунку розмірами 60х80 см. Навесні, в кінці березня, дно ями потрібно прополоти і внести відро перегною. Після цього всередину лунки поміщається опора і саджанець. Коріння щільно присипають верхнім шаром грунту (залишки після викопування) і поливають 10 л теплої води. Між ямами дотримуються дистанції в 4 м, щоб крона дерев не створювала тінь для сусідніх культур.
Іноді трапляються ситуації, коли рослині не підходить вбрання садівником місце і воно починає поступово засихати. У такі моменти потрібно пересадка рослини в більш комфортне місце.
Найкраще проводити пересадку в середині березня, коли грунт встигне прогрітися після зими. Процес пересадки повинен проводитися до початку цвітіння культури, щоб не обламати зав’язі і суцвіття.
Заходи по догляду за культурою
Слива Євразія потребує якісного і регулярного поливу. Якщо вологи не буде вистачати, то почне тріскатися кора, а зав’язі будуть формуватися в меншій кількості. Інтервал поливних робіт повинен становити 1 раз в 14 днів. Під одну рослину потрібно вливати по 40 л теплої води. Після поливу потрібна прополка верхнього шару грунту (на глибину 6 см). Видаляти бур’яни потрібно 1 раз в тиждень, щоб вони не перешкоджали розвитку кореневої системи. Молоді рослини потрібно поливати 4 рази на місяць, використовуючи по 20 л води на кожен саджанець.
Крім поливу, слива сорту Євразія потребує якісних підгодівлі.
- До того як почнуть формуватися зав’язі, потрібно внести аміачну селітру (30 г на 10 л води). Під кожен кущ вливають по 10 л розчину. Це дозволить поліпшити зав’язі і збільшити показники врожайності.
- У момент утворення зав’язей під кожне дерево вливають по 20 л розчину карбаміду (40 г на 6 л води). Це необхідно для формування великих плодів.
- Влітку під кожен кущ вливають по 20 л нітрофоски (30 г на 10 л води). Така процедура позитивно позначається на смакових якостях плода.
- Восени, під час перекопування ділянки, під кожне дерево всипають по 200 г суперфосфату. Це необхідно, щоб захистити рослину від промерзання, навіть незважаючи на його зимостійкість.
У перший рік після посадки восени верхні гілки коротшають на 20-30 см. Влітку обрізаються на 20-30 см бічні пагони. Щовесни доведеться видаляти всі хворі і сухі гілки. Це дозволить захистити рослину від загибелі. Якщо висота дерева перевищує 5 м, обов’язково потрібно вкоротити не тільки бічні пагони, але і центральний стовбур, що забезпечить подальшу простоту догляду і збору врожаю. Після кожної обрізки ділянки зрізу повинні поливатися садовим варом. Це забезпечить захист від бактерій, які провокують захворювання.
Нітрофоска вноситься під сливу влітку
Знищення хвороб і шкідників
З шкідників часто зустрічаються тля, плодожерка і пильщик. На появу попелиці вказує забарвлення листя. На ній починають з’являтися сірі плями, які потім сохнуть. Позбутися від цього паразита допомагає карбамід (30 г на 10 л води). Пильщик проявляється в тому, що плоди починають гнити. Позбутися від нього допомагають обприскування бордоською рідиною (40 г на 10 л води). Проти плодожерки, яка проявляється в гнитті плодів, допомагає «Карбофос» (20 г на 5 л води).
З хвороб зустрічаються дірчастий плямистість і плодова гниль.
Симптоми дірчастій плямистості наступні: на листі з’являються дірки, жовтизна листя і їх опадання влітку. Боротися з цим захворюванням допомагає «Фітоспорін» (30 г на 10 л води).
Ознаками плодової гнилі вважається швидке опадання несозревшіх ягід. Позбутися від цього вірусу допомагає розчин «Швидкість» (20 г на 8 л води). Обробка проти хвороб і шкідників здійснюється 1 раз в 2 тижні.
Висновок
Вирощувати цю гібридну різновид нескладно. Тривалість життя дерева і якість врожаю залежать тільки від того, наскільки ефективно і правильно ви будете проводити процес посадки і доглядати за рослиною. Якщо все зробити правильно, то щорічно ви будете насолоджуватися смачними плодами.