Гарденія домашня Жасминова: як правильно доглядати за кімнатною рослиною

гарденія Жасминова кімнатнаУ числі кімнатних рослин, які здатні по-особливому прикрасити домашню обстановку, почесне місце займає гарденія. Це соковитий зелений кущик з ніжними квітами. Жасминова різновид рослини найбільш невимоглива в своєму сімействі до відходу і умов утримання. Квітникарі дають рекомендації з фото і відео інструкціями, як виростити гарденії.

Опис і особливості жасминової гарденії

Батьківщиною дикорослих гарденій є Східна та Південно-Східна Азія. З кліматичних особливостей цих регіонів можна робити висновки про звичаї і перевагах квітки навіть під час життя в квартирі. Жасминова гарденія, по суті, – єдиний одомашнений і перевірений у вітчизняних умовах вид з приблизно 250. Рослина легко стає елементом більшості інтер’єрів, підкуповуючи своєю ніжністю і вишуканістю. Характеристики:

  • виростає невисоким кущиком до 45-50 см;
  • листя – довгі, блискучі, насичено-зеленого кольору;
  • цвітіння – рясне, з середини літа до середини осені;
  • квіти – білі, махрові, з незвичайним і приємним ароматом, зовні нагадують троянди.

Увага! Якщо вам зробили приємний сюрприз і несподівано подарували цю квітку, негайно і активно починайте догляд за ним. Через зміну атмосфери, середньодобової температури і вологості, режиму поливу рослина просто може загинути.

Популярні сорти жасминової гарденії і основи догляду за ними

Жасминова різновид гарденії об’єднує кілька сортів. Наприклад, Flore Pleno утворює особливо красиві подвійні махрові квіти. Variegata незвичайний забарвленням свого листя: вони покриті строкатими переливами від яскраво-зеленого до кремового відтінку. Radicans Variegata – його карликовий аналог, з більш чітким малюнком на листі. Сорт First Love цвіте навесні раніше інших гарденій.

гарденія Жасминова кімнатнаСорт Flore Pleno

У вирощуванні цієї квітки важливо дотримуватися двох ключових аспектів:

  1. Рослина любить велика кількість вологи, тепла і світла.
  2. Гарденія не сприймає перестановки. Категорично не можна рухати квітка з місця на місце, чергувати рясний полив з посушливими періодами. Також припиняйте різкі перепади температури, що можуть виникнути в холодну пору через відкриття вікна і т.п.

Які умови потрібні жасминової гарденії

Гарне освітлення для гарденії – це рясний світло протягом дня. Однак бережіть рослину від прямих полуденних променів сонця влітку. Краще розміщувати квітка на західному або східному підвіконнях, де він не отримає опік в середині дня. Затінення деревами або будівлями теж небажано. Один раз за сезон, перед зимою, жасминову гарденії можна переставити на південну сторону. Навесні поверніть рослина на колишнє місце.

Увага! При пересуванні, перестановці або навіть повороті горщика з гарденією саме зміна режиму освітленості стає для неї катастрофою. Ні в якому разі не можна цього робити в період освіти і зростання бутонів. Стресова ситуація спровокує скидання розкрилися квітів.

Гарденія не любить сухий атмосфери – рослина уповільнює або припиняє розвиток. Якщо вологість знижується під час утворення бутонів, то гарденія втратить їх частина і ризикує взагалі не зацвісти. Щоб уникнути різких коливань вологості, квітникарі рекомендують поставити горщик з рослиною в піддон з зволоженим мохом або керамзитом. Днище квіткового контейнеру не повинен стикатися з водою. Також вологість можна підвищити обприскуванням кущика. Тільки не потрапте краплями на бутони або розкриваються квіти.

гарденія Жасминова кімнатнаГарденія любить високу вологість

Оптимальний температурний режим для жасминової гарденії:

  • під час активного росту, навесні і влітку – в межах + 22 … 24 ° С;
  • взимку в період спокою – близько + 18 … 20 ° С;
  • під час дозрівання бутонів благотворно діє режим + 18 ° С в повітрі, + 20 … 22 ° С в грунті.

Увага! Тепловий мінімум рослини становить + 16 ° С. Перепади температур під час формування квітів також спровокують їх втрату.

Як правильно організувати полив, підживлення і обрізку жасминової гарденії

Основне правило поливу квітки – земля в горщику не повинна висихати. Однак заливати гарденії до застою води в коренях також шкідливо:

  1. У період активності квітки поливайте його рясно. Вода повинна бути м’якою і злегка теплій. Добре діє зрошення кип’яченої або фільтрованої водою.
  2. Взимку рекомендації з поливу ті ж, крім інтенсивності – води потрібно менше, але грунт все одно повинна зберігати вологість.

З початку весни до серпня гарденії потрібна рідка підгодівля. Застосовуйте спеціальне добриво для квітучих кімнатних культур 1 раз в 2 тижні. Флористи радять урізати дозу, яка рекомендована інструкцією, вдвічі. Після завершення цвітіння рослині обов’язково потрібно обрізка:

гарденія Жасминова кімнатнаГарденія добре реагує на обрізку

  1. Укоротите пагони наполовину або на 2/3.
  2. Проведіть прищіпку верхівок нових пагонів, щоб активізувати поява бічних відростків. Це дасть більше кольорів в новому сезоні. Процедуру зазвичай проводять в кінці зими.

Обрізані живці придатні для розмноження. Укоренити їх у зволоженою і теплою грунті. Щоб допомогти паросткам, використовуйте препарати-стимулятори. Після цього накрийте рослина плівкою. Процес укорінення досить довгий. Коли держак піде в зростання і досягне 15 см, його верхівку також потрібно прищипнуть.

Догляд за гарденією в домашніх умовах непростий. Нагородою за працю для вас стане пишний, всипаний красивими квітами кущ на підвіконні.

Гарденія жасминовидная: відео