Вирощування сливи на Уралі

Навіть не в найсприятливішому регіоні для садівництва, такому як Урал, можна виростити плодові культури, які будуть регулярно приносити урожай. Спеціально виведена низькоросла жовта слива для Уралу представлена ​​кількома сортами, з яких будь-який дачник легко вибере, що посадити.

низькоросла жовта слива для уралу

Різноманітність сортів сливи для Уралу

Незважаючи на уральський клімат багато фруктові дерева можуть щорічно плодоносити при вирощуванні в регіоні. Виділяють 6 кращих сортів.

  1. Увельський. Один з найбільш поширених сортів слив для Уралу, стійкий до холодів і заморозків. Дерево середньоросле, крона невеликих розмірів. Відтінок плодів червоний, м’якоть соковита і світла.низькоросла жовта слива для уралу
  2. Перлина Уралу. Не менш популярний сорт, який здатний вирости і регулярно плодоносити в суворому уральському кліматі. Має широку крону, виростає до 3 м у висоту. Плоди з яскравим смаком і насиченим запахом досягають 25 г, можуть бути жовтими, зеленими або червоними. Перші сливи дає через 4 роки після посадки.низькоросла жовта слива для уралу
  3. Уральська золотиста. Яскравий жовтий колір плодів вигідно виділяється на тлі зеленого листя крони. Відтінок м’якоті повторює колір шкірки плоду. Сорт відносять до середньостиглих. Щорічно дає урожай і має міцний імунітет до хвороб.низькоросла жовта слива для уралу
  4. Уральська жовта. Низькоросла, плодюча зливу, яка дає мініатюрні (близько 15 г) жовті плоди з солодкою золотистої м’якоттю. Містить каротин. При дозріванні, культура усипана плодами, в рік дає до 10 кг врожаю.низькоросла жовта слива для уралу
  5. Нейва. Слива цього сорту зростає на високих деревах. Цвіте пізньою весною, а плоди з’являються в кінці літа. Плоди мають масу корисних речовин і лікарські властивості. Взимку і навесні дерево вимагає особливого догляду при вирощуванні, захисту від морозів.низькоросла жовта слива для уралу
  6. Алича. Плоди невеликі, мають жовтувато-рожевий колір, ближче до повного дозрівання знаходять більш червоний відтінок. Встигають пізньою весною, мають солодкий присмак. Алича добре пристосована до вирощування при непостійній погоді Уралу.низькоросла жовта слива для уралу

Вирощування слив в суворому кліматі

Особливості посадки і догляду за саджанцями – необхідна інформація для кожного бажаючого зібрати якісний урожай в несприятливих уральських умовах:

  • опис вказує, що садити сливу слід по весні, щоб саджанець міцно «засів» у землю і до осені відчував себе комфортно, був готовий до майбутніх морозів;
  • краще для посадки вибрати південну сторону ділянки, в умовах півтіні зливу може погано плодоносити;
  • яму підготуйте з осені, щоб грунт встиг відпочити і «надихатися»;
  • перед посадкою вбийте в яму кілочок, саджанець ставте на північ від нього і поглибите так, щоб коренева шийка була на 5-7 см вище грунту;
  • засипте корінь грунтом без добрив і злегка утрамбуйте руками;
  • після закінчення добре полийте саджанець.

Важливим фактором є місце розташування дерева. Це повинен бути ділянка з достатком сонця і світла. Потрібна свобода простору – дереву має бути, куди рости. Ділянка повинна бути в міру вологим, настільки, щоб не виникало подпрелостей, але і воду дерево отримувало.

Низина не підійде, але і високо саджанців перебувати не можна, інакше вітру не дозволять культурі вирости. На дно ями необхідно перед посадкою закласти неорганічні добрива, перегній і присипати землею.

Догляд за деревами

Одна з найбільш частих неприємностей – подпреваніе. Таке явище можливо, коли сливи ще є за фактом саджанцями. Виникає в осінньо-зимовий період, коли різниця температур грунту і навколишнього середовища значна. Існують спеціальні процедури для захисту. Один з перевірених методів – укладання моху під коріння. Це допомагає попередити подпреванія, звести їх до мінімуму, достатнього, щоб корінь не страждав.

Важлива частина догляду – обрізка крони. Процедура спочатку виконує функцію контролю правильного росту крони, а потім омолоджує рослина і не дає розповсюджуватися шкідників.

Існує маса хімічних і органічних добрив для догляду за деревами. Вони є практично нешкідливими і допомагають уникнути шкоди від комах, які можуть вбити дерево, не даючи йому плодоносити.

  1. Посадка сидератів (озимого жита, гірчиці, фацелія) навколо пристовбурних кіл. Цей спосіб допомагає розвитку і зміцненню коренів, підвищує імунітет і урожай.
  2. Органіка – застосування при вирощуванні гною, розведеною водою 1: 3, пташиного посліду. Часто використовують весняну підгодівлю, для якої потрібно 10 л води, 80 г сечовини, 200 г сірчаного калію і 300 г суперфосфату.

Боротьба з шкідниками та хворобами

По весні, до того як нирки розпустилися, знімають і спалюють плоди і листя, до сих пір знаходяться в кроні і під деревом, а також гнізда, залишені шкідниками. Крону ретельно обприскують інсектицидом «Препарат 30» (розводять 500 г в 10 л води). Процедура врятує від:

  • яєць попелиці і кліщів;
  • каліфорнійської щитівки;
  • гусениць плодової молі;
  • збудників грибкових хвороб і розанной листовійки.

Квітучу сливу обприскують інсектицидами «Фуфанон-нова», «АЛАТАР», «Актара», «Хом» і «Абіга-пік». Проти хвороб додають сірку. Дієвим захистом від можливих шкідників є побілка стовбура дерева – мінімізується перебування комах на стовбурі, такий вид захисту нешкідливий.