Покроково споруджуємо фонтан на дачі своїми руками

фонтан на дачіНавіть найменший фонтан здатний до невпізнання перетворити ландшафт дачі або приватного будинку. Декоративне спорудження точно стане улюбленим куточком відпочинку на вашій ділянці, адже воно подарує можливість єднання з природою в будь-яку хвилину. Бажаєте, щоб це швидше стало реальністю? Тут немає нічого надскладного – зробити фонтан своїми руками під силу кожному. Не вірите? Тоді до вашої уваги покрокова інструкція з фото, слідуючи якій ви зможете швидко і без залучення професіоналів отримати ефектний і функціональний фонтан.

Вибираємо фонтан

Перш за все, необхідно вибрати відповідний варіант фонтану для вашої ділянки. Йдеться про його габаритах, формі і матеріалах. При вирішенні цього питання орієнтуйтеся на площу і стилістику двору вашої дачі або приватного будинку.

Так, для великої ділянки краще підібрати класичну скульптурну модель, яка стане центром ландшафтної композиції. А для скромного дворика підійдуть фонтани у вигляді малих архітектурних форм: морські раковини, казкові герої, будиночки, горщики та інші аналогічні фігурки.

як зробити фонтанОригінальний фонтан з підручних матеріалів

Але не обов’язково купувати вже готову скульптуру, адже ви також можете спорудити фонтанчик своїми руками. Найпростіший варіант – конструкція з каменів. Щоб її змайструвати, укладіть один на одного великі плоскі камені, електродрилем виконайте отвори в кожному з них і нанизати всі отримані вироби на мідну трубу – саме через неї вода буде надходити до верхівки конструкції. Потім закрийте зазори дрібними камінчиками і обробіть щілини силіконовим герметиком.

Вибираємо локацію

Наступний крок – потрібно визначитися, де саме на ділянці буде розташовуватися фонтан. Щоб спорудження повноцінно виконувало свою естетичну функцію, його не можна встановлювати «де завгодно» – важливо підібрати кращу локацію. І для цього потрібно врахувати кілька нюансів.

  1. По-перше, фонтану не місце на занадто відкритій ділянці, так як під впливом активних сонячних променів вода може почати «цвісти».
  2. По-друге, фонтан не можна розташовувати серед могутніх дерев – їх коріння можуть спровокувати деформацію резервуара і гідроізоляції. До того ж, листя, пух, плоди та насіння дерев будуть постійно забруднювати фонтан.
  3. По-третє, споруда не має перебувати надто близько до будинку, інакше волога з потоком вітру буде потрапляти на його стіни.
  4. По-четверте, небажано розмішати фонтан на відкритому вітрі, щоб його пориви не "зривали» струменя.

місце для фонтану на дачіРозташовуйте фонтан так, щоб його було видно з різних частин ділянки

Таким чином, ідеальна локація для декоративного фонтанчика – легка півтінь в оточенні квітів і невисоких кущів.

Коли виберете місце, приступайте безпосередньо до облаштування фонтану. Воно передбачає поетапне виконання трьох основних груп робіт:

  • підготовка резервуара;
  • монтаж насоса;
  • установка та декорування фонтану.

Готуємо резервуар

Щоб фонтан був міцним і грунтовним, необхідно облаштувати спеціальний резервуар для гідротехнічного устаткування і води. Робиться це в такий спосіб:

  • Вирийте котлован заздалегідь розрахованої глибини і необхідного вам діаметра.

Важливо! Рівень глибини резервуара повинен бути нижче рівня грунту, щоб грунт навколо фонтанної чаші НЕ кортіло і підстава не деформувалося.

  • Насипте на дно отриманої ями тонкий шар піску і ретельно зміцните її бічні стінки цеглою.
  • Застелите внутрішню поверхню котловану щільною поліетиленовою плівкою – вона буде перешкоджати пропуску води.
  • Зафіксуйте плівку по верхньому краю резервуара і обробіть шви морозостійким силіконовим герметиком. Насипте на дно котловану камені, розподіляючи їх по поверхні плівки. Камені не повинні бути гострими, щоб не деформувати плівку.
  • Обладнайте біля котловану невеликий аварійний злив, щоб попередити підвищення рівня води в резервуарі.

простий фонтан своїми рукамиБудівництво фонтану

Встановлюємо насос

Фонтан не зможе працювати без самого головного механізму – насоса. Саме він відповідає за безперервний рух водного потоку. Загальний принцип дії насоса простий: вода викидається через форсунку в резервуар, потім потрапляє в трубопровід, де проходить грубу і тонку очищення, а потім – вже очищена відправляється назад на форсунку.

Якість функціонування фонтану безпосередньо залежить від типу насоса:

  • Погружной – працює за принципом центрифуги і розташовується в центрі фонтанного резервуара під водою. Це дешевий, але надійний прилад, для монтажу якого не потрібні ніякі кріплення – занурений насос досить важкий, тому сам не зрушується з місця. Він підходить для невеликих слабких фонтанчиків.

насос для фонтануСхема: робота насоса для фонтану

  • Поверхневий – більш серйозний тип насоса, який встановлюється не всередині резервуара, а на його краю на поверхні землі. Такий прилад призначений для великих фонтанів зі складною конструкцією.

Трубопровід для насосної системи можна сконструювати з пластикових труб. Саме їх оптимальний діаметр – 16 мм.

Порада. Для того щоб посилити роботу насоса, додатково встановіть напірний резервуар – він гарантуватиме постійний тиск водного потоку.

Декорування фонтану

Після того як головні функціональні елементи встановлені, потрібно подбати про монтаж самого фонтанчика, вірніше його верхній частині. Якщо ви використовуєте вже готові скульптури, то в них повинні бути передбачені спеціальні кріплення для монтажу. А ось саморобний кам’яний фонтанчик найкраще встановлювати на металеві рейки, попередньо укладені зверху резервуара.

Потім приступайте до декорування конструкції. Фонтан можна прикрасити рослинами, різноформатних камінням, глиняними фігурками, мікроскульптури і будь-якими іншими деталями, які здадуться вам доречними на вашій ділянці.

як прикрасити фонтанДекорувати фонтан можна камінням, скульптурами та іншими рослинами

Не забувайте і про такий ефектний інструмент декору, як підсвічування. Це можуть бути підводні світильники, світлові стрічки, плаваючі ліхтарі, наземні лампи – тут ви також необмежені. Але пам’ятайте, що освітлювальні конструкції повинні бути повністю герметичні, а всі їхні контакти – максимально надійно захищені від води, інакше використовувати їх буде небезпечно.

Коли всі роботи завершені, наповнюйте резервуар водою і запускайте фонтан.

Як бачимо, щоб зробити гарний фонтан своїми руками, не потрібно сильно трудитися і витрачати великі гроші. Не відхилятися від інструкції, використовуйте якісні матеріали і не бійтеся експериментувати з декором – дотримуючись ці три простих правила, ви точно отримаєте функціональний фонтан, який буде не один рік радувати ваш погляд і налаштовувати на позитивний лад.

Який фонтан вибрати для дачі: відео

Фонтан на дачі: фото

Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі
Фонтан на дачі