Вирощування вишні Надія

На території Російської Федерації вирощується велика кількість плодових дерев, але однією з найпопулярніших є вишня Надія. До її достоїнств відносять приємні смакові якості, стійкість до заморозків і універсальність використання.

вишня Надія

Вишня Надія стійка до заморозків

Основні характеристики

Опис вказує на те, що сорт вишневого дерева Надія була отримана після того, як російські селекціонери запилюючи вишню Гриот і черешню різновиди Лікерна. На початку 1990-х років цю культуру включили до Державного реєстру Російської Федерації. Вона ідеально підходить для посадки в південній і центральній областях країни.

Опис вказує на те, що сорт вишні Надія не має стійкість до заморозків, тому посадка повинна проводитися в теплих регіонах країни. Якщо ви вирішили висаджувати цю культуру в північних регіонах, то доведеться щорічно мульчувати грунт, щоб захистити коріння від сильних морозів.

Особливістю цього різновиду є те, що вона Самоплодность. Чи не доведеться поруч з нею висаджувати запилювачі, щоб збільшити показники врожайності. Плодоносити рослина починає на 3 рік після посадки. Збирають урожай вже на початку липня.

Особливості рослини

Дерева сорту вишні Надія виростають до 5 м у висоту. Крона пірамідальна, густа. Вона захищає плоди від надмірного палючого сонця, яке негативно відбивається на стані ягід: призводить до перезрівання.

Кора дерева характеризується сіро-коричневим кольором. Шорсткість кори висока, тому через кілька років після посадки, вона починає відшаровуватися.

З опису листя відзначаються такі особливості:

  • овальна довгаста форма;
  • відтінок – темно-зелений;
  • рясний восковий наліт;
  • дрібні смуги ніжно-жовтого відтінку;
  • є невеликі зубчасті ділянки по краях листа.

Дерево має багато білих суцвіть, які складаються з 7 квіток. Їх структура складається з 25 тичинок і 20 пестиков. Пагони великі і досягають 40 см в довжину.

Особливості плода

Ягоди вишні Надія характеризуються такими параметрами:

  • середня вага ягоди становить 6 г, а довжина 2 см;
  • форма округла, трохи плеската;
  • шкірка насиченого бордового відтінку;
  • м’якоть яскравого кремового кольору;
  • з кожного дерева садівники збирають до 16 кг продукції високої якості.

М’якоть характеризується соковитістю. За рахунок щільної шкірки плоди рідко розтріскуються. Смак кисло-солодкий. Підходить продукція цього сорту для універсального використання.

Правила вирощування і посадки

Сорт Надія потребує великої кількості тепла і сонця, тому місце посадки повинно розташовуватися на підвищених ділянках, які добре освітлюються. Найкраще проводити посадку поблизу будівель або огорож, щоб захистити кущі від протягів.

Мінімальна глибина грунтових вод повинна становити 3 м. Якщо глибина трохи менше, то обов’язково всередину посадкової лунки потрібно встановити дренажну систему. Для цього краще застосовувати щебінь або тирсу дерева.

Грунти повинні бути родючими, тому після копання садової ділянки на кожен кв. м. вносять по 10 кг перегною. Ідеально проводити посадку в суглинні грунту з лужним середовищем. При високій кислотності грунту потрібно негайне вапнування ділянки.

Перекопувати ділянку прийнято восени, а посадка проводиться на початку квітня, коли грунт достатньо прогріється після сильних морозів. Висаджувати молоді дерева потрібно до того, як почнуть з’являтися перші бруньки.

Яма для вишні

Вишню рекомендується садити в родючий грунт

При виборі саджанця віддавайте перевагу таким, вік яких становить 1 або 2 роки. Коріння посадкового матеріалу повинні бути розвиненими, без дефектів або хвороб.

Навесні всередину лунки поміщають щеплений саджанець і щільно присипають його коріння верхнім шаром грунту (він залишається після викопування лунки). Рослина поливають теплою водою об’ємом в 20 л. Дистанція між саджанцями має становити 3 м.

Основні заходи по догляду

Догляд за вишнею Надія нескладний. Підживлення здійснюються лише 2 рази за сезон, починаючи з 2 року після посадки.

  1. Навесні підгодовують рослини нітратом калію (20 г на 4 л води).
  2. Восени використовують розчин суперфосфату (50 г на 5 л води) і мульчують грунт. Такі заходи допомагають захистити рослину від заморозків. На кожен кущ має припадати по 20 л добрив.

Поливають кущі з інтервалом в 10 днів. Оптимальний обсяг води, що припадає на кожен кущ, становить 20 л. Після поливних робіт, через 3-5 днів, необхідне розпушування землі і видалення бур’янів. Це дозволить збільшити кількість вологи і повітря всередині землі.

Обрізка проводиться тільки в тому випадку, якщо садівник зауважує хворі або сухі гілки на кроні. Місця обрізки повинні оброблятися садовим варом.

Паразити і захворювання

З основних захворювань, якими уражається сорт Надія, виділяють оливкову плямистість, борошнисту росу, антракноз і Моніліоз.

Позбутися від оливкової плямистості та борошнистої роси допомагає обробка розчином мідного купоросу (20 г на 10 л води). У боротьбі проти антракнозу доцільно застосовувати розчин марганцю (40 г на 10 л води).

Позбутися від моніліозу допомагають регулярні обприскування колоїдної сіллю (20 г на 5 л води).

Якщо з’явилися на поверхні дерева кліщі або блішки, то боротися з ними допоможе розчин кайенского перцю (30 г на 10 л води). Від попелиці ефективним засобом є «оксихом» (80 г на 10 л води) або бордосская рідина (20 г на 5 л води).

антракноз

антракноз вишні

Висновок

Смачна вишня Надія – це дюк, т. Е. Це гібрид, отриманий в результаті схрещування черешні і вишні. Цей різновид за рахунок великого числа позитивних якостей в своєму описі, заслужила визнання в усьому світі.