Період дозрівання вишні в середній смузі

Середня смуга – регіон, обмежений Ленінградської і Вологодської областями на півночі, Саратовської і Бєлгородської на півдні, Поволжьем на сході і Білоруссю на заході, до складу середньої смуги входить Підмосков’ї.коли встигає вишня в середній смузі

Опис клімату

Клімат середньої смуги характеризується теплим, посушливим літом, восени з рясними опадами, суворою зимою і частими березневими заморозками, тому, купуючи молоді дерева для саду, необхідно приділити увагу таким критеріям:

  • коли встигає вишня в середній смузі;
  • переносимість заморозків;
  • імунітет до бактеріальних і грибкових захворювань;
  • висота дерева;
  • спосіб запилення;
  • смакові характеристики;
  • особливості розмноження.

Плодоношення

Перші плоди ранньостиглих дерев можна збирати в перші 2 тижні червня, середньостиглих – в кінці липня, пізньостиглих – в серпні. Перший урожай вишні з’являється на 4-5 рік життя дерева, але існують скороплідні сорти, перший урожай з яких можна отримати на 2 році життя.

Скороплідністю відрізняються кустообразно сорти, але їх врожайність значно нижче, ніж у деревовидних, тому, щоб прискорити плодоношення і його обсяг, активно використовують прищеплення. Прищеплена саджанці дають хороший урожай вже на 3 рік.

Морозостійкість

Необхідні показники зимостійкості в такому кліматі значно вище звичайних. Весняні нічні заморозки можуть спостерігатися тут до останніх тижнів травня, які можуть стати причиною загибелі нирок, квітів, молодого листя, пагонів.

коли встигає вишня в середній смузі

Культура сприйнятлива до різких змін температурного режиму. Дозрілі нирки виявляються в зоні ризику при показниках температури нижче 0 ° C, тому при виборі сорту культури загострюйте увагу на показниках морозостійкості бруньок.

Щоб захистити ваше дерево від заморозків, відкопайте сніг в пристовбурних кіл і укрийте його сіном. Такі дії допоможуть вам відкласти процес цвітіння до більш сприятливої ​​погоди.

Стійкість до захворювань

Клімат середньої смуги сприяє розвитку коккомікоза і плодової гнилі. При виборі саджанця враховуйте показники імунітету культури.

Висота дерева

Для вирощування в середній зоні підійдуть дерева будь-яких розмірів, але важливо пам’ятати: чим нижче дерево, тим простіше його вберегти від морозів, тому найоптимальніші – низькорослі екземпляри, висота яких не перевищує 3 м.

Запилення

Грунтуючись на техніці запилення, виділяють 3 різновиди культури.

  1. Самоплодние. Не має потреби в запилюють сортах. Здатні сформувати до 60% плодів за допомогою власної пилку.
  2. Самобесплодние. Обов’язкова умова для формування зав’язей – тісне сусідство з перехресно-запилюють сортами. При самозапилення формується не більше 3% зав’язей.
  3. Частково самоплодние. 30% плодів при самозапилення. Додаткове запилення придатними сортами значно підвищує показники врожайності.

коли встигає вишня в середній смузі

Кращі для вирощування в цій зоні підвиди першого і третього типу – при висадці суміщуються сортів ви значно підвищите показники врожайності.

Спосіб розмноження

Вишні розмножують за допомогою щеплень і пагонів придаткових нирок. Особливість корнесобственной вишні – це здатність відновитися після промерзання крони.

Для гарантії збереження саду в умовах нестійкого клімату рекомендується мати як щеплені, так і порослеві пагони. Чим північніше місцезнаходження, тим вище необхідність в наявності кореневласних дерев.

Відповідні сорти

Існує безліч сортів, що славляться стійкістю і смаковими якостями.

Зверніть увагу на 10 найбільш підходящих сортів для вирощування в холодному кліматі.

