Водяні щури на дачі: як позбутися від шкідників

як позбутися від водяних щурівВодяний щур – досить неприємний гризун, який за короткий час може завдати посадкам на дачній ділянці значної шкоди. Ці невеликі за розмірами тварини обгризають квіти, псують урожай овочів, шкодять іншим культурам. Є різні способи боротьби з ними. Але повністю позбутися від цих гризунів буває дуже непросто. У пошуках найефективнішого методу позбавлення від них дачники пробують різні засоби, в тому числі і народні.

Чистий ділянку – профілактика появи щурів

Водяні щури мають відмінну шубою і здатністю плавати. Зазвичай вони селяться на берегах водойм, але в пошуках їжі заходять вглиб садів і городів, завдаючи посадкам відчутної шкоди. Ці гризуни живуть в норах, викопуючи під землею цілі ходи. Вони пошкоджують кореневу систему плодових дерев, а взимку обгризають їх кору, об’їдають коренеплоди, квіти, інші культури.

Але просто так ці шкідники на городі зазвичай не з’являються. Якщо ділянку охайний і не захаращений, можливостей для безпечного проживання там у щурів значно менше. Коли ж земля заростає дрібним чагарником, а всюди лежать купи сміття, то все це служить ідеальним укриттям для щурячих нір. Тому необхідно стежити за чистотою своєї ділянки – своєчасно вивозити сміття, не складувати прілу траву, очищати берегову лінію водойм від заростей, тоді і селитися там цим гризунам буде не дуже комфортно.

Ефективні способи в боротьбі з щурами

При появі на ділянці водяних щурів, звичайно, хочеться позбутися від них швидше, поки вони не завдали дачним посадкам великої шкоди. Є досить ефективні способи боротьби з цими шкідниками:

як позбутися від водяних щурівводяний щур

  • капкани і пастки – з їх допомогою можна досить швидко позбутися від щурів, але цей спосіб принесе ефект в разі, якщо популяція гризунів поки ще не занадто велика. Але необхідно пам’ятати, що після того як щур попадеться, її потрібно буде вбити або віднести кудись подалі від ділянки. Тому тим людям, хто не зможе це зробити, такий метод навряд чи підійде;
  • застосування отрут – розкладання по ділянці поблизу щурячих нір отруєних приманок приносить в боротьбі з гризунами непоганий результат. Для виготовлення таких приманок використовують спеціальні покупні отрути, якими начиняють улюблені щурами овочі – морква, буряк, картопля, гарбуз, кабачок і інші;
  • використання ультразвуку – у продажу є спеціальні прилади – відлякувачі для гризунів. При роботі вони видають ультразвук, який доставляє щурам дискомфорт, в результаті чого ті залишають облюбоване ними місце проживання.

Увага! Краще не використовувати в позбавленні від щурів капкани і отруту в разі, якщо по ділянці вільно розгулюють свої або сусідські домашні вихованці, які можуть стати випадковою жертвою боротьби з гризунами. Коли на дачі бувають маленькі діти, застосовувати такі засоби теж потрібно з обережністю.

Домашні вихованці в боротьбі з гризунами

При наявності в будинку кішки-крисоловкі проблема з гризунами може бути вирішена дуже швидко. Одна або дві кішки, які люблять полювати, протягом короткого терміну виловлять частина поголів’я щурів, а решта просто віддадуть перевагу покинути цю ділянку.

Правда, далеко не всі котячі здатні взяти пацюка. Найчастіше з цим успішніше справляються собаки, особливо ті, у яких добре розвинені мисливські інстинкти. Але, звичайно, спеціально заводити тварина в будинку тільки тому, що на дачній ділянці з’явилися щури, не варто. Краще позичити у сусідів такого вихованця на час.

Порада. Якщо кішка не вивозиться на дачу, або не виходить при поїздках за місто з дому, то можна використовувати для відлякування щурів вміст лотка вихованця. Особливо добре підходить деревне наповнювач, просочений котячої сечею. Його можна закопувати неглибоко в ямки по ділянці. Щур, копаючи нори в землі, буде на нього натикатися. Вона вважатиме, що на території з’явився хижак, і постарається піти звідти.

Народні засоби

Для боротьби з водяними щурами використовують також народні способи. Але ці методи більше спрямовані на те, щоб відлякати гризунів, а не винищити їх фізично. Позбутися від цих шкідників допомагають:

як позбутися від водяних щурівЩоб не допустити появи водяних щурів, тримайте ділянку в чистоті

  • палена шерсть;
  • чорна бузина;
  • ялиновий лапник і гілки ялівцю;
  • деревна зола.

Щури не переносять запах деяких рослин, але особливо на них діє чорна бузина. Її коріння виділяють в грунт ціаніди, тому всі гризуни прагнуть швидше покинути це місце. Гілки ялини і ялівця діють по-іншому, не за рахунок запаху. У щурів голі лапки, і вони намагаються не наступати на голки або щось гостре. Тому хвойними гілками добре обкладати на зиму плодові дерева на ділянці, щоб захистити їх кору від псування гризунами.

Добре діє на них і зола, яка є їдким лугом. Вона налипає на лапки щурів, а коли вони їх вилизують, зола потрапляє в організм, що не кращим чином позначається на травленні гризуна.

Щури не переносять також запах паленої шерсті, і деякі дачники використовують цей старий спосіб боротьби з ними. Вони підпалюють щурячу тушку і засовують її в нору гризуна. В результаті таких дій інші родичі цієї щури починають залишати уподобаний ділянку. Замість щурячої тушки можна використовувати будь-які обрізки, наприклад, кролячої шкурки або шматочки будь-якого натурального хутра.

При появі на ділянці такої напасті, як водяні щури, бажано діяти негайно, не чекаючи, поки ці гризуни знищать урожай. Краще навіть попередити їх заселення, підтримуючи чистоту на своїй ділянці і використовуючи різні способи відлякування.

Як позбутися від водяних щурів: відео