Любителі поплавати в басейні вже давно гідно оцінили всю красу спеціального захисного навісу (павільйону), який не тільки робить процес плавання комфортнішим (особливо в дощовий або прохолодний день), але і спрощує догляд за басейном. Сьогодні ви дізнаєтеся про всі тонкощі створення простого навісу для басейну з полікарбонату своїми руками (додаються креслення, фото і відео інструкція).
Павільйон для басейну: основні різновиди, вибір конструкції
Павільйон для басейну будують далеко не завжди, але з часом дедалі більше власників засвідчуються в необхідності даної конструкції. Навіс вигідно добудовувати за низкою причин:
- Істотно зменшується випаровування води з басейну.
- Зменшується тепловіддача, відповідно, і витрати, а купальний сезон при цьому стає набагато довший.
- У воду не потрапляє різне сміття, що наноситься вітром, а також опади, листя та ін. Це істотно полегшить процес догляду за басейном: очищення буде необхідна куди рідше і з куди меншою кількістю хімічних засобів.
- Підвищиться термін служби басейну, оскільки його дно і стінки будуть надійно захищені від агресивних сонячних променів: світло потраплятиме на них вже в переломленому вигляді.
- Система підведення води буде захищена від впливу низьких температур, відповідно, зменшиться ймовірність її ушкодження.
В цілому, всі різновиди навісів для басейну можна умовно розділити на 2 категорії: стаціонарні і розсувні. Перша зовні схожий на закритим басейнах: конструкція може служити не тільки в якості захисту, але і для повноцінного проведення часу всієї сім’ї. Друга являє собою секційну конструкцію, яка розсувається на кілька частин і тим самим відкривається доступ для сонця.
Розсувний навіс для басейну
При виборі оптимальної форми навісу необхідно виходити переважно з практичних міркувань. Так, наприклад, низькі конструкції ідеально підходять в тому випадку, якщо басейн використовується лише зрідка, а в решту часу простоює. Найчастіше виконує набір простих функцій: захищає від бруду, опадів, сміття. Висота конструкції становить близько 1 м, в деяких випадках – близько 2 м. У таких конструкціях додатково монтують двері.
Високі навіси відрізняються більшою висотою – можуть досягати 3 м. Часто використовуються не тільки в якості захисної конструкції, але і служать відмінним місцем для відпочинку: такий навіс може замінити альтанку або стати відмінною оранжереєю для квітів.
Можна також вибрати відповідну форму для навісу: вони бувають прямокутні, виконані у вигляді літери «П», куполоподібні і, нарешті, неправильної форми (найбільш складний варіант з усіх представлених).
Виготовлення конструкції своїми руками
Процес створення навісу для басейну досить простий. Головне, правильно вибрати матеріали, їх кількість. У нашому випадку мова про полікарбонаті, який часто використовується при створенні теплиць.
Проведення розрахунків та підготовка матеріалів
Конструкції, виконані з полікарбонату, відрізняються високою міцністю, легкістю, доступністю, простотою монтажу та догляду, і при цьому неймовірно естетичний зовнішній вигляд.
Навіс дозволить зберегти чистоту басейну
Зупинимося на найпростішої конструкції, виконаної у формі ангара. Ретельно робимо все виміри і готуємо необхідну кількість полікарбонату. Крім нього нам також знадобиться профільна труба і спеціальні кріплення для полікарбонату. Не забуваємо про набір необхідних інструментів.
Порада. Слід враховувати, що полікарбонатна конструкція, посилена металопластикової опорою, відрізняється досить великою вагою, тому при відсутності облагородженою майданчики біля басейну, доведеться заливати фундамент товщиною не менше півметра.
При створенні фундаменту пам’ятайте також про те, він потребує захисту, тому після застигання бетонної основи не буде зайвим зміцнити його зовнішні сторони міцним практичним матеріалом, наприклад, керамогранітом або якісної керамічною плиткою. Таке облицювання не тільки згладить всі нерівності, а й додасть ділянці естетичності.
Збірка і монтаж конструкції
Далі представлена покрокова інструкція по створенню простого полікарбонатного навісу для басейну:
- Збираємо підставу. Для цього формуємо з профільної труби прямокутник. Встановлюємо отриману конструкцію на попередньо залитий бетоном фундамент.
- Приступаємо до створення арок. Використовуємо трубогиб для згинання труби. Або можна розділити трубу на невеликі сегменти і зігнути їх по краях вручну, а надрізи залатати за допомогою зварювання (правда, цей процес не відрізняється простотою).
- Приступаємо до монтажу арок: необхідно лише встановити їх акуратно встик до труби-основи і приварити.
Порада. При монтажі арок слід ретельно дотримуватися крок – він повинен чітко відповідати ширині полікарбонатного листа. В іншому випадку конструкція може покоситися.
- Для посилення жорсткості конструкції арки акуратно пов’язуємо горизонтальними перемичками.
- Останній крок – обшивка. Полікарбонатні листи акуратно прикладаються зверху на підготовлені арки, потім кріпляться до них спеціальними саморізами.
Навіс для басейну з полікарбонату
Після закінчення монтажних робіт важливо також забезпечити герметичність полікарбонатних секцій. Можна скористатися або спеціальної будівельної стрічкою, або прозорим герметиком, що містить в своєму складі речовини, що перешкоджають поширенню грибка.
Порада. Незважаючи на те що полікарбонат вважається матеріалом міцним і практичним, необхідно ретельно стежити за його станом в зимовий період. Особливо, це стосується жителів тих регіонів, де випадає велика кількість опадів в зимовий період. Так, при накопиченні снігу слід періодично його чистити.
Ось і всі нюанси, які необхідно знати для створення якісного навісу для басейну. Як ви могли переконатися, досить лише трохи терпіння, уважності і старанності для того, щоб створити свій власний куточок затишку та релаксу. Успіхів!