Вирощування сливи Ненька

Продукт вітчизняної селекції, слива Ненька, вирощується в усіх регіонах країни. Вона здатна виростати всюди, якщо посадка проводилася в родючі легкі грунти. До основних переваг можна віднести високі показники врожайності, легкість догляду і можливість транспортування продукції на тривалі дистанції.

слива ненька

Загальна характеристика

Цей різновид була виведена в кінці 1986 року на території Уралу. Під час виведення селекціонери схрестили сорт Шалунья і Ярославна. В результаті з’явилася культура, яка характеризується стійкістю до заморозків, тому підходить для вирощування як в південних, так і північних регіонах країни. Слива сорти Ненька характеризується середніми термінами дозрівання. Плодоносити вона починає через 2 роки після посадки, а збирати урожай починають в липні.

Слива сорти Ненька характеризується стійкістю до низьких температур. Вона витримує перепади від -40 ° С до + 30 ° С. Чи не запилюється самостійно, тому поруч потрібно висаджувати додаткові сорти, серед яких Президент, алича Мара і Сонейка.

Зовнішній вигляд дерева

Опис вказує на те, що слива сорту Ненька характеризується невисоким зростом. Середня висота дерева складає 3 м. Крона негуста, овальної форми. Це істотно полегшує догляд за різновидом і процес збирання врожаю. Нирки невеликі, бурого відтінку. Вони, як і зав’язі, формуються на однорічних пагонах. Форма нирок – циліндрична. Пагони досягають довжини в 26-28 см.

Суцвіття великі і складаються з 5-7 квітів білого кольору. Цвісти слива починає в середині квітня. Кора дерева щільна, сіро-коричневого відтінку. Листова пластина велика, до 6 см в довжину і 4 в ширину. Поверхня листя щільна, покрита шаром білого воскового нальоту.

слива ненька

Особливості плодів

Виходячи з опису плодів сливи Ненька, відзначаються такі характеристики:

  • форма округла, середній діаметр фрукта становить 40 мм;
  • шкірка ніжного фіолетового або яскравого бузкового відтінку;
  • шкірка щільна і захищає плоди від розтріскування;
  • вага коливається в діапазоні від 20 до 30 г;
  • середня врожайність цього сорту становить 35 кг з 1 дерева.

М’якоть щільна, соковита. Вона складається з великої кількості волокон. Основний колір м’якоті – яскраво-жовтий. Опис вказує і на щільну велику кісточку, яку неважко відокремити від м’якоті. Смак у сливи приємний, кисло-солодкий. Продукція підходить для універсального використання. Її часто вирощують на промислових підприємствах з метою подальшого продажу.

Посадка і вирощування

Вирощувати цей різновид потрібно на легких поживних грунтах, тому якщо посадка проводиться в північних регіонах, де ґрунтом не такі поживні, як на півдні, потрібно внести в землю добрива (і органіку, і мінеральні речовини). Рослина любить сонячні піднесені ділянки, які захистять його від надлишку вологи від близько розташованих ґрунтових вод і прискорять процес дозрівання ягід.

Проводити підготовку посадкового місця потрібно на початку жовтня. Після того як весь ділянку буде перекопаний, на 1 кв. м. вносять по 20 кг перегною і 4 л суперфосфатного розчину (40 г на 4 л води). Це дозволить наситити землю всіма необхідними корисними елементами.

В кінці лютого приступають до підготовки посадкової лунки. При її викопуванні потрібно дотримуватися певної схеми – 80 × 60 см. Всередину насипають 2 кг перегною і 100 г вапна. Вапняк знизить високу кислотність грунту, тим самим поліпшить її родючість.

При виборі саджанця, потрібно дотримуватися елементарних рекомендацій:

  1. Покупку здійснюють в лютому, в спеціалізованих розплідниках. У таких установах зразки містяться в правильних умовах, тому не піддаються впливу шкідників і хвороб.
  2. Максимальний вік зразка – 2 роки.
  3. На його поверхні не повинно бути симптомів хвороби.
  4. Оптимальна висота саджанця – 90 см.
  5. Щеплення має проводитися методом живцювання.

В кінці березня приступають до самого процесу посадки. Усередині лунки прикопують металеву опору, до якої пізніше прив’язують молодий саджанець. Його коріння рівномірно розподіляють по всьому периметру лунки і щільно присипають. Прикоренева шийка повинна залишатися над поверхнею землі. Після посадки рослини поливають 15 л теплої води. Дистанція між рослинами повинна становити 4 м.

Догляд

Доглядати за сливою сорту Ненька нескладно. Полив здійснюється з інтервалом в 25 днів. Щоразу під 1 кущ вливають по 10 л теплої води. Щоб забезпечити рослині повноцінний якісний ріст, потрібно надати коріння потрібну кількість повітря і вологи, тому після кожного поливу потрібно рихлити ґрунт (на глибину 7 см) і видаляти всі бур’яни.

Підживлення вносять кілька разів протягом 1 сезону.

  1. Навесні вливають під кущ 20 л розчину нітрату калію (40 г на 10 л води). Це забезпечить формування більшого числа зав’язей.
  2. Влітку підгодівлі не обов’язкові, але при необхідності використовують по 10 л азотних добрив (20 г аміачної селітри на 10 л води).
  3. Восени удобрюють 20 л суперфосфатного розчину (30 г на 10 л води), щоб забезпечити максимальну зимостійкість.

Обрізки полягають тільки в видаленні хворих ділянок і регулярному проріджуванні крони.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Різновид сорти Ненька характеризується високою стійкістю до більшості хвороб, але іноді вона уражається оливковою плямистістю, плодовою гниллю та дірчастій плямистістю.

Позбутися від усіх різновидів плямистості допомагає розчин «Ацикловір» (40 г на 10 л води). Від плодової гнилі прийнято використовувати розчин колоїдної солі (50 г на 7 л води).

Від навали попелиці та блішки рятує розчин «оксихом» (30 г на 7 л води). Профілактика хвороб та паразитів полягає в обприскуваннях розчином мідного купоросу (40 г на 8 л води). Обробки і обприскування повинні проводитися з інтервалом в 20 днів.