Керамічна плитка для ванної – робимо правильний вибір

Керамічна плитка для ванної

Керамічна плитка для ванної – відмінний матеріал для укладки для стін, підлоги і навіть стелі. Головне, підібрати потрібний тип та вид оздоблювального матеріалу. Те, що добре прикрашає стіни, може категорично не підійти для підлоги. А ось з плиткою для підлоги справи цікавіші.

Найкраща керамічна плитка для ванної — критерії вибору

Плануючи придбати керамічну алитку в магазині https://leoceramika.com/ru/, обміркуйте те, що зрештою має вийти. Пам’ятайте, плитка буде основним тлом. Тому її варто вибирати виходячи із завдань, які вона вирішуватиме і тієї поверхні, де вона буде укладена.

Кераміку умовно поділимо на два види – підлогову та настінну. На упаковці ці два види плитки позначаються значком ступні чи долоні. Вважається, що плитка для підлоги більш міцна, зносостійка і довговічна. І універсальніша, адже її можна укладати на стіни, на відміну від настінної.

Вимоги до будь-якої керамічної плитки, які потрібно враховувати під час вибору:

  • Стійкість до підвищеної вологості — зверніть увагу, щоб на упаковці не було маркувань AIII та BIII. Таку плитку не рекомендують для робіт у ванній кімнаті. Краще брати матеріал із одиничним індексом.
  • Стійкість до сильної побутової хімії – тут шукайте літери АА, що свідчать про максимальний захист плитки від агресивних речовин.
  • Зносостійкість – позначаються абревіатурою PEI, вибір зупиніть на матеріали з класом 2 і вище.
  • Коефіцієнт тертя на мокрій поверхні — цей показник особливо важливий для плитки для підлоги. Він повинен дорівнювати або вище 9.

В іншому вони можуть мати докорінно суперечливі характеристики.

Керамічна плитка для ванної кімнати – вибираємо дизайн

Ефект від глянсової або матової поверхні докорінно різний. Так, певна дзеркальність може розсунути простір. Глянцеву кераміку легко чистити. Вона ефектно виглядає на стінах. А ось матова поверхня більше нагадує природний матеріал. Має неслизьке покриття, яке ідеально лягає на підлогу.

Оздоблення з яскраво вираженим рельєфом також через свою фактуру ковзає менше. І тому її не рекомендують укладати на стіни (краще на підлогу). Замучитеся відтирати.

Розмір плитки також відіграє важливу роль. Що більше приміщення, то більший розмір, який можна підібрати для кімнати. Але, зовсім маленька кераміка у ванну з маленькими габаритами теж не найкраще рішення. Зазвичай використовують середній розмір підлоги 30х30см для стін 23х30см.

Також класичним поєднанням є підбір різнорозмірних плиток для підлоги та стін. Де на підлогу укладається матеріал більшого розміру.

Щоб створити потрібну геометрію в кімнаті, використовуються незвичайні способи укладання, наприклад по діагоналі або розміщуючи «ялинку» на підлозі. Таке укладання здатне додати обсягу в невеликому просторі. Ще чудово піднімають стелю прямі лінії – зробити їх можна, викладаючи прямокутну плитку довгою стороною догори.

Для маленьких просторів підійде світле оздоблення. Вдало впишеться акцентне панно. Глянцева керамічна плитка для ванної темних відтінків абсолютно непрактична у побуті, купити її можна лише тоді, коли є потреба у щоденному прибиранні. На ній швидко з’являються краплі води, мильні плями та інші забруднення.