Дівочий виноград можна назвати відомим і доступним для всіх способом оформлення ландшафтного дизайну. Способів його розмноження існує кілька, серед яких найбільш поширений розмноження дівочого винограду живцями. Цей спосіб відомий виноградарям, він зручний, адже до цього способу можна приступити в будь-який час року.
Розмноження живцями восени – кращий спосіб
Способи розмноження дівочого винограду
Способів розмноження виду багато, можна скористатися одним з них, використовуючи рекомендовані методи. Способи розмноження:
- Розмноження відведеннями.
- Розмноження насінням.
- Розмноження кореневими паростками.
- Розмноження живцями.
Розведення винограду насінням виступає дорогим і копіткою працею, але догляд за цією рослиною можна назвати дуже трудомістким процесом. Якщо звертатися до розмноження за рахунок відводків, цей спосіб виступає кращим, особливо якщо рослина буде заражене, і дозволяє максимально швидко і ефективно позбутися від шкідника чи хвороби.
Ще одним способом розведення винограду слід назвати розмноження за допомогою кореневих нащадків. Цей спосіб можна назвати найпростішим, адже кореневі нащадки самостійно з’являються і вкорінюються в землі. Все, що вам потрібно зробити, це отримати їх з землі, що здійснюється дуже просто, без труднощів, і пересадити для повноцінного зростання. Після того як кореневі нащадки стануть повноцінними саджанцями, викопуйте ями, заповніть їх корисної і здорової землею з перегноєм, а після підготовки землі висаджуйте і самі рослини.
Розмноження дівочого винограду відводками.
Зверніть увагу, що до цього процесу можна приступити як навесні, так і восени.
Незалежним від пори року можна назвати і останній спосіб – розведення дівочого винограду за допомогою живців. Потрібно визнати цей спосіб кілька трудомістким, але результативним і абсолютно незалежним від погодних умов. Просто виберіть відповідний навесні або восени день, і наповніть свою присадибну ділянку ще більшою кількістю зелені, яка з настанням осені покривається багрянцем.
Чому дівочий виноград повинен бути на кожному дачній ділянці?
Прикраса своєї присадибної ділянки тими ж способами, які використовують більшість власників заміських будинків і дачних ділянок, не є добре. Потрібно згадати, що знамениті висячі сади Семіраміди, які виступають одним з семи чудес світу, відтворюються саме завдяки дівочому винограду. Цей спосіб декорування є одним з найбільш вигідних і зручних, так як розведення винограду не варто занадто великих грошей, а догляд потрібен мінімальний.
Чудовий паркан з дівочим виноградом
Вперше про висячі сади Семіраміди, ассірійської цариці, стало відомо в дев’ятому столітті до нашої ери. Вони існували в реальності, і існують історичні свідчення, що доводять цей факт. Які саме рослини використовувалися тоді, за тридцять століть до нашої появи, визначити складно, але відтворити на своїй ділянці це чудо світу можна, це не зажадає у вас зусиль, і не займе багато часу.
З держака можна виростити чудовий бонсай
Заготівля живців і догляд за ними
Розмноження винограду живцями можна здійснювати і навесні, і восени. Головним правилом буде не стільки вибір правильного пори року, скільки вибір правильних живців і догляд за ними.
Виноградну гілку потрібно нарізати на живці, товщина яких повинна бути не більше товщини олівця.
Зверніть увагу на саму гілочку, яка повинна бути ідеально чистою, без слідів гнилі, цвілі та інших заражень. Краще вибирати ті гілочки, на яких сформувалося багато нирок, щоб потім, після нарізки, на кожному черешку залишалися 4-5 зелених нирок.
Зрізання живців для розмноження
На відміну від тривалого процесу вирощування живців винограду будь-якого сорту, а потім наступних процесів знезараження та відмочування живці дівочого винограду можна відразу посадити в землю.
Зверніть увагу, що ділянка землі, на якому ви плануєте розмістити живці, повинен бути рясно политий. Навесні слід поливати живці якомога частіше, а ось в осінню пору року ви можете робити це так часто. Якщо ваші живці будуть рости в літню пору року на сонці, спорудити огорожу, яка змогла б вкривати живці від прямих сонячних променів.
Укорінення на розсаду в стаканчику
Вибір місця і часу для посадки
Сезон для здійснення посадки не має абсолютно ніякого значення. Ви можете здійснити посадку як восени, так і в весняну пору року, і живці однаково добре приживуться в будь-який сезон.
Фахівці стверджують, що найкращий час для посадки саме осінь, вересень або жовтень, коли на вулиці ще коштує відносно тепла й приємна погода.
Укорінення живців у воді
З місцем для посадки не повинно виникнути проблем, так як дівочий виноград не вибагливий до вибору грунту. Він однаково добре росте і на північній, і на південній стороні, але зверніть увагу, що вибір сторони і кількість сонця впливає на забарвлення дівочого винограду. Виноград, який буде розміщений на північній стороні, залишиться зеленим навіть пізньої осені. А якщо ви посадите живці на південній стороні, він зможе поміняти колір, ягоди будуть з бордовим відтінком.
Корінці на держаку дівочого винограду
Вибір грунту для посадки живців
Як і місце, а також час посадки живців, ніяких особливо строгих правил вибору ґрунту і її підготовки немає. Ви можете висадити живці і в звичайну, нічим не удобрений грунт, а живці все одно зможуть взятися і радувати вас своїм зростанням і розвитком. Але, якщо ви хочете отримати здорове рослина, то важливо взяти до уваги ряд правил. За тиждень до посадки живців ділянку землі, на якому ви збираєтеся розмістити живці, потрібно перекопати.
Після цього розкопати яму глибиною 60 см, заповніть її дренажем, в якості якого може виступити бита цегла.
Посадкова яма не повинна бути великою
Після цього засипте шар звичайного піску, який повинен скласти 20 см. Зверху засипте землю, що повинна складатися з компосту, піску і листової землі. Ви можете придбати землю в спеціалізованому магазині, але навіть сформована власними руками суміш прекрасно підійде для настільки невибагливої рослини і дозволить вам заощадити гроші.
Догляд за живцями
Для нормального росту і розвитку живців досить лише обрізати зайві пагони, які будуть з’являтися у великій кількості при дотриманні всіх рекомендацій фахівців. У весняну пору року видаліть старі пагони, які можуть заподіяти шкоду новим, молодим, а також внесіть азотне добриво для поліпшення стану рослини. У літній сезон не забувайте рихлити ґрунт, а також здійснювати прополку з метою недопущення появи рослин і паразитів і ущільнення грунту.
Школка для живців -пересажівать можна навесні
А ось полив за все літо можна здійснити чотири рази, щоб не зволожити сильно грунт і рослина.
У зимову пору року дівочий виноград годі й вкривати. Це допоможе сплячих бруньках швидше прокинутися і почати свій розвиток. Навіть в найсуворішу зиму ви можете не забезпечувати укриття паросткам і рослині, і це піде йому тільки на користь.