Вирощування вишні Шалунья

Ринок плодових культур багатий унікальними сортами. Садівники намагаються вибирати ті різновиди, які характеризуються морозостійкістю і швидкими термінами дозрівання. До таких культур належить вишня Пустунка. Перевагою виду є невибагливість у догляді і універсальність застосування.

вишня пустунка

Загальна характеристика

Популярна вишня була виведена в Росії. Розробками займалася сім’я Туровцеву. Для створення цього різновиду вони вирішили схрестити сорт Самсоновка і гібрид Київська, який був створений з вишні і черешні. Розглянутий сорт вишні включив в свої характеристики всі достоїнства прабатьків:

  • компактність дерева;
  • приємний смак плодів;
  • універсальність використання;
  • морозостійкість.

Різновид Пустунка самобесплодни, тому для високих показників врожайності потрібно висаджування поблизу таких культур, як Самсоновка, Тютчевка і Молодіжна. Вони характеризуються схожими термінами дозрівання, стійкістю до негативних факторів навколишнього середовища (посуха або заморозки) і невибагливістю у догляді.

Опис дерева

Вишня Шалунья характеризується середньою висотою – не перевищує 4 м. З опису крони відзначається середня густота і овальна форма. Пагони невеликої довжини (до 30 см). Вони покриті щільною бордовою плівкою. Кора представлена ​​в насиченому сіро-зеленому відтінку, швидко відшаровується від основного стовбура.

На стовбурах є чечевички, які характеризуються бордовим відтінком. Листова пластина представлена ​​наступними параметрами:

  • загострена овальна форма;
  • гладка поверхня, яка покрита щільним шаром воскового нальоту;
  • колір насичений, зелений;
  • листові пластини скручуються у формі човника;
  • на поверхні листа є бурі смуги середнього розміру.

Зав’язі починають формуватися на однорічних гілках. Суцвіття великі, ніжного рожевого відтінку. Вони складаються з 3-6 квіток, в яких тичинки і маточки різного розміру, тому знижується можливість самостійного вироблення пилку.

вишня пустунка

Структура плода

Плодоніжка, на якій формуються перші плоди, досягає довжини в 5 см. Самі плоди характеризуються яскравим червоним або насиченим бордовим відтінком: в залежності від того, скільки сонця потрапляє на ягоди.

Опис сорту вишні Шалунья вказує на те, що максимальна вага плода становить 5 г. Форма ягоди округла, є невеликий черевної шов.

Шкірка глянсова, покрита восковим нальотом. Кісточка середнього розміру, легко відділяється від основної м’якоті. Смак насичений, кисло-солодкий.

Посадка і вирощування

Коли садівник починає вирощувати вишню Пустунка, він звертає увагу на правильне місце для посадки. Кращим – є південно-західна частина садової ділянки. Вона забезпечить максимальні промені сонця, що прискорить дозрівання плодів.

Вибирайте для посадки легкі і родючі грунти, які не потребують частих підгодівлі. Оптимальним варіантом є чорнозем або суглинні грунту. Кислотність грунту не повинна перевищувати 4%. Дерева висаджуються біля загороджень, щоб паркан захистив їх від вітряної погоди.

Посадочне місце прийнято готувати з осені. Після того як ділянка буде перекопаний, потрібно видалити всі зайві елементи з грунту: кореневі системи бур’янів, скляні речі і камені. Вони лише загороджують шлях повітрю і волозі, які потрібні кореневій системі. Після цього викопують посадкову лунку, ширина якої повинна складати 80 см, а глибина 90 см. Половину лунки засипають органікою:

  • перегній;
  • торф;
  • компост.

В такому стані лунку залишають до весни, коли прийде час для посадки.

Саджанці потрібно вибирати з особливою увагою. Перевагу віддають 1 або 2-річним саджанців, які характеризуються високою стійкістю до негативних факторів (хворобам і перепадів температури повітря). На поверхні посадкового матеріалу не повинно бути ніяких ознак захворювань, тому покупку краще здійснювати в розплідниках, де зразки містяться в правильних умовах.

На початку квітня приступають до посадки. Всередину лунки поміщають саджанець і присипають коріння грунтом. Кореневу шийку залишають над землею. Після цього проводять полив 10 л теплої води. Дистанція між кущами повинна становити 2 м.

Догляд

Підживлення вносять за певним графіком.

  1. Навесні – по 20 л розчину суперфосфату під кожен кущ (50 г на 10 л води).
  2. Влітку потрібно підгодовувати рослини 15 л розчину аміачної селітри (60 г на 5 л води).
  3. Восени проводять мульчування грунту, застосовуючи перегній і солому.

Поливають кущі з інтервалом в 10 днів, використовуючи по 20 л теплої води. Після поливу, коли грунт просохне, видаляють бур’яни і розпушують грунт. Це поліпшить повітрообмін в кореневій системі. Обрізку дерева проводять восени, видаляючи сухі і хворі гілки. Місця зрізу потрібно обробити садовим варом.

Шкідники і хвороби

Вишня Шалунья стійка до коккомикозу і моніліозу, але вона часто уражається оливковою плямистістю і плодовою гниллю. Боротися з цими хворобами нескладно, якщо використовувати хімічні препарати.

Проти оливкової плямистості використовують розчин бордоської рідини (40 г на 10 л води). Від плодової гнилі допомагає розчин колоїдної солі (30 г на 5 л води). Обробки проводять з інтервалом в 20 днів.

З паразитів часто зустрічається попелиця і птиці. Позбутися від попелиці допомагає настоянка томатної гички: в 10 л води додають 3 кг бадилля і настоюють протягом 2 днів. Щоб захистити вишню Пустунка від птахів, крону накривають спеціальними сітками.