Вирощування винограду Венус

Виноград був відомий людині дуже давно. Ще в Древній Греції займалися виведенням різних сортів. На сьогоднішній день вирощування цієї культури для багатьох просто хобі. Любителі винограду з нетерпінням чекають сезону винограду. Хтось хоче оцінити свій труд, а хтось хоче поласувати стиглими плодами. Тих і інших об’єднує любов до винограду. Часто докладені зусилля, не гарантують нам хороший урожай. Який сорт винограду вибрати, щоб в результаті отримати позитивний результат у вигляді величезного врожаю? Ми познайомимо Вас з таким сортом винограду, який щороку радуватиме вас своєю врожайністю. Знайомтеся, це Венус.

Виноград Венус

Венус – безнасінний сорт винограду, раннього терміну дозрівання

Опис сорту

Венус виноград, який не має насіння. Вивели його ще в сімдесяті роки XX століття. Популярність цього сорту зростає з кожним днем. Його помірна кислотність і висока цукристість приваблюють багатьох. Дізнатися його неважко. Сині грона винограду так і просяться в долоньку. Кожна ягода важить 3 грами, а гроно близько 300 грамів. Його синій окрас приваблює багатьох любителів такого ласощі. Його часто плутають з іншими схожими сортами. За смаковими якостями ягоди цього сорту схожі на чорну смородину. Це сорт має переваги:

  • здатний витримати сильні морози до мінус 26 градусів;
  • зручний в транспортуванні;
  • шкірка ягід не товста, а самі ягоди стійкі до потріскування.
  • раніше дозрівання.

Умови утримання і вирощування

Якщо Ви вирішили обзавестися подібним сортом винограду у себе на дачі, то варто детально ознайомитися з наступними правилами вирощування і умов утримання:

  1. Найбільш відповідною грунтом для вирощування Венус є супіщаних грунт, до складу якої входить пісок і глина. Це посилить зростання лози, яка в подальшому принесе якісні плоди.
  2. Варто правильно розмістити рослина, оскільки цей сорт, схильний в перевантаженні плодами, це загрожує погіршення якості винограду і загибелі рослини.
  3. Обрізку лози винограду краще спланувати, коли все листя з дерев опаде. Причому на рівні 4-6 очок.

Зимівля Венус

Цей виноград не вкривається взимку, так як дуже добре переносить сильні морози.

Цими правилами нехтувати не варто. Адже якщо не врахувати деякі моменти, то бажаний результат нас чекає не скоро. Неправильні умови утримання і вирощування Венус спричинять за собою погану якість плодів. Такий виноград не матиме обіцяну солодкість і легку кислинку.

Захворювання винограду не страшні

Венус славиться високою стійкістю до грибкових захворювань. Наприклад, до мілдью і оїдіуму, які не з чуток приносять величезну шкоду кущам, суцвіттям і плодам винограду. Венус за шкалою стійкості має 2,5 бали до мілдью, і 2 бали оїдіуму. Стойко витримає і поразки сірої гнилі. Але ніщо в нашому світі не застраховане на 100%, якщо все-таки Венус спіткало негода, не переживайте. Існує безліч способів, які допоможуть Вам впоратися з будь-яким захворюванням. Методом боротьби з мілдью є калійно-фосфорні добрива. Дієвим способом є видалення пасинків і обробка фунгіцидами. Обробка проводиться в три етапи. За бажанням можна скористатися низкою препаратів і ламати голову над пророблення таких операцій.

підв'язка винограду

Правильна підв’язка охоронить виноград від грибкових захворювань, тому що забезпечить хорошу проветриваемость лози і доступ сонця до грон

Опис методів боротьби з оїдіумом відрізняється від попередніх. Для боротьби з цим захворюванням відмінно підійдуть агротехнічні прийоми:

  • підв’язка пагонів;
  • прибирання бур’яну;
  • обрізка пагонів;
  • пасинкування і інші.

Методи боротьби з сірою гниллю будуть такими ж, як і в боротьбі з мілдью і оїдіумом. Ефективність тих чи інших методів залежить від грамотності та термінів проведення. Вибір методом залишається за Вами.

Венус у Вас на кухні

Сорт винограду Венус буде незамінним і на вашій кухні. Такий вид винограду відмінно підійде для приготування домашнього родзинок. Консервації у вигляді різноманітних компотів, соків і навіть вин. Соковиті ягоди і м’який смак відмінно доповнять і інші приготовані Вами страви. Ягоди Венус можуть послужити якоїсь декорацією смачних пирогів і тортів. Кожна господиня не раз експериментувала і створювала у себе на кухні маленькі шедеври у вигляді желе, мармеладу або варення.

Багато людей хвалять Венус. І це неспроста. Тому що, це сорт не вибагливий у догляді, та й приносить багато врожаю. Він стане знахідкою для тих, хто непросто любить їсти його, але і не проти заробити грошей. Перед його ароматними нотками смородини не зможе встояти жоден покупець. Та й приваблива зовнішність Венус нікого не залишить байдужим.

Спробувавши такий виноград, Ви не помітите, як він стане невід’ємним елементом Вашого столу, причому як святкового, так і повсякденного. Купівля його не розорить вашу сім’ю, ціна на саджанці винограду Венус досить прийнятні. А догляд за ним не займе багато часу. Вживання цього винограду наситить Ваш організм корисні речовини і вітаміни.