Сорт «Полка» – полуниця з карамельним смаком

полуниця полкуДо середини літа у багатьох городників на грядці дозріває полуниця. Сорт «Полка» – не виняток. Судячи з опису, у цій полуниці досить середні показники врожайності, тому серед великих фермерів цей сорт здає позиції під натиском селекційних новинок. Але ось садівники-любителі вже багато років садять «Полку» і не збираються відмовлятися від неї. Відгуки свідчать, що головна перевага цього сорту – карамельний смак ягід. Та й на фото ця полуниця виглядає дійсно апетитно.

Опис сорту «Полка»

Офіційна назва цього сорту – «Fragaria Polka». 40 років тому його вивели голландські селекціонери, коли схрестили сорти «Sivetta» і «Unduka». З тих пір ця полуниця з Нідерландів широко поширилася і в інших країнах. У тому числі її вирощують в Прибалтиці, Україні, Білорусі та Середній смузі Російської Федерації.

Кущ «Полиці» густий, але невисокий. У висоту він сягає 12 см, але виглядає досить потужним. Листя на кущі яскравого зеленого кольору, зморшкуватість середня. Квітконоси ростуть поруч із листям, але коли визрівають плоди, вони схиляються до землі. Усов на кущах багато, ними полуницю легко розмножувати.

полуниця полкуПолуниця сорти Полка має незвичайний карамельний смак

Ягоди сорту «Полка» за формою нагадують конус з тупим кінцем. Їх шкірка блискуча, темно-червоного кольору. М’якоть полуниці світла, дуже солодка з присмаком карамелі і без будь-яких пустот і порожнин. Перший урожай порадує вагою ягід, який може досягати 60 м Наступні – до 30 м Дозрівання ягід починається від чашолистка.

Увага! На 3 рік сорт втрачає свою продуктивність, ягоди стають маленькими і несмачними, тому кущі слід повністю оновити.

Плюси і мінуси полуниці «Полка»

Тим городникам, які ще не випробували сорт «Fragaria Polka» на своїй грядці, слід ознайомитися з її достоїнствами і недоліками.

Плюси сорту:

  • має високу продуктивність;
  • сорт стійкий до грибкових та інших захворювань;
  • плоди дозрівають одночасно;
  • ягоди дуже солодкі;
  • полуниця сорту «Полка» добре зберігається і транспортується.

Мінуси сорту:

  • погано переносить загущення;
  • вимагає повного оновлення через 2 роки;
  • вимагає посиленого поливу під час посухи, в іншому випадку ягоди втрачають свій карамельний смак;
  • при температурі нижче -15 ° C грядки з полуницею «Полка» слід накривати агроволокном.

Агротехніка сорти

Догляд за полуницею сорту «Fragaria Polka» полягає в наступному:

  1. Садити ягоди цього сорту радять в серпні. Крайній термін – початок вересня. Це час добре тим, що воно вже не загрожує сильною спекою.
  2. Відстань між паростками має бути близько 35 см, так як цей сорт негативно реагує на скупченість саджанців. полуниця полкуЯгоди сорту Полка
  3. Навесні слід проводити першу підгодівлю. Для цього знадобляться мінеральні добрива. Також можна використовувати водний настій коров’яку.
  4. Коли на кущах зав’яжуться бутони, а потім почнуть визрівати ягоди, рослинам потрібно багато калію. Тому для підгодівлі потрібно буде використовувати калійну селітру. Підійдуть також курячий послід або деревна зола.
  5. Що стосується поливу, кращий варіант – крапельне зрошення. Якщо такого немає, полив слід починати вже в середині квітня. Зрошення проводять щотижня аж до серпня. В кінці літа полив скорочують в 2 рази.
  6. Поливати полуницю цього сорту слід ввечері, бажано після заходу і тільки теплою водою.

Підготовка полуниці до зимівлі

Окрема тема – це підготовка паростків сорти «Полка» до зимового періоду. До холодів полуниця нарощує об’ємні листя, які і будуть першою природним захистом нирок в разі сильних морозів.

Сніжна зима – ідеальні умови для «Полиці». Так як саме сніговий покрив – кращий теплоізолятор, який не дає грунту сильно промерзати. Якщо ж взимку снігу мало, грядки з полуницею слід вкривати. В цьому випадку накривати «Полку» слід соснової хвоєю. З одного боку, вона збереже тепло землі, а з іншого – пропустить повітря і не дасть коріння випріває.

Порада. Щоб поліпшити повітропроникність хвої, слід додати до гілок сосни гілочки малини.

Полуниця «Полка» по праву може називатися одним з найкращих десертів. Її можна їсти без цукру і вершків, адже вона сама по собі дуже солодка і м’яка. І хоча сьогодні є сорти з більш високою врожайністю, «Полка» як і раніше заслуговує того, щоб посадити його на своїй присадибній ділянці.

Сорт полуниці Полка: відео