
Кожна людина, яка має садову або городню ділянку, знає, як можуть псувати врожай прості бур’яни. Іноді складається враження, що вони здатні рости швидше за овочеві або фруктові культури. Саме тому рік у рік власники городів шукають оптимальний спосіб боротьби з бур’янами. Найбільш ефективним варіантом вважається використання гербіцидів, тому далі пропонуємо розглянути, які препарати краще для кукурудзи.
Гербіциди та ефективність їх застосування
Під гербіцидом прийнято розуміти препарат, який знищує рослинність. У ході застосування подібних хімічних реагентів обробляють грунт для того, щоб бур’яни не виростали на городі і не заважали нормальному розвитку врожаю.
Застососуючи правильний гербіцид для кукурудзи, можна позбутися не тільки одного, а й одночасно багатьох видів бур’янів. Для цього беруться реактиви з однією або декількома основними речовинами відповідно.
В даний час на земельних сільськогосподарських угіддях застосовують 300 типів хімічних реагентів, які відрізняються один від одного складом, способом використання та впливом.
Нюанси обробки кукурудзяних посадок
У зв’язку з тим, що зараз існує маса препаратів від бур’янів, до їх вибору варто підходити грамотно. Так, до будь-якого засобу від гербіцидів є інструкція від виробника, якої потрібно неухильно дотримуватись.
Перш за все власник садово-городньої ділянки повинен з’ясувати, з якими видами бур’янів він має справу, після чого можна приступати до вибору найбільш ефективного в цьому випадку препарату.
Якщо обробка гербіцидами відбувається до моменту появи сходів, необхідно стежити, щоб розчин не проник нижче насіння. Більшість реагентів, які вносяться безпосередньо в ґрунт, працюють лише за достатньої вологості землі.
Щоб не допустити негативного впливу на якість культур, що вирощуються, остання обробка ділянки проводиться за 1 тиждень до початку збору врожаю.
Види бур’янів, що ростуть у міжряддях культури
Бур’яни діляться на однорічні та багаторічні рослини. До однорічних, які найчастіше вражають кукурудзу, відносять
- ожиновник;
- вовсюг;
- росичку та інші.
До багаторічних бур’янів відносять такі:
- горець;
- волошка;
- чистець;
- мар;
- горошок та інші.
Терміни обробки
Важливий як грамотний підбір необхідного препарату, а й визначення оптимального терміну проведення обробки врожаю.
Довсходові
Для ефективної боротьби з бур’янами рекомендують здійснювати дохідну обробку із застосуванням засобів, спрямованих на знищення комплексу бур’янів. Тим не менш, зазначені препарати працюють тільки у випадку, якщо йдеться про однорічні або дворічні рослини.
Післясходові
Велику небезпеку бур’яни для кукурудзи несуть у фазі 3-10 листків. Тим не менш, у момент, коли вже є 6-7 листів, більшість видів культури схильні до негативного впливу реагентів. Тому придатним часом для обробки гербіцидами вважається відрізок сходів до 3-4 листків.
Особливості внесення гербіцидів
Ґрунтові гербіциди ефективно захищають кукурудзу на початку розвитку. Однак зазначений метод має великий мінус: при додатковій обробці з метою закопування засобу верхній шар ґрунту висушується, від чого пророщування насіння не може.
Якщо вносяться рідкі гербіциди, є необхідність рівномірного внесення препарату, а також аналогічне зволоження землі. Приміром, кліматичні умови можуть знизити ефект від маніпуляцій з обробки угідь. Потрібно брати до уваги можливість випаровування води, осушення у вітряну погоду та вимивання дощами препарату. Все, що тут знадобиться – це збільшити концентрацію розчину.
Якщо обробка ґрунту проводиться у суху погоду, без належного поливу, на бажаний результат розраховувати не варто.