Вирощування вишні Брюнетка

Один з популярних сортів вишневих дерев среднеплодного типу – вишня Брюнетка. До особливостей сорту відноситься щорічний і рясний урожай і стійкість до морозів.

Вишня сорту Брюнетка

Загальна характеристика

Дерево Брюнетка – рослина, висота якого в межах 2-3 м. Культура має широку і розлогою кроною з густим листяним покровом темно-зеленого відтінку. Листя середніх розмірів з закругленими краями, зонтикоподібне суцвіття – білі, мають приємний аромат.

Загальна інформація

Особливості плода

Плоди вишні відповідають наступним описом:

  • округла форма;
  • шкірка бордового кольору;
  • ніжна червоно-бордова м’якоть;
  • кісточка – овальна, легко відділяється від м’якоті ягоди, але щільно приліплена до плодової ніжці, що дозволяє стиглим ягодам залишатися на дереві до робіт зі збору врожаю.

Смак ягоди – десертний, з легкими нотками кислоти.

Плід сорти Брюнетка

Смакові особливості дозволяють вживати урожай як в необробленому вигляді, так і після термічної обробки. Використовується в приготуванні пирогів, компотів, консервацій і настоянок.

Посадка і догляд

Для вирощування дерева підберіть сонячне місце на невеликій височині, де грунт буде відповідати наступним критеріям:

  • нейтральний рівень PH: кислі і слабокислі грунту чинять негативний вплив на кореневу систему саджанця; при підвищеній кислотності проізвесткуйте грунт за рік до посадочних робіт;
  • відтік води: відсутність підземних вод і каналів або застій вологи приведуть до загноения коренів;
  • достатній дренажний шар;
  • збалансований вміст глини і піску.

Оптимальний термін посадочних робіт – початок квітня. Перед посадкою огляньте саджанець на наявність пошкоджень, які можуть сприяти розвитку інфекцій, обріжте слабкі пагони.

правильна посадка

Схема посадки сорти Брюнетка: ширина ями 65-85 см, глибина 50-65 см. Отримана яма засипається сумішшю грунту, деревної золи, перегною і вапна (при підвищеній кислотності грунту).

Полив

Особливість сорту – стійкість до посух. Необхідність зрошення в обсязі 3 л на рослину виникає в період цвітіння, утворення зав’язей або листопада.

Додаткові поливи необхідні в районах із сильною посушливістю, але за 3-4 тижні до збору врожаю необхідно припинити полив – надмірна вологість може спровокувати розтріскування і гниття врожаю.

Добрива

Перша підгодівля вноситься разом з грунтом при посадці. Наступне добриво застосовується через 2-3 роки. Для активного росту і розвитку використовується двофазна схема внесення.

Цвіт вишні Брюнетка

  • Після періоду цвітіння.
  • Через 2 тижні після первинного добрива.

Для якісного добрива вишні необхідні готові набори, до складу яких входять азот, калій і фосфор, а також в роботі можна застосовувати суміш ДИАМИДА вугільної кислоти, калієвої солі, соляної кислоти і фосфорного добрива.

Відразу після підгодівлі важливо рясно полити дерево (10-15 л на дерево).

Обрізка і формування

Для додання рослині бажаною форми проведіть серію обрізок, яка націлена на укорочення скелетних гілок, проріджування крони, омолодження дерева і обрізку непотрібних гілок і пагонів.

Період формування крони займає від 2 до 4 років. Скелетні гілки (що виростають від стовбура) коротшають при досягненні їх 60 см. Сорт Брюнетка схильний до швидкого загущення крони, тому спочатку позбудьтеся від гілок, спрямованих до крони дерева.

Правила осіннє обрізки

Допускається обрізати гілки, які знаходяться нижче 50 см від землі. Це призведе до збільшення тривалості життєвого циклу дерева і показників врожайності. Омолодження дерева необхідно виробляти, коли ріст пагонів зупиняється на 20 см – для цього обріжте гілки до першого розгалуження і позбудьтеся від сухих паростків.

Боротьба зі шкідниками

Вишня сорту Брюнетка стійка до багатьох шкідників, але можна виділити кілька комах, від яких дерево не захищене.

  • Попелиця вишнева. Харчується соком дерева, що призводить до всихання рослини і втрати врожаю. Щоб запобігти зараженню, потрібно обов’язково видаляти бур’яни і кореневу поросль. При зараженні необхідно обробити сад хімікатами.
  • Вишневий слоник і його личинки. Пожирають ядро ​​кісточки, зав’язі, плоди, що призводить до втрати врожаю. Запобіжні заходи: розпушування перед зимівлею, щорічний огляд дерева на наявність пошкоджень і збір комах. При виявленні великої популяції допускається обробка інсектицидами.
  • Слизистий пильщик (личинки). Вражають м’якоть листя, під час навали спостерігається загибель саджанця. Для боротьби необхідно глибоко копали його грунт восени, практикується ручне збирання або хімічна обробка.
  • Побеговая моль (гусен). Вражає нирки, листя, суцвіття і зав’язі. Профілактика: розпушування в кінці весни, обприскування хімікатами в момент набрякання бруньок.

слизистий пильщик

Захворювання і боротьба з ними

Головна проблема при вирощуванні молодого дерева – грибкові та бактеріальні захворювання.

  • Клястероспоріоз. У разі невідповідності необхідних умов (рівень вологості і тепла) відбувається зараження спорами грибка. Форма прояву хвороби – бурі плями на листі і плодах, які при відсутності лікування переростають в наскрізні діри. При виявленні перших симптомів терміново видаліть заражені гілки і окропити дерево бордоською рідиною.
  • Антракноз – грибок, зараження спорами якого призводить до ураження плода. 85-90% вологості – оптимальний показник для швидкого розмноження грибка. Опис симптомів – горби на поверхні плода і наліт рожевого кольору. Боротьба зводиться до триразової обробці хімічними речовинами і позбавлення від пошкоджених ягід.

висихання пагонів

  • Бактеріальний опік. Симптоматика – знічена кора, почорнілі гілки і пагони, бруньки. Профілактика – санітарна обрізка та розпорошення антибіотиків.
  • Камедетечение (гоммоз). Прояв – виділення клейкого соку зі стовбура і гілок. Профілактичні заходи – обробка сульфатом міді, лікування ран садовою замазкою, обрізка хворих гілок.

Висновок

Сорт вишні Брюнетка – відмінна культура для вирощування в саду. Стійкість до посухи, переносимість морозів вище середнього і високі показники імунітету гарантують легкість в догляді за деревом. Важливо дотримуватися правил догляду за посадкою, інакше саджанець може бути підданий впливу грибкових захворювань.