Баклажани на зиму: швидкі і смачні рецепти приготування

Заготовки з баклажанівБаклажани – смачні і полезнейшие овочі, улюблені багатьма господинями. Є безліч способів зберегти їх взимку. Можна, наприклад, приготувати з них смачну ікру або цікаві закуски своїми руками. Приклавши деякі зусилля, і заморозивши ці овочі, вдасться зберегти максимум їх корисних властивостей. Детально розглянемо способи обробки і нескладні швидкі рецепти.

Як заморозити баклажани

Зберігання овочів у морозилці зажадає трохи зусиль, але користь таких продуктів значно вищі за ті, що піддавалися термічній обробці. Заморожуючи баклажани, потрібно знати деякі особливості цього продукту. Ці овочі навіть в морозильній камері здатні вбирати сторонні запахи. Їх не зберігають в одному контейнері з іншими продуктами. Особливо важливо уникнути контакту з пряними травами, сильний запах яких неодмінно проникне в м’якоть баклажанів. Заморожувати овочі можна як цілком, так і шматочками. Порізані баклажани проморозити набагато швидше. При підготовці до зимового зберігання використовують кілька способів:

заморозка баклажанівЗаморозити можна баклажани в напівготовому вигляді

  1. Обсмажування.
  2. Бланшування.
  3. Вимочування.

Важливо! Який би спосіб приготування баклажанів не був вибраний, необхідно провести маніпуляції з видалення небажаної гіркоти з м’якоті плоду. Найпростіше для цього пересипати шматочки сіллю на півгодини, потім промити, видаляючи зайву сіль і виділилася сік.

Після видалення гіркоти баклажани потрібно підсушити, розклавши на рушник. Можна відправляти їх в морозилку в сирому вигляді. Або спочатку обсмажити на олії, а потім остиглими розкладати по контейнерах. Хороший спосіб підготовки до заморожування – бланшування. Суть його полягає в тому, що спочатку шматочки овочів занурюють в окріп на 1-2 хв., А потім відразу в крижану воду. Виробляти ці дії з баклажанами найзручніше, помістивши їх в друшляк.

Багатьом господаркам подобається заморожувати баклажани цілком. Так можна загорнути в харчову плівку кожен овоч окремо, і легко діставати потрібну кількість за потребою. Для реалізації цього рецепта овочі миють, видаляють плодоніжки. Цілі баклажани поміщають в сковороду, можна без масла, готують на повільному вогні. Їх потрібно постійно перевертати. Поступово з овочів буде виділятися рідина, з нею піде і гіркота. Коли плоди размягчатся, їх звільняють від шкірки і упаковують для зберігання в морозилці.

Порада. Заморожувати баклажани краще в контейнері, а не в пластиковому пакеті. Так вони не тільки краще зберігатися, але і не вберуть сторонніх запахів. Розклавши їх по невеликих ємностей, зручніше брати необхідну кількість, без розморожування всієї партії.

Швидка ікра з баклажанів

Почати варто з вибору овочів гарної якості. Оскільки в баклажанах міститься Солонін, отрута рослинного походження, до цього пункту потрібно поставитися уважно. Наведемо характеристики хороших плодів, що ідеально підходять для приготування:

  • гладка шкірка;
  • плід щільний, пружний;
  • коричневі плями неприпустимі;
  • оптимальний розмір – середній;
  • м’якоть жовтувата, а не яскраво зелена.

ікра з баклажанівІкра з баклажанів готується з додаванням томатів

Вибравши найякісніші плоди, потрібно вирушати за іншими інгредієнтами для ікри. На 1 кг баклажанів нам буде потрібно:

  • томати 0,5 кг;
  • цибуля 0,2 кг;
  • часник 1 головка;
  • вода 250 мл;
  • томатна паста 50-70 г;
  • оцет столовий 9-ти%, 2 ч.л .;
  • олія соняшникова, сіль, спеції.

Підготовлені баклажани, звільнені від гіркоти, спочатку обсмажують, потім тушкують близько 30 хв. В іншій сковороді зарум’янюється цибулю до золотистого кольору, додають до нього нарізані помідори, вводять томатну пасту, гасять 10-15 хв. Потім необхідно з’єднати приготовані баклажани з цибульний-томатної сумішшю. Додати в ікру часник за смаком. Тепер можна подрібнити продукти до стану пюре. Багато господині вважають за краще робити це в м’ясорубці. Блендер теж прекрасно підходить для цієї мети.

Порада. Якщо використовувати блендер для подрібнення, виходить дуже ніжна однорідна консистенція. А любителям ікри з невеликими шматочками овочів краще взяти м’ясорубку.

