Абрикос сорту Червонощокий: опис, особливості вирощування

сорту абрикосАбрикос Червонощокий – один з тих сортів, які при правильному, і, головне, нескладному догляді здивують навіть досвідченого садівника. Він досить невибагливий і дає щедрі врожаї неймовірно рано. Важливо лише дотримуватися простих правил. Далі вашій увазі докладний опис сорту, відгуки садівників, зимостійкість (додаються фото і інструкція).

Червонощокий: опис сорту, кращі різновиди

Хоча Червонощокий абрикос був виведений лише півстоліття тому, достеменно невідомо про те, ким він був селекціоновані. Дерево виростає досить великим і міцним з добре розвиненими довгими гілками, яким не страшний навіть сильний вітер. Тривалість життя рослини може досягати 45-50 років.

Плоди абрикоса не відрізняються великими розмірами: один важить 50-60 р Мають округлу симетричну форму. Забарвлення плодів жовтувато-оранжевий з характерним для сорту червонуватим «черевцем». М’якоть дуже ніжна, в міру соковита, солодка.

Завдяки своїм унікальним характеристикам сорт був використаний в якості основи для багатьох гібридів, що не поступається йому ні в чому. До числа найбільш значущих переваг абрикоса Червонощокий можна віднести наступні:

літні фруктистиглі плоди

  1. Високу врожайність (з одного дерева при правильному догляді можна отримати до 1 ц плодів, причому найчастіше буває не один, а два-три врожаї за сезон).
  2. Відмінні смакові якості плодів (солодкі, дуже ароматні, з невеликою кислинкою).
  3. Ранньостиглість. На відміну від багатьох абрикосових сортів, Червонощокий порадує першим урожаєм буквально через кілька років після посадки. Рано урожай з’явиться і протягом сезону: вже до липня можна буде насолоджуватися першими абрикосами.
  4. Витривалість. Хоча абрикос Червонощокий вважають досить теплолюбних рослиною, як показує практика його вирощування, він прекрасно витримує і низькі температури, і недостатня кількість вологи.
  5. Універсальність. Плоди абрикоса Червонощокий відмінно підходять не тільки для вживання в свіжому вигляді, але і в якості основного продукту для консервування.

Увага! Багато садівники помилково вважають, що абрикос Червонощокий є вибагливим сортом, який зможе порадувати хорошим урожаєм плодів виключно в теплому кліматі. При виборі підходящої його різновиди гарного врожаю можна домогтися навіть у досить суворих кліматичних умовах.

До числа зимостійких різновидів абрикоса червонощокий можна віднести наступні:

  • Витривалий. Прекрасно приживається в холодному кліматі. Кора дерева потовщена, що дозволяє гілках стовбура дожити до весни. Плоди сорту відрізняються незвичністю форми: вони злегка приплюснуті і мають шкірку більш темного відтінку.
  • Снегірек. Лідер по витривалості серед існуючих «Краснощок» різновидів абрикоса. Дерево виростає компактним, досягаючи у висоту лише 1,5 м. Проте з одного дерева можна отримати близько 10 кг плодів. Плоди досить пружні і можуть довго зберігатися.
  • Росіянин. Низькорослий вид абрикоса, який прекрасно підійде для вирощування в Середній смузі Росії. Здатний витримати навіть сильні морози.

Особливості догляду

Абрикос не особливо потребує будь-яких процедурах по догляду. Проте важливо дотримуватись деяких правил:

види абрикоса

  1. У період активного росту молодого саджанця слід рясно його поливати, щоб крона формувалася швидше. Але не захоплюйтеся занадто: при надлишку вологи почнуть активно рости бічні пагони, віднімаючи сили у рослини.
  2. У холодний період року бажано вкутувати молоді деревця будь-якою тканиною або мішковиною (навіть якщо вони є зимостійкими, оскільки ще незміцнілі гілки молодняку ​​не в змозі протистояти сильному холоді).
  3. У перший рік життя дерева бажано якісно мульчувати пристовбурні кола: земля стане більш рихлою і буде пропускати вологу глибше, а, значить, коріння будуть прагнути слідом за нею, розвиваючись і зміцнюючись.
  4. Хоча при якісному догляді рослина навряд чи буде хворіти, іноді воно може піддаватися впливу хвороб або нападкам шкідників. Залежно від того, яка хвороба або шкідник з’явиться на абрикосі, його слід обробити або бордоською рідиною, або мідним купоросом.

Порада. Жодна з різновидів абрикоса Червонощокий не потребує обрізку, оскільки крона дерева цілком може сформуватися самостійно.

Ось і всі тонкощі, які слід знати про абрикосу сорту Червонощокий для його успішного вирощування в саду. Успіхів!

Червонощокий: відео