Вирощування сливи Малаховская

Список корисних і смачних фруктів заслужено очолює зливу. Цей продукт не тільки додають до найпопулярніших страв, але також з його допомогою відновлюють життєдіяльність організму. Досить познайомитися з основними якостями, правилами посадки та догляду за культурою, щоб в подальшому стати володарем добре плодоносному дерева.

Малаховская зливу

Загальна характеристика

У період 1971-2007 років в Мічурінському саду був виведений дивовижний сорт – слива Малаховская. Завдяки своїм унікальним властивостям, вона росте практично на будь-якій території. Головне достоїнство – самоплідність. До інших достоїнств слід віднести наступні якості, якими вона володіє згідно з описом:

  • регулярне плодоношення;
  • плоди сорту дозрівають за короткий проміжок часу;
  • фруктам не страшні шкідники та хвороби.

дерево Малаховській

Важливо звернути увагу, що зливу не надто любить сильний холод, тому на захист в цей період буде потрібно кинути всі сили.

Небезпека існує при безграмотному догляді, в іншому фруктове дерево буде радувати багатим урожаєм.

Опис куща

Слива представленого сорти володіє середньою висотою, не надто густа. Дерево сорту Малаховская має кору сіро-чорного кольору. На дотик відчувається легке лущення. Опис сорту сливи Малаховская:

  • листя довгастої форми, м’які і приємні на дотик, мають гарний зеленим кольором;
  • пагони сіро-коричневі;
  • присутні довгі черешки;
  • коріння розташовані горизонтально;
  • висота деревця середня.

Особливості плода

Фрукти цього сорту дуже великі, що і відрізняє дерево від собі подібних. Серед інших особливостей виділяються ще кілька.

Плоди Малаховській

  • Після дозрівання вага плода досягає від 50 до 70 г. Шкірочка досить щільна, при дозріванні поверхню насичено темно-фіолетова, навіть синя. Фрукти покриті щільним шаром воскового нальоту.
  • Короткі і прямі плодоніжки невеликої товщини. М’якоть світло-жовта, соковита, солодка з деякою ноткою кислинки.

Період вирощування

Слива сорту Малаховская не вимагає унікальних здібностей і знань для посадки. Доглянете територію, де грунтові води розташовані на глибині 1,3-1,5 м. Відмінним вибором стане добре освітлене місце на невеликій височині. Там дерево не буде піддаватися хворобам, впливу небезпечних шкідників.

Посадка здійснюється восени. Не забувайте про харчування грунту торфом або перегноєм.

Саджанці сливи Малаховская

Вибір саджанця

Підібрати хороший посадковий матеріал сорту Малаховская не складе труднощів:

  • найкраще саджанець купувати в спеціально відведених місцях – теплицях, розсадниках, на спеціалізованих територіях і т.д .;
  • структура коренів саджанця повинна складатися з 4-5 ниток;
  • товщина стовбура становить 1,2-1,3 см – це габарити здорового деревця.

Малаховская підходить для варення

Якщо посадка планується через кілька тижнів, то краще обернути коріння в зволожену тканину, що дозволить уникнути їх засихання.

Правила посадки

Викопайте лунку глибиною 60-80 см. Заздалегідь відкладіть жменьку землі з верхнього шару грунту, що необхідно для додаткового харчування ямки. Буде потрібно міцний стрижень, який розташовується на 15-20 см від центру. Надалі він буде служити своєрідним центром опори на протязі декількох років зростання рослини.

Земля, приготована перед цим, перемішується з відром гною. До суміші додати калійну сіль і суперфосфат в пропорціях 30: 600. Коріння вимагають ретельної уваги. При посадці потрібно добре розправити їх, присипати землею. Грунт навколо саджанця утрамбувати.

щеплення сливи

Правила догляду

Якісний догляд за сливою супроводжується інтенсивним поливом і розпушуванням грунту. Обробка починається з ділянки поблизу ствола. Землю рихлять після опадів, видаляючи бур’яни. Важливо після таких дій додати до землі відро перегною для більш ефективного зростання і розвитку деревця.

Зливі потрібна додаткова підгодівля для стабільного і хорошого врожаю. Кращий період для обрізки при температурі не нижче 10 ° C. Культура часто піддається перевантаження зайвими плодами, тому краще залишати гілки, що відходять під великим кутом. Вони найбільш стійкі і міцні.

Малаховская дозріває

Хвороби і шкідники

Слива Малаховская стійка до таких захворювань, як плодова гниль і фітофтороз, але все ж іноді проявляється іржа, віспа. Видалити ознаки іржі допоможе відомий препарат – бордоською рідиною (1%) або обраний інший фунгіцид.

Головне правило в такому випадку – своєчасно здійснювати обробки.

При Моніліоз в якості захисних процедур використовується збір і спалювання опалого листя, фруктів, пагонів, лікування ран і побілка штамбів. Подолати хворобу можна при використанні 1% -ного мідного або залізного купоросу. Не менш результативна 1% -ва бордоською рідиною. Роботу потрібно виконувати до цвітіння і відразу по завершенні.

обрізка Малаховській

Позбутися від непрошених гостей у вигляді небезпечних комах можна легко.

  • Плодожерка. Буде потрібно періодично прополювати грунт, де можуть залишатися лялечки і яйця шкідників, а також обприскують дерева навесні.
  • Смугаста моль. Гілки обробляються 3% розчином мідного купоросу.
  • Сумчаста хвороба запобігає шляхом застосування бордоською рідини 1%.
  • Грибок сажі, єдиний порятунок від якого – мильно-мідна суміш: перемішайте в відрі води 5 г мідного купоросу і 150 г подрібненого мила.

Профілактика

Правильною турботі про деревце не варто приділяти мало часу. При своєчасних профілактичних діях дерево можна захистити від хвороб і шкідників, що вражають поверхню фруктового дерева:

  • при перших ознаках сухості зрізати пошкоджені гілки;
  • стежити за станом грунту: багато вологи негативно відіб’ється на врожаї; позбавлятися від ділянок, уражених комахами;
  • білити стовбур.