Ожина сорти Агавам – морозостійка гостя з Північної Америки

ожина АгавамОжина – близька родичка малини, однак її не так часто можна зустріти серед ягідників на садових ділянках. Це пов’язано з тим, що рослина погано переносить холодну пору і може загинути під час сильних морозів. Але існують сорти, які досить успішно вирощуються садівниками-аматорами в середній смузі. Одним з таких є ожина під назвою Агавам. Детальний опис сорту, інформація про те, який урожай можна зняти за сезон з одного куща і фотографії якнайкраще представлять цю рослину.

Опис сорту

Ожина Агавам була виведена в Північній Америці на початку минулого століття і швидко поширилася по садам любителів. Садівники донині із задоволенням вирощують цей сорт, нахвалюючи великий урожай і відмінний смак ягід. Сорт Агавам вважається самим витривалим і зимостійким з існуючих, тому він так успішно культивується в середній смузі. Що ж являє собою цей чагарник?

Ця рослина з прямостоячими, часом триметровими пагонами, густо вкритими великими шипами загнутими вниз. Верхівки стебел цього сорту завжди пониклі. Горизонтальний зростання може бути тільки у тонких пагонів.

Кущ ягідника має досить значний вид і займає чимало місця. Деякі садівники висаджують з заростей ожини Агавам красиві живоплоти, що виконують крім естетичної ще й захисну роль, захищаючи ділянку непрохідними колючими нетрями.

ожина Агавамягоди ожини

Вік пагонів ожини дуже просто відрізнити за кольором: однорічні пофарбовані в зелений колір, а дворічні мають червоно-коричневе забарвлення. Квітки і зав’язь утворюються тільки на пагонах минулого року, тому в разі підмерзання куща, загибелі старих і зростання нових пагонів з кореня, врожаю в поточному році не буде.

Ожина Агавам має складні, темно-зелене листя, в свою чергу складаються з 5 листочків. Суцвіття її прямі, у вигляді кистей. Білі великі квіти – чудові медоноси, вони дають роботу бджолам протягом половини червня.

Порада. На наступний рік після посадки все суцвіття бажано обірвати. Така процедура дозволить ожині пустити всі сили на розвиток коренів.

Ягоди цього сорту достигають поступово, починаючи з нижньої частини суцвіття, тому урожай можна збирати тривалий період, починаючи з серпня і закінчуючи серединою вересня, а то і довше.

Ягоди Агавам чорного кольору, глянцеві, дуже великі (до 3 г), смачні і ароматні. Біле плодоложе при зривання ягоди не відділяється. Якщо правильно доглядати за кущами і своєчасно підгодовувати їх, то загальна вага врожаю може досягати 5 кг з одного куща.

Що потрібно для отримання хорошого врожаю ожини сорту Агавам

  1. Сонячне місце.
  2. Бажана суглинних грунт з гарним дренажем.
  3. Своєчасне прищипивание пагонів.
  4. Правильна обрізка куща.

Ожина Агавам непогано переносить затінення і навіть в таких умовах дає хороший урожай. Однак якщо літо було холодним і дощовим існує загроза неповного визрівання пагонів, що ростуть в тіні, що взимку може привести їх до загибелі.

ожина АгавамЗелена огорожа з кущів ожини

Коріння ожини дуже чутливі до перезволоження, тому рослина вимагає хорошого дренажу і не переносить застою води.

Порада. Найкраще висаджувати кущі ожини на високих, розташованих під ухилом ділянках.

У червні слід Прищепа верхівку пагонів поточного року на висоті 1 м. Цей прийом посприяє утворенню декількох бічних паростків. Зав’язі при цьому утворюється більше, а ягоди будуть більшими. Обрізка кущів ожини – обов’язкова процедура, яка сприяє:

  • надходженню всіх поживних речовин до молодим паросткам;
  • зменшення затінення одних пагонів іншими;
  • збільшення кількості квіток і зав’язі.

Перший раз обрізають після збору ягід – всі хворі після плодоношення пагони вирізають під корінь. З молодих пагонів повністю видаляють занадто тонкі, короткі і пошкоджені шкідниками або хворобами. Решта вкорочують на чверть. З осені на одному кущі залишають 8-10 пагонів з урахуванням того, що деякі з них можуть вимерзнуть за зиму.

Увага! Вирізати пагони потрібно повністю, не залишаючи пенька, через який до коріння може проникнути гниль.

Навесні вирізують всі пагони, які не перенесли зиму і вибірково найслабші. В ідеалі після обрізки кущ повинен складатися їх 4-5 хороших пагонів.

Ожина сорти Агавам практично не схильна до захворювань, її кущі, завдяки потужній кореневій системі, дуже довговічні. Сорт наділений високою морозостійкістю – вона здатна витримувати до -30 ° C без укриття.

Незважаючи на те що зараз виведено безліч Безколючкова сортів і гібридів, ожина Агавам як і раніше залишається улюбленицею багатьох садівників.

Ожина сорти Агавам: відео