Після всіх цих маніпуляцій продукт потрібно ще протушкувати з оцтом протягом 20-30 хв. Розкладають готову ікру по стерилізованих банках відповідної місткості. Засуканими вони будуть зберігатися дуже довго. Можна доповнювати цей рецепт відповідно до власних вподобань. Додаючи, наприклад, паприку, морква, пряні трави, спеції за смаком.

Мариновані баклажани на зиму

Овочі в маринаді можна готувати по різноманітним рецептами. Вони відрізняються пікантним смаком і дуже добре зберігаються. Найпростіший рецепт, що практично не вимагає додаткових інгредієнтів, обов’язково сподобається любителям баклажанів. Підготувати плоди слід так само, як і для інших способів приготування. Обов’язково потрібно присолити їх, дати стекти гіркої рідини, промити і просушити. Потім овочі нарізають зручними порційними шматочками, які не утрамбовуючи, розкладають по банках.

як маринувати баклажанимариновані баклажани

Для приготування маринаду буде потрібно лише найпростіші продукти. Потрібно додати в воду оцет, сіль, перець горошком або інші спеції за смаком. Доводять розчин до кипіння, заливають баклажани в банках гарячим розсолом, закривають їх кришками. Залишається лише потримати їх накритими пару днів і закуска з маринованих баклажан готова.

Смачні мариновані баклажани з цибулею також зовсім не складно приготувати. Підготовлені баклажани потрібно обсмажити з двох сторін на добре розігрітій сковороді до утворення рум’яної золотистої скоринки. Очищену цибулю слід нарізати тонкими кільцями. У глибоку миску шматочки баклажанів і кільця цибулі потрібно укладати шарами. Для маринаду в воду необхідно додати оцет, сіль, перець горошком, лавровий лист і т.д. Овочі заливаються гарячим розсолом, після його охолодження поміщаються на 24 години в холодильник. По закінченню цього часу закуска розкладається по стерилізованих банках і закривається кришками.

Квашені баклажани з базиліком

Дуже цікава закуска, здатна урізноманітнити щоденне меню або доповнити святковий стіл. Може використовуватися як самостійне блюдо, або бути інгредієнтом в складі салатів. Для рецепта потрібно:

  • баклажани 0,6 кг;
  • часник 1 головка;
  • гострий перець 1-2 шт;
  • базилік середній пучок;
  • сіль за смаком;
  • вода для розсолу 2 л.

Відібрані якісні плоди промиваємо, відрізаємо плодоніжки, обсушуємо. Акуратно проколюємо виделкою шкірку плоду з усіх боків. У воду додаємо 100-150 г солі, доводимо до кипіння. Розміщуємо в окріп плоди, накриваємо кришкою і варимо до тих пір, поки вони не размягчатся так, щоб шкірка легко проколює сірником. Тим часом чистимо часник, тиснемо його або подрібнюємо в ступці, змішуємо з сіллю. Вимитий базилік дрібно рубаємо, гострий перець нарізаємо тонкими смужками, насіння не видаляємо. Всі з’єднуємо з солоним часником і ретельно перемішуємо.

консервація з баклажанівДля заготівлі вибирайте свіжі овочі без плям на шкірці

Проварені баклажани дістаємо з води, даємо стекти зайвій волозі. Надрізаємо кожен плід вздовж, Залишаючи нерозрізаними останні 3-4 см. Розміщуємо овочі під гніт, щоб стекла рідина, що містить гіркоту. Для цього потрібно почекати близько години. Потім акуратно наповнюємо кожен плід заправкою з часнику, перцю і базиліка. Заправлені баклажани складаємо шарами з глибоку миску. Заливаємо залишилися від варіння баклажан остиглим розсолом, ставимо в прохолодне місце. Холодна закуска з квашених баклажанів з базиліком готова.

Є безліч способів приготування баклажан на зиму. Серед них гострі і солодкі рецепти, з самими різними додатковими смаковими добавками. Ми привели лише кілька варіантів, як приготувати цей овоч швидко і смачно. Експериментуючи на базі наших рекомендацій, можна отримати закуски різних смаків, за своїм бажанням.

Салат з баклажанів на зиму: відео

Заготовки з баклажанів: фото

Заготовки з баклажанів

Заготовки з баклажанів Заготовки з баклажанів

Заготовки з баклажанів

Заготовки з баклажанів Заготовки з баклажанів

Заготовки з баклажанів

Заготовки з баклажанів Заготовки з баклажанів

Заготовки з баклажанів