Вирощування сливи Синильга

Незважаючи на велику кількість різних сливових культур, садівники воліють вирощувати сорти, які характеризуються зимостійкістю, стійкістю до захворювань і високими показниками врожайності. Слива Синильга володіє всіма цими перевагами, тому і зустрічається на всіх садових ділянках.

слива Синильга

Загальні характеристики

Для отримання смачної різновиди селекціонери схрестили сорт сливи Китайської і аличі Американської. В результаті вийшла культура з великою кількістю достоїнств. У 1985 році Синильга була включена до Державного реєстру Російської Федерації. Вона підходить для вирощування в усіх регіонах країни.

Смачна зливу цього сорту відноситься до ранніх культур. Вона починає плодоносити на 2 рік після посадки, але дає мінімальний урожай (15-18 кг з дерева). Починаючи з 3 роки, врожайність поступово збільшується.

Завдяки високим показникам зимостійкості зливу Синильга активно вирощується на території Сибіру або Уралу. Навіть температура в -35 ° С не знижує показники врожайності. Вже згадана різновид відноситься до самобесплодним культурам, тому поруч з нею висаджують інші сорти, які характеризуються тими ж властивостями.

Зовнішні особливості дерева

Невелика висота – до 3 м – забезпечує комфортний і легкий догляд за сливою сорту Синильга. Крона не густо, широка, пірамідальної форми. Вона розлога, тому посадка повинна проводитися на дистанції 4 м між рослинами. Пагони середнього розміру і однорічні. На них формуються зав’язі.

Нирки бурого кольору, циліндричної форми. Суцвіття великі, і вони складаються з 5-7 квіток білого кольору. Щоб рослина була Самоплодность, його маточки і тичинки повинні бути однакового розміру. Синильга не характеризується такими особливостями. Кора сірого кольору, щільна. Вона не розшаровується, навіть при мінімальній кількості вологи.

слива Синильга

Характеристики плода

Опис вказує на те, що слива Дочка Синильга характеризується наступними особливостями плода:

  • плоди великі, до 30 г ваги;
  • відтінок шкірки – яскраво-фіолетовий;
  • є щільний восковий наліт;
  • шкірка щільна, не дозволяє плодам розтріскуватися.

М’якоть жовтого кольору, соковита, щільна. Завдяки великій кількості волокон швидко додає відчуття ситості. Кісточка не крупніше і легко відділяється від основної м’якоті. Продукція цього сорту ідеально підходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для консервації на зимовий час року.

Вирощування і посадка

Щоб збільшити термін життя рослини, потрібно максимально точно вибрати правильне місце для посадки. Рослина має потребу у великій кількості світла, тому висаджувати дерева краще з південної частини саду.

Грунт повинен бути родючим, легкої, живильної. Щоб поліпшити якість землі, після перекопування потрібно внести 10 кг перегною на 1 кв. м. Кращим варіантом для висаджування цього сорту сливи є чорнозем. Кислотність грунту повинна бути менше 4%. Якщо рівень вище, потрібно провести вапнування ділянки (2 кг вапна на 1 кв. М.).

Восени перекопують ділянку. Після цього видаляють всі бур’яни, камені і скла, щоб сторонні елементи не створювали перешкод для розвитку дерева. Через 2 тижні викопують посадкову лунку і купують саджанець. Розміри посадкової лунки повинні складати 80 × 90 см. У лунку всипають 5 кг перегною і 200 г суперфосфату. Після цього всю суміш засипають 30 см землі. При виборі саджанця враховуються такі нюанси:

  • здоровий саджанець не повинен мати на своїй поверхні пошкоджень або ознак захворювань;
  • максимальна висота посадкового матеріалу – 1 м;
  • оптимальний вік саджанця сливи сорту Синильга – 1,5 року;
  • щеплення має проводитися методом живцювання.

В кінці березня, після прогрівання землі, всередину лунки поміщають саджанець. Коріння рівномірно розподіляють по всій ямі і присипають щільним шаром верхнього грунту, який залишається після викопування. Поруч встановлюють опору, до якої прив’язують молоде дерево. Полив здійснюється 10 л теплої води.

Вимоги до догляду

Слива Синильга не зажадає від вас великих вкладень в догляді.

  1. Підживлення вносяться всього 3 рази за весь процес вегетації. Навесні під корінь вливають по 20 л розчину нітрату калію (40 г на 10 л води). Після цього влітку потрібно влити 15 л розчину аміачної селітри (50 г на 6 л води). Восени потрібно підгодувати культуру 20 л суперфосфатного розчину (30 г на 5 л води). Це дозволить сформувати здорові зав’язі і захистить рослину від морозом взимку.
  2. Поливати дерева потрібно не часто з інтервалом в 20 днів. Під молоде рослина потрібно вливати по 20 л теплої води, під доросле – 50 л води з подальшим розпушуванням землі і видаленням бур’янів.
  3. Обрізки полягають у видаленні тільки хворих гілок. Після цього місця зрізу поливаються садовим варом. Обрізати центральний стовбур і бічні пагони не обов’язково, тому що дерево виростає не високим.

Комахи і захворювання

Основними захворюваннями, якими уражається ця культура, вважається борошниста роса, плодова гниль і дірчастий плямистість. У цих хвороб схожа симптоматика: поява плям на листках, листова пластина починає сохнути і опадати вже влітку.

Позбутися від борошнистої роси допомагає розчин бордоської рідини (50 г на 10 л води). Проти плодової гнилі рятує колоїдна сіль (40 г на 4 л води). Від дірчастій плямистості допоможе розчин марганцю (20 г на 10 л води).

З шкідників відзначаються тля і плодожерка. Боротися з попелиць допомагає розчин «оксихом» (50 г на 10 л води). Проти плодожерки використовують карбамід (30 г на 5 л води). Обробки проводять з інтервалом в 30 днів.

слива Синильга

Висновок

Різновид Синильга – це кращий варіант для вирощування на території Росії. Опис вказує, що вона добре акліматизується, тому і дає щорічно стабільний високий урожай (до 40 кг з 1 дерева).