Застосування інтавір (Інта-Вир) дає можливість швидко і результативно знищити майже будь-якого комахи-шкідника. Інтавір підходить для сільськогосподарських культур, садових і кімнатних рослин, а також для санітарної дезінфекції приміщень. Інтавір захистить ваш урожай, але працювати з ним слід строго по інструкції, так як препарат токсичний.
Характеристика. переваги інтавір
Активний компонент інтавір – ціпермерін. Засіб контактно-кишкової дії, тобто комаха гине від зіткнення з ним і попадання в травну систему.
Препарат дає хороший результат по знищенню більшості поширених видів комах-шкідників. З його допомогою обробляють майже всі види культурних рослин, а також проводять медичну, побутову дезінфекцію.
Інтавір дієвий проти:
- тарганів, клопів, бліх – в побуті;
- колорадського жука, попелиці, мухи, трипса, метеликів-шкідників, гусениць тощо. – в садах і городах;
- різних шкідників кімнатних рослин.
На сільськогосподарських полях інтавір застосовують для обробки пшениці, кукурудзи, соняшнику та інших культур.
Препарат випускається у вигляді порошку і спресованих таблеток. Основою для його розведення служить вода. У розведеному вигляді розчин інтавір має неприємний, різкий запах.
Використовуйте препарат строго по інструкції
Переваги застосування інтавір:
- Тривалість дії. Залишається на поверхні до декількох тижнів.
- Стійкість до зовнішнього впливу: сонячним променям, перепадів температур.
- Універсальність – знищує різні види комах.
Але з переваг випливають недоліки. Пролонговану дію означає в той же час, що отрута може довго зберігатися на листках, плодах рослини. Можливість боротьби майже з усіма комахами, робить небезпечним його і для інших корисних комах, а також тварин, птахів, риб, людей.
Обробка інтавір
Основний розчин, згідно з інструкцією із застосування, є водну емульсію в таких пропорціях: 1 таблетка на 10 літрів води.
Порада. Пігулка інтавір погано розчиняється у воді. Для прискорення процесу можна її розім’яти прямо в упаковці і потім вже додати в воду.
Обробку роблять в суху, безвітряну погоду. По можливості працювати треба ввечері або в прохолодний день, якщо не прогнозується опадів. Волога знижує ефективність обробки. Так як препарат токсичний, з різким запахом, то обприскування в жаркий день може привести до отруєння парами. В цьому випадку необхідно використання респіратора.
Не можна забувати і про інші засоби індивідуального захисту: окуляри, рукавички, щільна одяг. Розчин готують відповідно до інструкції по застосуванню, зазначеної виробником на упаковці, і використовують відразу. Розведене засіб не зберігається.
Обприскування найчастіше здійснюють за допомогою пульверизатора. При цьому важливо, щоб на вулиці не було сильного вітру. Якщо вітерець все ж таки присутня, то бризкати треба у напрямку вітру. В іншому випадку, є ризик отримати всю дозу отрути на себе.
Якщо, незважаючи на всі запобіжні заходи, сталося все ж отруєння, то діяти необхідно в залежності від ступеня отруєння: промити шлунок і викликати блювоту, помити забруднені розчином частини тіла, викликати лікаря за потребою. Людям, що страждають на алергію, прийняти гіпоалергенні засоби.
Чим небезпечний інтавір. Коли можна знімати плоди
Препарат відноситься до категорії «помірно небезпечний» – це передбачає, що якщо слідувати інструкції по застосуванню інтавір, то речовина має бути безпечно. Однак, на жаль, випадки отруєння все ж бувають. Найчастіше це відбувається через зневажливе ставлення до правил використання. Щоб цього не сталося, треба не тільки дотримуватися всіх заходів безпеки під час обробки культур, але знати і застосовувати ще ряд необхідних умов:
- Обробку плодових, овочевих культур виробляти до цвітіння або після нього. Циперметрин, що міститься в інтавір, зберігається на траві до 2 тижнів, в легкій грунті – до 2-3 тижнів, а важких суглинних грунтах – до 10 тижнів. Плоди можна використовувати для приготування їжі не раніше 20-30 днів після обробки. А сама обробка здійснюється не більше 2 разів за сезон.
- Правила зберігання. Необхідно виключити доступність до препарату дітей, домашніх тварин.
В особливій зоні ризику знаходяться маленькі діти. Так як вони більше часу знаходяться на підлозі будинку або на траві, на вулиці, схильні більше торкатися до предметів, пробувати їх на смак. Тому потрібно виключити контакт дітей з робочою інтавір поверхнями. Також категорично не можна давати оброблені плоди раніше, ніж через місяць.
Порада. Краще застосовувати інтавір при масовій появі шкідників. Для профілактики доцільніше використовувати більш щадні, екологічно чисті розчини для обробки.
Інтавір токсичний для риб, тому його не можна використовувати поблизу водойм. А при обробці будинку, акваріум закривається захисним склом і обов’язково відключається компресор. Якщо на садовій ділянці є пасіка, то необхідно обмежити виліт бджіл на 5-6 днів.
При обробці інтавір кімнатних рослин, потрібно прибрати всі продукти, особисті речі, що знаходяться в приміщення. А якщо такої можливості немає, то все герметично упаковується в поліетиленові пакети. Будинки не повинно бути дітей і домашніх тварин. А після роботи обов’язкові генеральне прибирання і провітрювання.
Інтавір – досить дієвий засіб захисту рослин і врожаю. Без нього не обійтися при великій кількості комах-шкідників. Але при цьому дуже важливо точно слідувати правилам використання, зазначеним на упаковці виробником. Тільки тоді можна бути впевненим у безпеці вирощеної продукції для власного здоров’я.