Вирощування вишні Іграшка

На садівничих ринках все частіше з’являються гібриди, які отримані в результаті схрещування вишні та черешні. Різновид вишні Іграшка відноситься до цієї категорії. Її основні переваги – високі показники врожайності і приємний смак ягід.

вишня іграшка

Загальні характеристики

Незвичайна вишня Іграшка була отримана після того, як українські селекціонери схрестили між собою вишню Любительська і сорт черешні Сонячна куля. Цей різновид характеризується ранніми термінами дозрівання. Збирати врожай садівник буде вже в кінці червня. Плодоношення раннє і настає на 2 рік після здійснення посадки.

Цей сорт вишні прийнято відносити до самобесплодним культурам, т. Е. Поруч з нею повинні висаджуватися інші плодові дерева з такими ж термінами дозрівання. Це дозволить збільшити кількість зав’язей і врожайність.

Особливості куща

Опис сорту вишні Іграшка вказує на те, що листя великі, до 8 см в довжину. Зовнішня поверхня гладка, глянсова, а от внутрішня частина листової пластини матова і шорстка. Колір листа темно-зелений, з невеликою кількістю нальоту з воску. На поверхні є невеликі світлі смужки, які надають листю незвичайний зовнішній вигляд.

Суцвіття цієї культури середнього розміру. Вони складаються з 4-6 квітів білого кольору. Пагони великі, до 30 см в довжину. Дерева невисокого зросту. Максимальна висота куща становить 2 м. Кора сіро-коричневого кольору. Її перевагою є те, що вона не відшаровується від стовбура.

Зовнішні показники плода

Якщо розглядати зовнішній вигляд ягід цього сорту вишні, то відзначаються такі характеристики:

  • ягоди овальної форми, великі за розміром, середня вага плода становить 8 г;
  • шкірка характеризується підвищеною щільністю і насиченим бордовим відтінком;
  • м’якоть соковита, кисло-солодка, волокниста;
  • врожайність висока: з 1 куща збирають до 10 кг продукції;
  • застосування універсальне.

Посадка і вирощування

Культура стійка до морозів і посухи, тому її посадка дозволяється у всіх областях країни. Висаджувати цей різновид краще на піднесених ділянках. Це дозволить захистити коріння від надлишку вологи від близько розташованих ґрунтових вод і підвищить рівень потрапляння сонця. Посадка повинна проводитися з південного боку саду, т. К. В цьому місці найбільша кількість сонячних променів протягом усього дня.

Для посадки повинні вибиратися легкі грунту з низькою кислотністю. Якщо проігнорувати цю вимогу, то це сповільнить зростання куща і знизить якість і кількість плодів. Оптимальний варіант – це суглинні або чорноземні грунти. Вони більш родючі і здатні затримувати в собі вологу і кисень. Якщо грунтові води підходять дуже близько до землі (менше 2 м), то на дні посадкової лунки встановлюють дренажну систему, яка буде контролювати потік вологи.

Особливості посадки

Саму посадку проводять в кінці березня, але готувати місце під саджанці прийнято з осені. Для початку копає всю ділянку і видаляють з нього всі сторонні предмети (сірники, коріння інших рослин, скла і каміння). Після цього підгодовують землю великою кількістю перегною (по 20 кг на 1 кв. М.).

При виборі саджанця дотримуйтеся нескладних рекомендацій.

  1. Максимальна довжина посадочного матеріалу повинна становити 1 м.
  2. Коріння повинні бути розвиненими, без хвороб і травм.
  3. Перевірте місце, яке вказує на щеплення.
  4. Максимальний вік посадкового матеріалу повинен складати 2 роки. Таке дерево буде володіти стійкістю до різкої зміни кліматичних умов і захворювань.

вишня іграшка

Навесні, на початку березня, викопують посадкову лунку. Оптимальні розміри для посадкової ями – 8070 см. У неї насипають 1 відро компосту або торфу. Через 2 тижні, всередину лунки поміщають саджанець. Коріння його рівномірно розподіляють по всьому периметру, щоб вони не стикалися між собою. Їх щільно присипають родючим шаром землі і поливають 15 л теплої води. Дистанція між кущами повинна становити 3 м, т. К. Крона рослини досить розлога.

Заходи по догляду

Доглядати за сортом вишні Іграшка не складно навіть для новачків.

  1. Потрібно правильний полив з інтервалом в 10 днів для південних областей і 20 днів для північних регіонів. Щоразу під дерево вливають по 20 л теплої води. Вона здатна підсилювати зчеплення коренів і грунту, що робить дерево більш стійким.
  2. Підживлення вносять кілька разів. Перше добриво – на наступний рік після посадки, в середині весни. Щоб підвищити кількість зав’язей, потрібно влити під кущ по 10 л розчину нітрату калію (30 г на 10 л води) і розчину перегною (3 кг на 10 л води). На початку червня, за кілька тижнів до збору врожаю, культуру підгодовують розчином аміачної селітри (30 г на 5 л води). Восени, щоб підготувати рослину до майбутньої зими, його удобрюють розчином суперфосфату (40 г на 4 л води).
  3. Обрізають тільки сухі або пошкоджені гілки. Після їх видалення обробляють кущі садовим варом, щоб не занести інфекцію. З інтервалом в 5-7 днів навколо дерева видаляють всі бур’яни. Також необхідне розпушування грунту, щоб до коріння надходило потрібну кількість повітря.

Хвороби і шкідники

Цей різновид стійка по відношенню до захворювань і шкідників. Нюансом є лише неякісний догляд, в результаті якого дерево починає хворіти і в’янути. Часто зустрічається оливкова плямистість і плодова гниль. У боротьбі з цими захворюваннями використовують розчин мідного купоросу (40 г на 5 л води).

З шкідників відзначається часта поява птахів, черв’яків і тлі. Позбутися від попелиці допомагає «оксихом» (40 г на 3 л води). Проти черв’яків використовують бордосскую рідина (20 г на 10 л води). Проти птахів врятує спеціальна укривние сітка, якою захищають крону. Інтервал всіх обробок повинен складати 1-1,5 тижні.

вишня іграшка

Висновок

Дуже просто вирощувати вишню Іграшка. Опис сорту докладно показує всі вимоги для повноцінного якісного догляду за нею. В результаті ви будете щороку насолоджуватися смачними, великими ягодами, з відмінними товарними якостями.