Вибираємо оптимальний доїльний апарат для корови

доїння корови

​​Використання ручного доїння найдоцільніше у приватному господарстві де утримується невелика кількість тварин. Однак, придбання доїльного апарату дасть змогу істотно скоротити трудові витрати й оптимізувати роботу навіть на невеликій фермі. І ось тут виникає питання, який конкретно прилад вибрати? Про це і піде мова далі.​

Що з себе представляє пристрій

Під доїльним апаратом розуміють механічне обладнання, створене для максимального полегшення процесу доїння ВРХ. Якщо застосовувати апарати для доїння корів правильно, то сам процес відбувається набагато швидше і корова не відчуває хворобливих відчуттів.

На замітку. Завдяки доїльним апаратам дотримуються вимоги щодо стерильності, а тому надалі молочну продукцію можна використовувати не тільки для особистого вживання, а й для реалізації. Однак для цього необхідно купувати сертифіковане обладнання.

Різноманітність доїльних установок

Обирають машину в господарство виходячи з її параметрів:

  • місце де розташовується тара для збору молочної продукції;
  • як відбувається процес доїння;
  • є переривання чи ні.

Молочну продукцію отримують завдяки вакууму, створюваному машиною. Низьковакуумне обладнання менше травмує вим’я корови, а тому його доцільно застосовувати для молодих тварин. А ось для дорослої особини найкраще вибрати високовакуумну машину.

Саме ж доїння може бути як безперервним, так і з часовими проміжками. Машини першого типу використовують для дорослих тварин, для яких доїння – звична процедура. У молодняка молоко отримують доїльними двотактними або тритактними апаратами.

В індивідуальному користуванні великої популярності набули міні-доїльні установки, розраховані на 1 – 2 голови. Такі апарати застосовують для тварин будь-яких розмірів, також агрегат легко перенести з одного місця в інше.

Як використовувати доїльну установку

Різка зміна умов доїння – великий стрес для тварини, а тому при переході на механізований спосіб отримання молочної продукції необхідно робити це поступово. Упродовж кількох днів апарат вмикають поруч із коровою, щоб у неї була можливість звикнути до шуму, який видає установка. Доїння на даному етапі проводиться ручним способом.

Молодих корів рекомендується відразу привчати до апаратів, щоб машинне доїння, при його подальшому використанні, не здавалося тваринам чимось новим.

Безпосередньо процес доїння відбувається за такою схемою:

  1. Перевірка пристрою на працездатність.
  2. Обмивання вимені від бруду теплою водою.
  3. Висушування.
  4. Миття рук дояра і масаж вимені з сосками.
  5. Склянки одягаються на вим’я таким чином, щоб вони щільно прилягали до сосків.
  6. Починається процес доїння.
  7. Після отримання молока вим’я витирають і змащують вазеліном.

​Особливості вибору апарату

Вибираючи машину в господарство, необхідно враховувати такі фактори:

  • тип установки (2-х або 3-х тактний);
  • розміри коров’ячого вимені;
  • швидкість віддачі молочної продукції.

Для тварин із приблизно однаковими характеристиками обирають двотактні машини, для всіх інших випадків рекомендується вибрати тритактний апарат.

На замітку. Здійснювати збір молочної продукції з пасовищного угіддя найкраще в пересувну доїльну установку. Така машина має бути обладнана системою очищення молока та його охолодженням.

Правильно обрана доїльна установка стане відмінною підмогою для будь-якого фермера.