  1. Волоть Волзька. Висота сорти 3,5-4 м. Період плодоношення – середина серпня. Існує необхідність в запиленні Самоплодность деревами: Уральська Рубінова, Зірочка.
  2. Болотовскому – низькоросла дерево, висота не більше 2-х м. Рясність врожаю – до 10 кг з дерева. Урожай – кінець липня. Зимостійкість – висока.
  3. Володимирська – старовинний вигляд. Невелика врожайність. Сорт перехресно запилюються, відповідні запилювачі – Растунья, Василівка. Розмноження за допомогою кореневої порослі або щеплень. Морозопереносімость – середня.
  4. Волжанка – кустообразно сорт, висота в межах 2 м. Самобесплодни рослина, оптимальні запилювачі – Щедра, Маяк. Стійкість до морозів – висока, коренева система сильна, після промерзання швидко відновлюється. Імунітет до коккомикозу низький.
  5. Любская – відмінно приживається в умовах європейської смуги Росії. Пізньостигла, ягоди великі і солодкі. Стійкість до негативних температур середня.
  6. Ніжність – врожайність середня, збір врожаю – кінець липня-початок серпня. Самобезплідний сорт, підходить будь-який запильник. Висока стійкість до кліматичних змін.
  7. Полум’яна – дерево з широкою кроною, ягоди – кисло-солодкі. Морозостійкість – чудова. Самобезплідний сорт, запилювачі: Щедра, Маяк. Урожайність – кінець липня.
  8. Уральський Стандарт. Урожай – кінець липня. Вимагає запилювачів. Переносимість морозів висока.
  9. Рубінова Уральська – плоди солодкі, висока морозостійкість. Дозріває під кінець літа. Відповідні запилювачі – Алатарская, Зірка. Сорт популярний в Поволжі.
  10. Щедрість. Самоплодовий сорт. Морозостійкість висока. Плодоношення випадає на середину серпня. Плоди найсолодші, пружні.

Особливості вирощування вишні

Вишневі дерева невибагливі, але для отримання здорового примірника і рясного врожаю необхідно дотримуватись певних рекомендацій.

Посадка

Оптимальний термін для посадки – перша половина квітня. Середня смуга славиться різноманітністю грунтів, тому перевірте активні складові грунту. Підвищені показники кислотності і щільності землі чинять негативний вплив на розвиток і щедрість плодоношення дерева. Перед посадочними роботами внесіть в грунт пісок, золу або доломітове борошно.

Грунтуючись на властивостях землі, рекомендується з періодичністю в 2 роки понижати грунт. Для цього використовується зола: фосфор і калій в її складі активно засвоюються кореневою системою дерева і забезпечують постійний приплив мінеральних речовин.

Оптимальний рівень підземних вод – 2 м. Скупчення вологи негативно впливає на дерево і може послужити причиною гноїння коренів і зупинки зростання культури. При наявності підземних вод, джерел висаджувати дерево потрібно на пагорбах.

Схема посадки:

  • глибина – 50 см;
  • ширина – 70 см;
  • відстань між рядами 4-5 м.

Для поліпшення показників врожайності вишні рекомендується уникати тісного контакту з сливовими, яблунями та грушами. Ці культури чинять негативний вплив на процес запилення.

Зрошення

Вишня – дерево, стійке до тривалих періодів посухи. В усталених кліматичних умовах полив потрібно в період цвітіння і дозрівання плодів в обсязі 5 відер. Останнє зрошення в сезоні проводиться після листопаду для створення оптимальних умов зимівлі.

Формування крони

Обрізка проводиться щорічно навесні і восени. Позбавляються від засохлих гілок і пагонів, вкорочують гілки довше 50 см. Осіння обрізка проводиться в жовтні до настання сильних морозів, навесні – в кінці березня-початку квітня.

Важливо: перемерзлі взимку гілки обрізаються після того, як розпустяться бруньки.

Профілактика захворювань

Незважаючи на імунітет культури, несприятливі погодні умови можуть призвести до зараження. У профілактичних цілях рекомендується щорічно проводити обробки розчином мідного купоросу і ретельно оглядати дерево на наявність пошкоджень стовбура, гілок і кореневої системи. При їх наявності змастіть ранки садовим варом. Обробка препаратами проводиться до початку цвітіння і в кінці робіт зі збору врожаю.

Збір врожаю

Рекомендації зі збору плодів:

  • спочатку знімають ягоди яскраво-червоного кольору: якщо пропустити момент дозрівання, вони будуть з’їдені птахами або гризунами;
  • починайте збір на сонячній стороні дерева: там дозрівання ягід відбувається значно швидше;
  • відокремлювати плоди від держака потрібно з особливою обережністю, щоб запобігти тисняві ніжних ягід;
  • складати зібраний урожай також потрібно акуратно, щоб не пошкодити його;
  • збір врожаю проводиться в кілька етапів, а не за один раз.

коли встигає вишня в середній смузі

Висновок

Вишня – фруктове дерево, яке користується великим попитом у садівників. Щоб успішно виростити культуру з багатою врожайністю, суворо дотримуйтесь рекомендацій щодо посадки та догляду. При виборі саджанця звертайте увагу на його стійкість до вашого клімату.